škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB 1.4TSİ-Opel İnsignia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsignia :hhh:

Şaka canım superB :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bool  boool   insignia satıyorlar   sahibinden de  :D   sıfır  almaya bile  gerek  yok  ne olduğunu anlamak  için   2000-3000  km yapmak yetiyor   hele   115 lik ler  aman  aman

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence İnsigna ile ilginene kişinin aklını çelen araç Süperb olmamalı. D sınıfı sedan olmaları yeterli değil; tarzları ve sundukları farklı. İkisi de birbirinin verdiğini tam olarak sunamıyor.

İnsignia düşünen kişi Süperb'e değil Exeo'ya bakmalı. Ha, Süperb ise daha ziyade Passat ve Mondeo ile kıyaslanabilir.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ogumusay;56835
Merhaba,

Haziran 2009'da ben ve birlikte çalıştığım bir arkadaşım yeni araç aldık. Ben VW Passat düşünüyordum ancak SuperB'yi görünce karar değiştirdim ve SuperB 1.4TSI Ambition aldım. İş arkadaşımda aynı şekilde Passat düşünüyordu ancak o da karar değiştirdi ve Insignia 1.6t aldı. Kendimden ve arkadaşımdan bildiğim kadarıyla düşüncelerim şöyle:

1. Insignia çok şık bir dış tasarıma sahip, kendisine tüm gözleri çeken bir araç. Ancak SuperB'nin dış tasarımı çok iyi değil. Özellikle aracın önü ve arkası uyumsuz. 16" ve 17" lastikler kesinlikle bu araca çok küçük geliyor (gerçi 1.4TSI motora daha büyük jant sıkıntı olabilir). SuperB aynı zamanda biraz demode duruyor. Uzun lafın kısası dış görünüşte Insignia daha iyi gibi. (Bunlar benim kişisel görüşlerim :):))

2. Aracın içine gelince, SuperB'nin içi kesinlikle Insignia'ya göre çok daha geniş ve ferah. Arka koltuk diz mesafesinden bahsetmeye gerek yoktur herhalde. SuperB Insignia'dan yaklaşık 15-20 cm daha uzun bir araç. Bagaj hacmi olarak da en az 100 lt fazlası vardır. İç tasarım olarak bence SuperB şık, zarif ve asil duruyor ancak sportif bir iç tasarıma sahip değil. Insignia ise daha sportif bir iç tasarıma sahip ancak SuperB'deki asalet bence yok. Uzun lafın kısası iç hacimde bence SuperB daha iyi.

3. Gelelim yakıt meselesine. Benzer zamanlarda (yıllık izin zamanı) ben ve iş arkadaşım ayrı ayrı İstanbul'a gittik. Ben hız yapmayı şok sevmem, bu nedenle Körfeze kadar ortalam 130 km/saat, Körfez'den sonra da ortalama 160 km/saat hız ile İstanbul'a gittim. Yakıt sarfiyatı yanlış hatırlamıyorsam 6-6.2 lt/100km idi. Arkadaşımın da benzer bir hız profili ile gittiğini düşünüyorum ancak onların yakıt sarfiyatı 9.5-10 lt/100km idi. Bu durum aslında 1.4TSI motorun ne kadar ekonomik olduğunu gösteriyor.

4. Birde çekiş meselesine değinirsek. Ben aracımı alırken 1.4 motorun 1.6 tonluk bir aracı nasıl taşıyacağından şüphe etmiştim. Ancak şüphelerim yersiz çıktı. Açıkçası motor 1000 dev/dk'yı geçer geçmez canavar gibi, ivmelenmesi benim açımdan son derece yeterli. İnsignia ise 2000 dev/dk'ya kadar performans veremiyor. Yüksek devilerde ise benzini içiyor. Bence genel çekiş performansı açısından SuperB daha iyi gibi.

5. Konfor konusunda çok yorum yapmayacağım, çünkü konfor kişiden kişiye değişiyor. Bazıları daracık sportif koltukları konforlu bulurken bazıları yayvan koltuktan hoşlanıyor. Benim görüşüm SuperB konfor konusunda da biraz önde gibi.

6. Hımm, bir de ikinci el meselesi var. İnsanlar buna da önem veriyor. Skoda'nın Türkiye'de maalesef kötü bir marka imajı var. Bu imaj giderek iyileşiyor ancak bu bir Türkiye gerçeği. Opel'in ise imajı oldukça iyi. Ancak ikinci el meselesinde lüks araçta değer kaybı hep büyük oluyor (Mercedes, BMW, AUDI, vs hariç). Bence ikinici el değer kaybı açısından iki araç arasında fark yok. Satış hızı açısından ise bence (bir araştırma yapmadım, tahminim tutmayabilir) SuperB biraz daha önde gibi.

Sonuç olarak ben olsam SuperB alırdım ki ben öyle yaptım. Her ne araç alırsanız alın allah güle güle bindirmek nasip etsin.

Görüşlerini Bizimle Paylaştığın İçin Teşşekür Ederim Büyük İhtimalle SuperB 1.4 Elegance alıcam =)

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;56873
Bence İnsigna ile ilginene kişinin aklını çelen araç Süperb olmamalı. D sınıfı sedan olmaları yeterli değil; tarzları ve sundukları farklı. İkisi de birbirinin verdiğini tam olarak sunamıyor.

İnsignia düşünen kişi Süperb'e değil Exeo'ya bakmalı. Ha, Süperb ise daha ziyade Passat ve Mondeo ile kıyaslanabilir.

Kusura Bakmada Ben Exeo ile SuperB yi yan yana bile düşünemiyorum...

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Powolper;56875
Kusura Bakmada Ben Exeo ile SuperB yi yan yana bile düşünemiyorum...

Exeo ile Süperb'i yan yana düşünmeyin zaten; ben de onu diyorum. İnsignia'nın gerçek rakibi Exeo'dur. Süperb'in ne İnsignia ile ne de Exeo ile gerçek bir benzerliği yok. Tarzları ve sundukları farklı.

Özellikle Exeo ve İnsignia arasındaki tarz benzerliği inanılmaz. Bu araçlardan herhangi birini düşünen kişilerin mutlaka diğerini de incelemelerini öneririm.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katılmakla beraber malesef exeoda adam gibi bir motor seçeneği bulunmadığı için üzülenlerdenim:(

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;56879
katılmakla beraber malesef exeoda adam gibi bir motor seçeneği bulunmadığı için üzülenlerdenim:(

Aynen... Belki ilerde 1.4 TSI ile 1.6 TDI de motor seçeneklerine eklenir de, yollarda biraz daha görebiliriz.

Gerçi şu var; VW bu işi görev dağılımı ile yürütüyor işte. Her marka ve modele bazı görevler yüklüyor. Örneğin Exeo'da emsallerinde pek görünmeyen 170'lik 2.0 TDI ve 200'lük TFSI motor seçeneklerinin sunulması bazı şeylere işaret. Demek ki VW belirttiğim gibi bu aracı D sınıfında sportif bir hava estirmek için sürdü. Tipine bayılan adam da gözünü karartıp alırsa diye 1.6 MPI'yi de yerleştiriverdi.:hanz:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;56884
Aynen... Belki ilerde 1.4 TSI ile 1.6 TDI de motor seçeneklerine eklenir de, yollarda biraz daha görebiliriz.

Gerçi şu var; VW bu işi görev dağılımı ile yürütüyor işte. Her marka ve modele bazı görevler yüklüyor. Örneğin Exeo'da emsallerinde pek görünmeyen 170'lik 2.0 TDI ve 200'lük TFSI motor seçeneklerinin sunulması bazı şeylere işaret. Demek ki VW belirttiğim gibi bu aracı D sınıfında sportif bir hava estirmek için sürdü. Tipine bayılan adam da gözünü karartıp alırsa diye 1.6 MPI'yi de yerleştiriverdi.:hanz:
hahahah :D
ama şöyle bir şey var. 1,6 sadece burada var ingiliz pazarında yok mesela :( gerçi ben leon bakarken 63 65 gibi bir rakama 1,8 T 20V motorla getirtilebileceği söyleniyordu.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2009, 12:36:49 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;56787
şu an görülüyormu teşekkür kısmı. o mesajıma teşekkür etmiş bir arkadaş gerçi :)
evet görünüyor:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende süperb derim
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ogumusay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Powolper;56874
Görüşlerini Bizimle Paylaştığın İçin Teşşekür Ederim Büyük İhtimalle SuperB 1.4 Elegance alıcam =)

Merhaba,

Yeni araç satın alma işi çok zordur, iyi bilirim. Hele vereceğiniz para arttıkça ve seçenek bol oldukça bu iş daha da zorlaşır. Bence insanlar otomobil almaya karar verdiğinde aslında hangi aracı alacakları belli oluyor. Daha sonraki araştırma ve karşılaştırma çalışmaları hep o ilk başta verilen kararın onaylanması, haklı çıkarılması yönündeki çalışmalar. Başta neye karar verirseniz gidip o aracı alıyorsunuz. Gerçi ben SuperB'ye karar vermeden önce Passat istiyordum ancak kararımı SuperB yönünde değiştirdiğimde başka hiçbir alternatif kararımı değiştirmem için yeterli olmadı.

Hangi aracı alırsanız alın 1. aydan itibaren keşkeleriniz başlıyor. Komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş meselesi gibi. Aldığınız araç dışındaki alternatifler hep kafanızı kurcalıyor, acaba bunu değilde onu mu alsaydım sorusunu sorup duruyorsunuz kendinize. Ama bir süre sonra aracınıza alışıp bunları boşveriyorsunuz.

Bence SuperB almak iyi bir karar ancak kimse benim gibi bir hata yapıp da Ambition almasın (Ambition'un kötü olduğundan değil, donanım farkından böyle diyorum). Arasındaki para farkını biryerden bulsun ve Elegance alsın. Ben para bulamadığımdan Ambition aldım ancak o para farklı donanım farkı yanında hiç kalıyor. Keşke şimdiki imkanlarım olsaydıda Elegance alsaydım. Neyse yine de SuperB'imi seviyorum. Hafta sonu en büyük keyfim aracımla dolaşmak.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2009, 14:13:42 Gönderen: ogumusay »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Powolper;56775
İlk önce iyi günler arkadaşlar bi konuda kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.Bi kaç Önce Skoda Octavia 1.4 TSi Elegance almaya karar verdim Yüce Auto gittim (İST.) Fakat gittiğimde SuperB 1.4 TSİ Elegance ile karşılaştım ve gözlerime inanamadım ve arabayı inceledim çok beyendim vs. Fakat kafamı karıştıran bişey var acaba SuperB Elegance mi yoksa(56.000 TL Navigasyonlu) Opel İnsignia 1.6 115 HP Cosmo'mu (61.000 TL) Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekürler =)

bana ankarada 62bine 1.6 180 hp cosmo veriyolardı 61bine 115 bg şaşırtıcı.Bence   1.4 Tsı superb.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özdemir beye katılıyorum.bende superb kullanıcısı olarak elegance tavsiye ederim.aynı hatayı bende daha önce yapmıştım.ambiante octaviamda ekstra sis farı 16 lastik ve alaşım jantlar park sensörü ekstra taktırmıştım aradaki fiyat farkı yüzünden.görüntü elegance gibi olmuştu ama içi ambiante.birde aradaki farka dışarıdan o donanımları daha fazla paraya taktırırsınız o yüzden elegance alın derim.insignia ve superb tercihi kişisel.daha ağır karizma araç istiyorsanız superb daha spor görünümlü ise insignia seçin.ayrıca 31 aralık tarihine kadar skodalarda indirim var.o yüzden superb daha çok işinize gelir.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;56973
özdemir beye katılıyorum.bende superb kullanıcısı olarak elegance tavsiye ederim.aynı hatayı bende daha önce yapmıştım.ambiante octaviamda ekstra sis farı 16 lastik ve alaşım jantlar park sensörü ekstra taktırmıştım aradaki fiyat farkı yüzünden.görüntü elegance gibi olmuştu ama içi ambiante.birde aradaki farka dışarıdan o donanımları daha fazla paraya taktırırsınız o yüzden elegance alın derim.insignia ve superb tercihi kişisel.daha ağır karizma araç istiyorsanız superb daha spor görünümlü ise insignia seçin.ayrıca 31 aralık tarihine kadar skodalarda indirim var.o yüzden superb daha çok işinize gelir.
2010 beetle yazıyor imzanızda geliyormu onlar halen?