škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılardan gelen seslere karşı Würth Lastik Bakım Spreyi uygulaması ve sonuç

ordic · 22 · 5256

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede vardı. Servise ilettim bu sorunu sıcak havalarda fitiller kuruyomuş ve toz falan kaldığından dolayı ses yapmaya başlıyolarmış. Kronik sorun yani. Bide ben bu fitilleri falan arabayı temizlerken hep camsilli bezle siliyodum. Kullanılan deterjan ve kimyasalların bu fitilleri sertleştirdiğini söylediler. Ve Würth'ü sıktılar bende 1 tane yedek aldım temmuz ayında falan servis sıkmıştı üstünede ben 1 kez uygulama yaptım. Tahminimce 4 ayda bir falan sıkmak yeterli oluyor. Servis sıktığından beri herhangi bir ses gelmiyo şuan

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;610868
Öncelikle olumlu sonuç aldığınız için sizleri kutluyorum arkadaşlar. :)
Bende aracımı yeni aldım. Sağ kapıdan çok az gıcırtı sesi geldiğini hissediyorum.
İlerde ses oluşmaması için şimdiden alıp bütün kapıların fitillerine sıkayım diyorum. Önlem amaçlı.
Ancak iki sorum olacak.
1.) Uzun vadede herhangi bir zararı (kuruma-çatlama-kopma vs.) olmaz değil mi bu silikon spreylerin?
2.) Çeşitli markalar var içlerinde en iyi sonuç aldığınız Würth  mü?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Dikkat! Silikon sprey birbirine temas eden ve bu sebeple ses yapan yüzeyler den gelen ses için kullanılıyor. Ancak nerden geldiğini bilmediğiniz sesler için kapı ile gövde arasında kalan ses yalıtım fitillerin tamamına uygulamanız sakıncalı olabilir. Çünkü bu fitiller kapı kapalıyken sürtünme ile kapıya bir nevi destek oluyor aynı zamanda. Silikon sprey bu surtunmeyi yok eder.
Bizim bu konuda bahsettiğimiz sprey sıkma  ise kapıda cam fitiline sıktıgimiz durumdur.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;611299
Dikkat! Silikon sprey birbirine temas eden ve bu sebeple ses yapan yüzeyler den gelen ses için kullanılıyor. Ancak nerden geldiğini bilmediğiniz sesler için kapı ile gövde arasında kalan ses yalıtım fitillerin tamamına uygulamanız sakıncalı olabilir. Çünkü bu fitiller kapı kapalıyken sürtünme ile kapıya bir nevi destek oluyor aynı zamanda. Silikon sprey bu surtunmeyi yok eder.
Bizim bu konuda bahsettiğimiz sprey sıkma  ise kapıda cam fitiline sıktıgimiz durumdur.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Cam fitili derken bu hangi kısım oluyor? Camın yukarı çıktığında içine girdiği bölüm mü? Bu arada sprey geldi ancak kullanmadım. Şuan için beklemede tutuyorum.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.erginkimya.com/sayfalar.asp?LanguageID=1&cid=3&id=20&id2=29&id3=101

Dediginiz gibi tamam würt e laf yok ancak sprey alırken marka isminede para vermeye bence gerek yok. üstteki linkdeki ürünü veya emsallerini yıllardır kullanırım silikonlu ve silikonsuz olanı var. benim tercihim silikonlu özelliklede cam fitillerine yagmur dan sonra camlar fitil kadifesini cama yapışmasın, kriko motorunu zorlamasın diye kullanıyorum. Şiddetle bu tür fiat/ fayda  ürünleri tavsiye ediyorum best ayrıca YERLİ Markamızdır ama adı ecnebice dir
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lotrfaramir;610269
wd-40 sprey de çok işe yarıyor. bilginiz olsun.
Bu ürün ömrü 15 gün dür sonra kurur. Genel amacı anlık yağlama sağlamak ve paslanmayı temizlemek su iticiliği sağlamaktır.
Ayrıca motoru yıkadığı nız zaman bunu sıkıp fazlasını bez ile aldığı nız zaman motorunuz 1.5/2 ay toz çamur tutmaz pırıl pırıl kalır tavsiye ederim. Su iticiliği dende faydalanmış olursunuz
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;611300
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Cam fitili derken bu hangi kısım oluyor? Camın yukarı çıktığında içine girdiği bölüm mü? Bu arada sprey geldi ancak kullanmadım. Şuan için beklemede tutuyorum.
Aynen. Cam kapandığı zaman yukarıda içine girdiği kısım cam fitili. Zaten cam ile bu fítíl in birbirine temasından kaynaklanıyor bu çıtırtı sesleri. Havalar ısınınca başlar sesler.

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı karşılığına kumaş bant çözüm oluyor ancak kaliteli bant ve güzel işçilikle güzel durur yoksa yapmacık gibi sırıtıyor bilginize