škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yaşamak İçin Gemlik mi Yalova mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Çalıştığım şirket yakın zamanda Yalova/Armutlu'da bir işe başlayacak. Benim de oraya gitme ihtimalim var. Ancak Armutlu araştırdığım kadarıyla 5000 nüfuslu bir yer ve ben de evli ve çocuklu olunca orada olmaz dedim. Oraya yakın iki alternatif var. Biri Gemlik diğeri Yalova. Oğlum bu sene kreş çocuğu. Seneye anaokulu ve sonra ilkokula başlayacak.

Buraları bilen arkadaşlardan ricam, (çocuk ve aile kriterlerini değerlendirerek) hangi memlekette yaşamanın daha uygun olduğu konusunda bana fikir vermeleri. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Teşekkürler.

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gemlik[emoji4][emoji106]
Armutluya daha yakın. İstanbul için zaten armutludan Deniz otobüsü var. Gemlik de gelişmiş bir ilçe sıkıntı yaşamazsın. Bursa'ya Yalova'dan daha yakın, Büyükşehir gezme ihtiyacın için rahat olur(30-45dk) diğer gezilecek yerlere de Gemlik yakın. Gemlik de Deniz manzarası daha iyi[emoji1].
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 06:45:02 Gönderen: neehot »

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Madem çocuğun da ufak işin uzun sürmeyecekse sürekli yaşamayacaksan çocuğun belli yaşa gelene kadar ufak yerde yaşa huzurun tadını çıkart heryer alabildiğine hengame içinde zaten. Ufak yerin derdi de ufak olur tasarruflu olur ;)

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İş biraz uzun soluklu olacağa benziyor. Dolayısıyla iyi bir okul bulma derdi de olacak. Gemlik bana da daha mantıklı gibi görünüyor ama iki şehri de bilmediğim için yanlış yapmak istemiyorum. Çünkü her taşınma maddi manevi zorluk demek.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke benimde iş yerim beni İstanbul'dan kurtaracak bir öneriyle gelse. Acayip kıskandım seni şimdi :)

Bu arada Gemlik'te, Yalova'da 10 numara yerdir. Tabi ben dağ, orman, deniz seven bir adam olduğum için böyle söylüyorum. Kimisi vardır haftada 1 istiklale, nişantaşına, eminönüne gitmezse dayanamaz. Ben İstanbul'a bu açıdan alışamayanlardanım.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Armutluyu tercih etmezsem bizim yol da istanbula çıkacak :) şaka bi yana da istanbul hakkaten yaşanacak gibi değil. Allah kolaylık versin.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gemligi bilmiyorum. Esim karamurselli oldugu icin yilda birkac kez yalova uzerinden geciyoruz. 1 2 kere gitmisligim de var yaliva icine ama uzun kalmadim.

Sozum meclisten disari olarak o bolgenin bazi yasayanlarinin cok iyi olmadigi yonunde.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde bana da Gemlik daha iyi gibi geldi. Ama yinede bilenlerden yorum almak istiyorum. İstişare etmek iyidir.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civilkaya;591505
İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde bana da Gemlik daha iyi gibi geldi. Ama yinede bilenlerden yorum almak istiyorum. İstişare etmek iyidir.

tam iksinin ortasındayım iki yeride iyi biliyorum. gemlik biraz daha gelişmiş ama yalovada sakinlik var akşamları sahilde yürüyüş yapmak daha güzel yalovada gemliğinde sahili var ama sakinlik yalova daha iyi ;) merak ettiğiniz bişey olursa özeldende yazabilirsiniz.