škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sivas için fiyat performans ürünü kış lastik önerisi lütfen

hilter · 46 · 11012

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nokian WR D4 için fiyat araştırması yaptım Ankara'da. 205/55/16R için 220-230 TL arası fiyat verdiler, yalnız üretim yılı 2015 son haftalar. 2016 henüz gelmemiş, İstanbul'daki distribütör de doğruladı, 1-2 aya gelir dedi. Daha önce Michelin, Brdigestone, Petlas aldım, (en eskisi en fazla 10 hafta önce üretilmişti), ilk defa böyle bir şey duyuyorum.

Kullansan da, depoda dursa da ömründen gidiyor lastiğin diye biliyorum, o yüzden 2015 çok tercih etmem ama, sizce 2016 fiyatı bu fiyatlara göre çok yüksek olur mu?

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kilimanjaroo;591425
Nokian WR D4 için fiyat araştırması yaptım Ankara'da. 205/55/16R için 220-230 TL arası fiyat verdiler, yalnız üretim yılı 2015 son haftalar. 2016 henüz gelmemiş, İstanbul'daki distribütör de doğruladı, 1-2 aya gelir dedi. Daha önce Michelin, Brdigestone, Petlas aldım, (en eskisi en fazla 10 hafta önce üretilmişti), ilk defa böyle bir şey duyuyorum.

Kullansan da, depoda dursa da ömründen gidiyor lastiğin diye biliyorum, o yüzden 2015 çok tercih etmem ama, sizce 2016 fiyatı bu fiyatlara göre çok yüksek olur mu?

http://www.hepsiburada.com/nokian-205-55-r16-91t-wr-d4-kis-lastigi-uretim-yili-2016-pm-otkmt429526

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alındı arkadaşlar.
Continental TS860..Tanesi 207.5 TL ye geldi n11'den 11.11 kampanyası ile aldık...

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
nokian varken neden continental aliyorsunuz ? Testlerde A alan nokian 69 db ses olan nokian. 91 H olan nokian Ve ayrica uygun fiyat olan Nokian. 91 T nedir :S

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nurullah55;597068
nokian varken neden continental aliyorsunuz ? Testlerde A alan nokian 69 db ses olan nokian. 91 H olan nokian Ve ayrica uygun fiyat olan Nokian. 91 T nedir :S

Bir çok testte 1.sırada yer alan bir lastiktir TS 860. Bir de yorum yazarken insanları yargılamadan yazarsak daha iyi olur..

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben petlas aldım 4 adet 205 55 r 16.  640tl artı balans ve montaj artı gla200 çekiliş hakkı . Bakalım iyi mi yaptık kötü mu yaptık kışın belli olur. Şu an bana gayet sessiz geldi. Üretim 2016 3. Ay

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Ağrı 'dayim. Uzun araştırmalar yapıp,  çok test inceledim ve sonunda continental ts860 almaya karar verdim. 205 55 R16  ölçüleri. Hepsiburada.com dan ekim ayının sonunda tanesi 220 Tlye sipariş  ettim. Taktirdim burda. Karda ve buzda test imkanım oldu. Gerçekten bu ölçülerde  en iyi lastik bu, ötesi yok. Lastik çok önemli, işin ucundan hayat var , sırf  parasini düşünmemek lazım
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2016, 00:12:04 Gönderen: m.aras »

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;591144
Bu sene 5. sezonu olacak benim ug8 lerin. İlk sene dehşet bir lastikti yaklaşık 20 cm. altı buzlu karda rampa tırmanıyordu. 2 ve 3. sene gayet tatminkardı ama 4. senede az miktarda helva kıvamı denen karda rampada kaldık :) Bu seneden hiç umudum yok ama idare edeceğiz bir sene artık.
Yukarıda da belirtildiği gibi ilk sene hepsi gayet iyi veya bir şekilde götürüyor önemli olan 3. seneden sonrası bence de.

Katılıyorum 215/55R16 kullandım ilk 2 sene 2009 ve 2010 çok çok iyi 3 2011 fena değildi iyi idi,4. sezonda 2012 idare etti fena değildi.5 sezon 2013 de kullandım zorda kalmadım ama çıkamayıp geri döndüğüm yokuşlarda oldu.6 sezonda 2014 de savrulma kayma yapma çok fren perfonsı çok düşmüştü.7 2015 mecburiyette kullandım ama düz yerde buza pati yapıp aracı harek ettirmede yaz lastiği gibiydi ve seyir performansı çok kötü idi yüreğim ağzımda kullandım.
Ama tüm sezonlarda lastikleri en fazla bin toplamda 7 sezon da 10 bin km kullandım, genelde yağışsız ve açık yol ve havalarda ve sadece şahir içi vede günlük 7 km mesafeler de toplam 15 en çokda 50 km lik mesafelerde kullanırdım.Yağışlı taze karda 7 sezonda en fazla 10 gün gün en fazla 15 km toplamda 150 km belki kullanmışımdır.Yani lastikler aşınmamıştı diş derinliği yeterli idi am özelliğini 3  yıldan sonta ciddi manada kaybetmişti geri kalan 4 yıl lastiklerin diriliği sayesinde kullanabilmiştim o da kısa mesafeler ve iyi koşullarda.

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Yaptığınız yorumdan, ezbere konuştuğunuz o kadar belli ki.. Evet Nokian wr d4 gerçekten çok iyi lastik ama bi continental ts 860 asla değil. katıldıkları bağımsız testlerin tamamında 1. olan continental(205 55R16). . İnsanlara tasviye ederken biraz araştırın, okuyun ,izleyin,dinleyin.. Hem ezbere konuşup hem de insanları rencide etmeye çalışıyorsunuz. Komik durum..

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bayilerinde Nokian 91H fiyatı 230 TL,  91T fiyatı 220 TL, aralarında fiyat farkı yok.

Ben Continental'i çok daha pahalı sanıyordum, gayet de uygun fiyata almış arkadaş, kazasız belasız kullansın inşallah

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Karlı zeminde Nokianda aynı durumda. Islak zeminde Nokian A ts860 B buna bakarim ben.

Testler diyorsunuz oraya kocaman B harfi yazilmis. Ayrica NokiaN A almis. Hangi testleri izliyorsunuz bilmiyorum ancak Uluslararasi kabul edilirlikte tek A alan nokian.

ts860 kesinlikle kotu degil ancak kiyaslama yapinca ayni ayarda olmasina ragmen daha az sessiz islak zeminde A alan 2016 uretimi 225 tl olan nokiani tercih ederdim ben.

Ayrıca Alman testlerinde Ts860 hep 1. olur :) Almanlari tanimiyorsunuz sanirim :) Uluslar arasi bagimsiz tek test uzerine basilan harflerdir. İslak zeminde ts850 ve ts860 ile kaza yapanlar mevcut forumlarda kullanicilara sorabilirsiniz. Sebebi ise sert malzeme kullanmasi . Nokian kullandigi özel yağ bileşimi ile islak zemin A alan firmadir. Toplum olarak bilinçlenmek adına arastirdiginiz testlerden ziyade uluslarrasi sonuclari baz aliniz.

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nurullah55;597098
Karlı zeminde Nokianda aynı durumda. Islak zeminde Nokian A ts860 B buna bakarim ben.

Testler diyorsunuz oraya kocaman B harfi yazilmis. Ayrica NokiaN A almis. Hangi testleri izliyorsunuz bilmiyorum ancak Uluslararasi kabul edilirlikte tek A alan nokian.

ts860 kesinlikle kotu degil ancak kiyaslama yapinca ayni ayarda olmasina ragmen daha az sessiz islak zeminde A alan 2016 uretimi 225 tl olan nokiani tercih ederdim ben.

Ayrıca Alman testlerinde Ts860 hep 1. olur :) Almanlari tanimiyorsunuz sanirim :) Uluslar arasi bagimsiz tek test uzerine basilan harflerdir. İslak zeminde ts850 ve ts860 ile kaza yapanlar mevcut forumlarda kullanicilara sorabilirsiniz. Sebebi ise sert malzeme kullanmasi . Nokian kullandigi özel yağ bileşimi ile islak zemin A alan firmadir. Toplum olarak bilinçlenmek adına arastirdiginiz testlerden ziyade uluslarrasi sonuclari baz aliniz.

Yine ezberden konuşuyorsun.. önce hangi testler diyorsun sonra  Alman testlerinde hep ts860 birinci olur diyorsun. Bu testleri sadece almanlar yapmıyor,  ayrıca tek alman malı continental değil, bilindik markaların çoğu alma.. Ben sana çin malı en dandik lastiklerin  Ab lastik etiketindeki süper degerler aldığını gösteririm, sen de bana o taraflı dediğin testlerde bu çin lastiklerinin iyi değerler elde ettiğini gösterebilir misin!  ?
Ayrıca continental i ben 219 liraya aldım 40. Hafta 2016 üretim

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.aras;597155
Yine ezberden konuşuyorsun.. önce hangi testler diyorsun sonra  Alman testlerinde hep ts860 birinci olur diyorsun. Bu testleri sadece almanlar yapmıyor,  ayrıca tek alman malı continental değil, bilindik markaların çoğu alma.. Ben sana çin malı en dandik lastiklerin  Ab lastik etiketindeki süper degerler aldığını gösteririm, sen de bana o taraflı dediğin testlerde bu çin lastiklerinin iyi değerler elde ettiğini gösterebilir misin!  ?
Ayrıca continental i ben 219 liraya aldım 40. Hafta 2016 üretim

Usta gerek yok o arkadaşa bir şey anlatmaya....:)

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safran78mt;597195
Alın petlası testi kendiniz yapın belki gla 200 size de cikabilir

Ben geçen sene eski arabama almıştım petlas, çok fazla kar yağmadığı için test etme şansım olmadı ama beklediğimden daha sessiz, daha konforluydu. Tabi bu yorumlar ilk sene için geçerli, ikinci sene ne olur bilemem, şimdilik iyi duruyor

Araba almak için o çekilişi bekledim ben de, çıkmayınca paşa paşa verdik parayı aldık Octavia'yı :)