škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozman35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
41000 km dsg  problemi:wax2::wax2::wax2::wax2::wax2:
2013 model 1.6 TDİ octavia Dsg araç satın aldım 41 de bakıma götürdüm 45 nin bakımına 1 den 2 ye geçişte  sarsıntı vardı normal mi diye servise sordum aracımla servisin usta başı 200 metre kullandı aktarmadan kronik dedi iyi niyet garantisinden yapılır dedi ve servis müdürü randevu verdi. aracı randevu günü İzmir vosmere götürdüm bıraktım ikami araç verdiler öğleden sonra arayıp aracın garantiden yapılacağı ve işçiliğin yüzde 85 inin karşılanacağı söylendi ve 180 tl ödemem gerektiği belirtildi yapabilirsiniz önemli değil dedim. bir saat sonra bir telefon araç sudan geçmiş volanda pas var her ne kadar ben göremesem de garantiden yapamıcaz dedi ve aracın masrafının 7000 tl civarında olduğu söylendi. olay cuma oldu pazartesi servise gittim orada dedim ki nasıl olcak siz söktürdünüz şimdi böyle diyorsununuz. ben bunu ödeyemem. dedim volanı ben alıyım ne kadarsa siz aktarmayı yapın tamam dendi. Orada çalışan biri volantıda garantiden yapalımmı die sormuş ben istemeden irtibat girmiş. merkez hiçbirini ödemeyin dedi. bende toplayın aracımı dedim 700 tl sökme takma parası istediler daha 3 bakıma giren 42 bindeki arabayı hurda yaptılar arabam 15 gün civarı serviste kaldi en son bana 3700 tl para ödettiler.  ortada skoda die bir marka ve müsteri memnuniyeti yok. ordaki servis müdürü bana istanbuldan ne haber gelirse gelsin volantı sen al diğerini ben yapıcam dediği halde bunu yapmadı. beni evime gönderdiler ve 3700 tl para ödemek zorunda kaldım KRONİK hatalı sanzumanı bana bahane bulup su hasarı deyip ödettiler garantiden yapıcaz deyip söktüler sonra para ödettiler.  ortada marka yok yorumlarda bulunun aracın su hasarı olsa sadece sanzumandamı olur motor su çeker.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2016, 17:28:30 Gönderen: ozman35 »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su hasarını garanti karşılamaz.  Su hasarı nedeniyle kaskoya başvurabilirdiniz. Su hasarıysa kasko,  değilse garantiden hallolurdu. Eksper ile Skoda servisi bir çözüm bulur siz aradan çıkardınız.

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozman35;591579
41000 km dsg  problemi:wax2::wax2::wax2::wax2::wax2:
2013 model 1.6 TDİ octavia Dsg araç satın aldım 41 de bakıma götürdüm 45 nin bakımına 1 den 2 ye geçişte  sarsıntı vardı normal mi diye servise sordum aracımla servisin usta başı 200 metre kullandı aktarmadan kronik dedi iyi niyet garantisinden yapılır dedi ve servis müdürü randevu verdi. aracı randevu günü İzmir vosmere götürdüm bıraktım ikami araç verdiler öğleden sonra arayıp aracın garantiden yapılacağı ve işçiliğin yüzde 85 inin karşılanacağı söylendi ve 180 tl ödemem gerektiği belirtildi yapabilirsiniz önemli değil dedim. bir saat sonra bir telefon araç sudan geçmiş volanda pas var her ne kadar ben göremesem de garantiden yapamıcaz dedi ve aracın masrafının 7000 tl civarında olduğu söylendi. olay cuma oldu pazartesi servise gittim orada dedim ki nasıl olcak siz söktürdünüz şimdi böyle diyorsununuz. ben bunu ödeyemem. dedim volanı ben alıyım ne kadarsa siz aktarmayı yapın tamam dendi. Orada çalışan biri volantıda garantiden yapalımmı die sormuş ben istemeden irtibat girmiş. merkez hiçbirini ödemeyin dedi. bende toplayın aracımı dedim 700 tl sökme takma parası istediler daha 3 bakıma giren 42 bindeki arabayı hurda yaptılar arabam 15 gün civarı serviste kaldi en son bana 3700 tl para ödettiler.  ortada skoda die bir marka ve müsteri memnuniyeti yok. ordaki servis müdürü bana istanbuldan ne haber gelirse gelsin volantı sen al diğerini ben yapıcam dediği halde bunu yapmadı. beni evime gönderdiler ve 3700 tl para ödemek zorunda kaldım KRONİK hatalı sanzumanı bana bahane bulup su hasarı deyip ödettiler garantiden yapıcaz deyip söktüler sonra para ödettiler.  ortada marka yok yorumlarda bulunun aracın su hasarı olsa sadece sanzumandamı olur motor su çeker.

hocam su hasarı dediğiniz olay tam olarak nedir? yağmurlu bir günde su dolu bir yoldan mı geçtiniz, yoksa araç sele mi maruz kaldı. sele maruz kaldıysa bilemem ama öyle suyun içinden geçmeyle volana su gidecekse o şanzumanla yola çıkılmaz. nasıl bir DSG dir ki herkes dsg'li alıyor anlamıyorum. ikinci el octavia ilanlarına bakıyorum özellikle son çıkan kasa da manuel vitesli yok gibi. 0km liste  fiyatında 8bin TL farkediyor. sonra da sorunlarıyla uğraş dur.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osamanos;591639
hocam su hasarı dediğiniz olay tam olarak nedir? yağmurlu bir günde su dolu bir yoldan mı geçtiniz, yoksa araç sele mi maruz kaldı. sele maruz kaldıysa bilemem ama öyle suyun içinden geçmeyle volana su gidecekse o şanzumanla yola çıkılmaz. nasıl bir DSG dir ki herkes dsg'li alıyor anlamıyorum. ikinci el octavia ilanlarına bakıyorum özellikle son çıkan kasa da manuel vitesli yok gibi. 0km liste  fiyatında 8bin TL farkediyor. sonra da sorunlarıyla uğraş dur.

düz vites ve sunrooflu istediğim için 3 ay araç bekledim o yüzden beklememek için herkez dsg alıyor :)

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;591641
düz vites ve sunrooflu istediğim için 3 ay araç bekledim o yüzden beklememek için herkez dsg alıyor :)

an itibariyle DSG'yi altın tepside sunsalar almam. her ne kadar otomatik vites rahat olsa da bu kadar sorunuyla ve 8bin TL fiyat farkıyla özellikle 2. el alacaklar dikkat etsin ve bu tehlikeyi görsünler.
DSG'ye vereceğim fiyat farkıyla sunroof, anahtarsız çalıştırma, krom çıta opsiyonları ekletir gerekirse 4 ay beklerim.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine olsa yine Dsg alırım. 23000 km deyim hiç bir sorun yaşamadım. Yaşar mıyım? Bilemem ama bir gerçek var piyasada eğer Mercedes BMW Audi gibi araç alamıyorsanız Dsg olan bi araç almak durumundasınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sene başından beri çok km yapmamış olsam da ben de memnunum. Değiştirecek olsam yine çift kavrama DSG alırım. Önemli olan kullanılan aracın çalışma prensibini bilmek ve ona göre en doğru şekilde kullanmak. Bu şekilde sorunlar en aza inecektir. Her ürünün bir zayıf noktası vardır. Ne kadar çok teknoloji o kadar konforken, o kadar da zaafiyet içermesi doğaldır.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında servis yapıcı yaklaşmış ancak su hasarı mevzuyu değiştirmiş. Volanta gidip paslandıran suyun kaynağı nedir bence bunu çözün. Sorun ciddi olabilir ve başağrıtabilir.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
size aracı satan büyük ihtimal sele maruz kalan aracı sattı, o tür araçları sahibinden.com da piyasa fiyatının 8-10 bin tl altına satıyorlar, ama söylüyorlar. muhtemelen birisi o araçlardan birini aldı size de piyasasının 3-4 bin tl altına verdi diye tahmin ediyorum..

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hatasız araba satarken fiyata çok diyorlar. Millet sele kapılmış aracı orjinal diye satıyor demek ki.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı osamanos

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
en tehlikeli pert olma şekli sel hasarıdır. bilinenin aksine arabanın pert olması için hava yastığının açılması, boya veya değişen olması gerekiyor. sel de arabayı pert eder ve boya ve değişen olmadığı için  anlaşılmaz.

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
DSG ile 80 bin km yaptım, her gün dur kalk trafikte kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 13.000 de 1.4 tsı DSG ve geçen gün kavramanın bittiğini öğrendim önümüzdeki hafta garantiden değişecek, bu iş biraz şans işi gibi fazla takmamak lazım

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2012 model makyajlı A5 kasa kullanıyorum, şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. DSG ile ilgili  tavsiye edilen tüm hususlara harfiyen uyuyorum.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sel hasarı olmuş olabilir. DSG bildiğim kadarıyla sol ön tekere yakın biyerde, altta koruma zaten var sudan geçmekle kolay kolay arıza yapacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı ozman35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben oyle bir olay yaşamadım ama bu sanzımana neden su giriyor giriyorsa tahliyesi yokmu arac o kadar suya maruz kalsa içine su alır bence bu firmanın bahanesi bence su hasarı deyip sana ödetiyolar lar araç 41 binde aktarma bozulunca volana baskı yapıp yıprattı verutubetten hafif paslandıysa bunu kanıtlayamazlar. bu servislerin hepsinin ortak çalışma prensibi bahane bul odeme

sel hasarı insanlar enayi değil ya çıkartır perte yada kaskolu arabayı yaptırır. döşemeleri aracın iç tabananı su almazmı bana servisin dediği kırmızı ışıkta dururken otobüs gecerken dalgalanma bile olmuş olabilir diyolar ama oyle bir olay değil bu amaç para sizden çıksın...

doğru söyllüyorsunuz ama aracım mayıs ayında servise giriyor yağmurmu var sumu var o mevsimde ayrıca araç kaskodan yapılırsa her parca karlı fiyattan satlır dedi servis hasar 10000 bin tl çıkar dedi. hasar olmayan aracaın tramerine su hasarı 10 000 tl yazdırmak istermisiniz. birde ben yeni aldım arabayı daha 500 km yol yaptım nasıl boyle geçmis tarihli rapor tutabilirim ki. benim moralimi bozan taraf rervis müdürünün de istranbuldan sonuç ne gelirse gelsin abi ben volantı sen al diğerini garantiden yapıcam demesi bu sözü vermesi ama yerine getirememesi yapamıyacağınız sözü tutmayınız. marka yok ortada marka müşteri memnuniyeti yok..

Alıntı yapılan: Akif Hoca;591589
Su hasarını garanti karşılamaz. Su hasarı nedeniyle kaskoya başvurabilirdiniz. Su hasarıysa kasko, değilse garantiden hallolurdu. Eksper ile Skoda servisi bir çözüm bulur siz aradan çıkardınız.

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
doğru söyllüyorsunuz ama aracım mayıs ayında servise giriyor yağmurmu var sumu var o mevsimde ayrıca araç kaskodan yapılırsa her parca karlı fiyattan satlır dedi servis hasar 10000 bin tl çıkar dedi. hasar olmayan aracaın tramerine su hasarı 10 000 tl yazdırmak istermisiniz. birde ben yeni aldım arabayı daha 500 km yol yaptım nasıl boyle geçmis tarihli rapor tutabilirim ki. benim moralimi bozan taraf rervis müdürünün de istranbuldan sonuç ne gelirse gelsin abi ben volantı sen al diğerini garantiden yapıcam demesi bu sözü vermesi ama yerine getirememesi yapamıyacağınız sözü tutmayınız. marka yok ortada marka müşteri memnuniyeti yok..

Alıntı yapılan: elliyedi;591657
Aslında servis yapıcı yaklaşmış ancak su hasarı mevzuyu değiştirmiş. Volanta gidip paslandıran suyun kaynağı nedir bence bunu çözün. Sorun ciddi olabilir ve başağrıtabilir.

su hasarı falan yok kardeşim pas bile o-yok içine kaçan su bile yok parçalar bende bilirkişiye başvuracam onların bahanesi ooo:wax: