škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış lastiği tercihi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sava kullanan arkadaşlarım var. Aynı model mi hatırlamıyorum ama memnunlardı. Uygun fiyata petlasta bakabilirsiniz.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;590418
Merhaba dostlar,

kış gelmeden, uygun fiyata ve sıra beklemeden lastik alayım diyorum. lastik 17jant olunca fiyatlarda biraz yüksek. aşağıdaki lastik aklıma yattı hem uygun fiyat hem de lastik etiket değerleri de iyi görünüyor (yakıt:C frenleme:B ses:71). ne dersiniz alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-225-45r17-sava-eskimo-hp2-goodyear-uretimi-kampanyali-fiyat-339995404/detay/

http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rshop.pl?dsco=110&cart_id=1704919.110.4326&sowigan=Wi&Breite=225&Quer=45&Felge=17&Speed=&kategorie=6&Marke=Sava&ranzahl=4&tyre_for=PKW&x_tyre_for=&Herst=Sava&rsmFahrzeugart=PKW&search_tool=standard&Label=C-B-71-2&details=Ordern&typ=R-319589

- Ben de kışlık lastik bakıyorum; ne önerirsiniz, siz ne yaptınız? Aldıysanız Sava'lardan memnun musuz?

- Ayrıca Goodyear'ın sitesinde Octavianın 17' likleri için 205/50 R17 89H boyutlarını kışlık olarak gösteriyor. Bu ebatlardaki lastikler nasıl fikri olan var mı?  
225/45 R17 ile 205/50 R17 den hangisi tercih edilmeli?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaElegance;593525
- Ben de kışlık lastik bakıyorum; ne önerirsiniz, siz ne yaptınız? Aldıysanız Sava'lardan memnun musuz?

- Ayrıca Goodyear'ın sitesinde Octavianın 17' likleri için 205/50 R17 89H boyutlarını kışlık olarak gösteriyor. Bu ebatlardaki lastikler nasıl fikri olan var mı?  
225/45 R17 ile 205/50 R17 den hangisi tercih edilmeli?

Merhaba ben sava aldım 225/45/17. tanesi 180tl. Ertesi gün 200tl yaptılar fiyatı. 3 haftadır kullanıyorum. yakıt E ıslak zemin frenleme B.

70-80km hızdan sonra hafif bir uğultu oluyor ancak çok rahatsız edici değil.

Ürün almanya üretimi. Zaten goodyear yan ürünü diye biliniyor. Bence tam bir fiyat performans lastiği.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Sava kullanıyorum, 215/50/17
Bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Sava fiyat/performans olarak çok uygun duruyor; fakat 4 yıl kullanmayı düşünüyorum lastiği. Acaba 2. yılın sonunda hala kullanılır olur mu? Uzun süre bu lastiği kullanan oldu mu? Durum nedir?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;593529
70-80km hızdan sonra hafif bir uğultu oluyor ancak çok rahatsız edici değil.

Kış lastikleri yapısı gereği biraz daha sesli oluyor genelde. Lastik kanalları simetrik olduğundan kaynaklı bir ses bu. Nokian, Michelin filan çözdü bu işi ama.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2016, 14:00:40 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik üretimi yüksek teknoloji gerektiğinden ve belirli bir standartların altında olamayacağından kışlık lastiklerde bence çok marka aramamak lazım diye düşünüyorum. Ancak tabi ki de bilindik markalar bu işlere daha çok yatırım, Ar-Ge ve reklam yaptığından daha çok tercih sebebi oluyor.
Ben eski aracım olan linea da 3 yıl boyunca Nexen Marka kore malı kullandım ve çok çok memnun kaldım. Özellikle karda da test ettim ve zorladım. Gayet tatmin edici idi.
Kışlık lastiklerin dezavantajları yakıt sarfiyatının artırması ve lastik sesini artırması başta gösterilebilir. Bunun yanında karda kış da yolda kalmadan güvenli bir şekilde sürüş sağlaması bu dezavantajları rahatlıkla elemine etmektedir.
Kazasız sürüşler.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;593608
https://youtu.be/2FxJyKTUuvU
Sizin ebat değil ama tavsiye ederim, ben memnunum. Ug9

Bende ug9 goodyear öneriyorum. Yaz lastiğinden performans açısından bir fark görmüyorum. Otoban süratlerinde çok kullanıyorum kışın gayet iyi.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ucuz lastikte Formula Winter (Pirelli) tavsiye ederim, sessiz ve iyi tutuyor.
Fakat 225-45-17 bulmakta ben de zorlanıyorum bulan olursa paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için teşekkürler. Kışlık lastik alırsam buradan performans, fiyat vb. bilgileri paylaşırım. :ok:

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
continental Ts 860 kış lastiğinin tanesini 220 Tl ye aldım.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2016, 00:27:50 Gönderen: m.aras »

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
205 55 R16 ölçülerde continental Ts860 aldım. Bu lastik piyasanın en iyisi deniyor (testler). Tasviye edeceğim diğer lastik ise Nokian wr d4 modelidir. Nokian daha ucuzdur.  Bu iki lastik bağımsız testlerde en iyi sonuc alınan lastiklerdir. .

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaElegance;593589
Görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Sava fiyat/performans olarak çok uygun duruyor; fakat 4 yıl kullanmayı düşünüyorum lastiği. Acaba 2. yılın sonunda hala kullanılır olur mu? Uzun süre bu lastiği kullanan oldu mu? Durum nedir?

Nokian wr d4 kış lastigini şiddetle tavsiye ederim. En az 5 kış güvenle kullanılır. Bağımsız testlerdeki derecesi çok iyi(2.)