škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon Titremesi

Ncr1 · 15 · 4079

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba Yeni aldığımız superb aracımızda Hiç sorun yaşamadık ancak bir şey kafama çok takıldı.
Aracımız düşük devirde özellikle rampada yük hissedildiği zaman  direksiyon da titreme yapıyor araç kendini toparladığı ya da normal bir zamanda direksiyonda hiçbir şey hissedilmiyor. Bu durum normal midir ?  şunu da belirtmem gerek sadece şehiriçinde yani düşük viteslerde yaşadım
Şimdiden teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2016, 14:22:16 Gönderen: Ncr1 »

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;593080
Yokuş inerken oluyo aynen.
Yok abi bizde çıkarken oluyor inerken de hissediliyor olabilir de o rahatsızlık vermedi bu birkaç saniye sürüyor araba toplayınca kendini tamamen kesiliyor vites geçişinde olan birşey de değil çözemedim

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ncr1;593079
Öncelikle merhaba Yeni aldığımız superb aracımızda Hiç sorun yaşamadık ancak bir şey kafama çok takıldı.
Aracımız düşük devirde özellikle rampada yük hissedildiği zaman  direksiyon da titreme yapıyor araç kendini toparladığı ya da normal bir zamanda direksiyonda hiçbir şey hissedilmiyor. Bu durum normal midir ?  şunu da belirtmem gerek sadece şehiriçinde yani düşük viteslerde yaşadım
Şimdiden teşekkür ederim

Bu durum normal; araç düşük devirlerde iken iki silindir ile çalışıp diğerlerini fazladan güce ihtiyacı olmadığı için devreye almıyor ki bu da vibrayona sebep oluyor... Ancak benim gibi inşallah olmaz, aldığımdan beri 90 ile 120 km aralarında titreme yaşıyorum. Hatta bu konu ile ilgili forumda konu açtım,fakat tam anlamıyla çözüm üretemedim.Lastik markasının fabrikasından skoda servisine kadar her yere baktırdım sonuç aynı, değişen bir şey yok hala titriyor... araç normalmişşşşş. Skoda servislerinin durumu ortada...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel motorlarda 2 silindir çalışma diye bir şey yok.
çok düşük devirlerde motor zorlanacağı için titreme hissetmeniz normal. zorlamayın aracınızın motorunu. krankı yorarsınız vs .

Çevrimdışı semix44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dizel motorlarda düşük devirde titreme yapar gayet normal dik yokuşlarda araç dsg ise manuelde kullanmanızı tavsiye ederim...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semix44;593130
Dizel motorlarda düşük devirde titreme yapar gayet normal dik yokuşlarda araç dsg ise manuelde kullanmanızı tavsiye ederim...

Dizel motor yapısı gereği daha düşük devirlere tahammül edebilir. Benzinli daha hassastır ve deviri rolantinin altına düşer düşmez hızlı tepki veremezsen motor durur. Dolaysıyla dizelde motor çalışıyor diye deviri aşırı düşürmek tespitteki gibi sarsıntılara sebep olacaktır. Çözüm kalkışlarda biraz daha devirli kullanmak, otomatikte yokuş öncesi zamanını denk getirip manuelden birinci vitese almak.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Durum tamamen dsg'nin 2. Vitesi çok sevmesi eğer ki deviri koruyamazsan ve araba tam durmadan yarım gaz devam etmeye çalışırsanız dsg 1 e almak yerine 2 yle toparlamaya çalışıyor bu da titremeye neden oluyor çözüm vitese ufak bir manuel müdahaleyle 1 e almak iyi forumlar

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle şanzımanın karakteristiği çok doğru söylüyorsunuz Ona biz dikkat edicez artık.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu normal bir durum arkadaşların dediği gibi eğer hızınızı arttıramayacak durumdaysanız 1 e almanızda fayda var

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trblsl;593142
Durum tamamen dsg'nin 2. Vitesi çok sevmesi eğer ki deviri koruyamazsan ve araba tam durmadan yarım gaz devam etmeye çalışırsanız dsg 1 e almak yerine 2 yle toparlamaya çalışıyor bu da titremeye neden oluyor çözüm vitese ufak bir manuel müdahaleyle 1 e almak iyi forumlar

Enteresan şekilde yokuşta araç gitmez hale geldiği halde 1'e atmaz, nefret eder 1'den, ama dik inişte eğer fazla yavaşlarsanız 1'e atar ve araba hızlanınca siz gaza basmıyorsanız 2'e dönmez, bağıra bağıra 1'de gitmeye çalışır.
DSG'nin cortladığı yerler dik iniş ve çıkış yollardır. (Bir de dur kalk trafik var tabi:))

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç manuel, ve dediğiniz titremeyi 1. viteste ve ilk kalkışta yapıyor motor soğukken. genelde 1500 devir civarında kaldırıyorum aracı, her zaman yapıyor bunu. 1200 yada 1800 civarında kaldırdığım zaman yapmıyor titremeyi. bendeki ilginç bir durum sanırım

edit: bu arada benim sadece direksiyon değil araç komple titriyor, sallanıyor. sanırım 1500 civarında turboya geçip geçmemek arasında mı kalıyor napıyor ona yoruyorum artık. ilk bakımda da göstericem bunu nedicekler bakalım
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 13:35:20 Gönderen: egeyildirim »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;593336
Enteresan şekilde yokuşta araç gitmez hale geldiği halde 1'e atmaz, nefret eder 1'den, ama dik inişte eğer fazla yavaşlarsanız 1'e atar ve araba hızlanınca siz gaza basmıyorsanız 2'e dönmez, bağıra bağıra 1'de gitmeye çalışır.
DSG'nin cortladığı yerler dik iniş ve çıkış yollardır. (Bir de dur kalk trafik var tabi:))

Birinci vitesin bir diğer adı kalkış vitesidir. Dolaysıyla hareket halinde ve çok zorlanmadığı durumlarda 2. vitesle devam etmek isteyecektir. Bu durumlarda manuele geçirip geçirmez otomatik 1. vitese geçiyor. Çoğu zaman geri çekmeme gerek olmuyor. Ama D durumunda 2. vitesten kolay kolay vazgeçmiyor.;)

Alıntı yapılan: egeyildirim;593719
benim araç manuel, ve dediğiniz titremeyi 1. viteste ve ilk kalkışta yapıyor motor soğukken. genelde 1500 devir civarında kaldırıyorum aracı, her zaman yapıyor bunu. 1200 yada 1800 civarında kaldırdığım zaman yapmıyor titremeyi. bendeki ilginç bir durum sanırım

edit: bu arada benim sadece direksiyon değil araç komple titriyor, sallanıyor. sanırım 1500 civarında turboya geçip geçmemek arasında mı kalıyor napıyor ona yoruyorum artık. ilk bakımda da göstericem bunu nedicekler bakalım

Soğuk motor yakıtı verimli yakamadığından gerekli gücü üretemez ve titreme olabilir. Çalıştırır çalıştırmaz 20-30 saniye bile beklemeden hareket etmek istiyorsanız kesinlikle manuel 1. viteste kalkış yapmayı deneyin.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Benim aracımda da özellikle 100'ü geçtikten sonra direksiyonda titreme hissediliyor. Serviste mi baktırayım, yoksa bir rot - balansçıya mı gitmem daha iyi olur? Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620500
Merhaba,

Benim aracımda da özellikle 100'ü geçtikten sonra direksiyonda titreme hissediliyor. Serviste mi baktırayım, yoksa bir rot - balansçıya mı gitmem daha iyi olur? Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Lastiklerin balansı bozulmuştur.