škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bindik Bi Alâmete Gideyoz Gıyamete

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:( Önceki gün zorunlu trafik sigortasını yaptırmaya gittim. Geçen yılki anormal artış birileri'ne yetmemiş; bu yıl iyice azıtmışlar! Geçen yıl 526.87 TL'ye çarpmışlardı. Bu yıl tam tamına 701.36 TL'ye çarpıldık.. Anlayacağınız %33 zam gelmiş. Mazot-benzin fiyatları da aldı başını gidiyo :uve::mad:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION] neden bu kadar yüksek çıktı, sigortada kaçıncı basamakta sın, ben 7 nci son basamaktayım geçen sene sigortam net'ten 400 tl ye yaptırdım, şimdilik önümüzdeki ay için sorguladığımda 450 civarı değişiyor ama doğa sigorta 280 tl çıkıyor o da nekadar güvenilir bilmiyorum. Yaptırdıysan hayırlısı olsun yapacak bir şey yok artık biz onlar için yolunacak kaz gibiyiz.
Allah'tan benim araba az yakıyor :).

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;593138
@Toygar neden bu kadar yüksek çıktı, sigortada kaçıncı basamakta sın, ben 7 nci son basamaktayım geçen sene sigortam net'ten 400 tl ye yaptırdım, şimdilik önümüzdeki ay için sorguladığımda 450 civarı değişiyor ama doğa sigorta 280 tl çıkıyor o da nekadar güvenilir bilmiyorum. Yaptırdıysan hayırlısı olsun yapacak bir şey yok artık biz onlar için yolunacak kaz gibiyiz.
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

1- Neden bu kadar yüksek çıktı= bilmiyor(!) gibiyim
2- Sigortada kaçıncı basamaktasın= sigortada basamak olduğundan bihaberim. Bu basamak uygulaması neye göre yapılıyor?
3- Allah'tan benim araba az yakıyor= şükürler olsun benimki de :kiki:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  

1- Yaş 40 geçince düşer belki şu an daha risk grubunda olabilirsin, ondan olabilir...
2- Basamaklar ve Anlamları

1. Basamak   Poliçenin üçüncü yılının da hasarla kapatılması halinde ise %60 artış uygulanır.
2. Basamak   Poliçenin ikinci yılının hasarla kapatılması halinde %40 artış uygulanır.
3. Basamak   Poliçenin ilk yılının hasarla kapatılması halinde %20 artış uygulanır.
4. Basamak   İlk kez trafiğe çıkacak sürücüler uygulanan tarifedir.
5. Basamak   Poliçenin ilk yılında hasarsızlık olması halinde %10 indirim uygulanır.
6. Basamak   Poliçenin ikinci yılında hasarsızlık olması halinde %15 indirim uygulanır.
7. Basamak   Poliçenin üçüncü yılında da hasarsızlık olması halinde %20 indirim uygulanır.
Basamak Sorgulama Nasıl Yapılır?
Zorunlu trafik sigortası basamak sorgulama tramer.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Buradan sigorta şirketleri arasından kendi şirketinizi seçtikten sonra, poliçe sicil numaranızı ve diğer bilgilerinizi doldurarak hangi basamakta olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
3- Ona hiç cevap vermeyeyim :uuu:

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada ziraat bankasının indirimi vardı. Bir deneyin

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;593138
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION] neden bu kadar yüksek çıktı, sigortada kaçıncı basamakta sın, ben 7 nci son basamaktayım geçen sene sigortam net'ten 400 tl ye yaptırdım, şimdilik önümüzdeki ay için sorguladığımda 450 civarı değişiyor ama doğa sigorta 280 tl çıkıyor o da nekadar güvenilir bilmiyorum. Yaptırdıysan hayırlısı olsun yapacak bir şey yok artık biz onlar için yolunacak kaz gibiyiz.

Doğa yeni kuruldu . kooperatif şeklinde çalışır poliçe başına 100 tl üyelik alır . yeni değişmedi ise. Ama azfark var ise bilindik şirket her zaman iyidir

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12927]NafirKeyh[/MENTION], teşekkürler hocam ancak yeni poliçemi birkaç gün önce yaptırdım. Ayrıca Ziraat'in son yıllardaki hali hiç hoşuma gitmiyor. 8-10 yıl öncesine kadar her konuda(sigorta, banka hesabı, vs) inatçı bir Ziraat müşterisi olmama rağmen, artık önünden bile geçmek istemiyorum :o

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aramızda bu kadar fark nasıl oluyor anlamadım gitti! Baktım ki ben de 7. basamaktaymışım, yaş 38, asgarî 8-10 yıldır prim artışı gerektirecek kazam da yok..

Şunu da anlamıyorum: Hasarsızlık indirimim nedense %20 imiş. Zorunlu trafikteki hasarsızlık indirimi kaskodaki gibi %60'lara kadar yükselmiyor mu? Yani tavan indirim %20 mi?

Ayrıntılı açıklamaların için çok teşekkürler.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;593203
ben 4 ay önce 1350 ye yaptırdım. benim suçum ne :(

bende 1750 ye yaptırdım benim suçum ne :(:(

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  

Fark şehirden kaynaklanıyor olabilir. %20 sınır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12554]By_Carizma[/MENTION] ve [MENTION=13072]Anilx[/MENTION], söylediğiniz fiyatlar doğruysa benim zil takıp oynamam gerekir arkadaşlar. Bu gidişle bisiklete mecbur edecekler bizi.. Allah beterinden saklasın :(

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İzmir'le istanbul arasında 250-300 lira fark oluyorsa pes vallahi :hmm:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir'in trafiği İstanbul'unkine göre daha sakin ve kaza oranı daha düşük olduğundan dır. Benimde haftaya belli olur bakalım fiyat ne çıkacak.

Trafik kazalarının illere göre dağılımında büyükşehirler ilk sıralarda yer aldı. İstanbul 15 bin 577 kaza sayısı ile ilk sırada yer alırken, İstanbul'u 11 bin 745 ile Ankara ve 10 bin 703 ile İzmir izledi.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;593227
[MENTION=12554]By_Carizma[/MENTION] ve [MENTION=13072]Anilx[/MENTION], söylediğiniz fiyatlar doğruysa benim zil takıp oynamam gerekir arkadaşlar. Bu gidişle bisiklete mecbur edecekler bizi.. Allah beterinden saklasın :(

:mad::mad::mad: