škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şişecam mı orijinal mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.

Aracımın ön camını kırmışlar. Kasko sayesinde ücretsiz değişecek. Gittiğim oto camcı orijinal camı 8-10 günden önce temin edemeyeceğini söyledi. Kabul ettiğim takdirde Şişecam'ın orijinaliyle aynı olan camını hemen monte edebilirmiş. Şişecam'ın camına garanti de veriyor. Karasız kaldım. Bilgisi, deneyimi, tavsiyesi olan arkadaşlardan fikir vermelerini rica ediyorum :(

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal dediğiniz camı da bir firma üretiyor,fabika kendi logosunu vurduruyor,orjinal olmuş oluyor. Şişecam zaten halihazırda bir çok firmaya oem cam üreten bir firma. Bence taktırabilirsiniz bir sorun olmaz..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Can

Valla, usta camdaki kırığa bakıp "Sizin camda sensör varmış" deyince işkillendim. Hani belki uyuşmaz filan diye düşündüm. Ayrıca, ileride aracı satarken talip olan kişi bu cam değişiminden kıllanabilir belki... Yanıtınız için sağolun.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Camda orijinal veya yan sanayi diye bir şey yoktur sadece araç firmaları ürettirdikleri camların üzerine kendi amblemlerini bastırırlar orijinal gibi görünür. Cam değişimde dikkat edilmesi gereken şey camın değişimi esnasında güzel işçilik yapılması gerekir yoksa ilerleyen zamanlarda su alma problemi olabilir.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal taktırabiliyorsanız orjinal taktırın

İlerde satma durumu olursa, cam farklı marka olunca, alıcılar işkilleniyor. Arabaya taklalı muamelesi yapıyorlar

Şişecamın kalitesini bilmem ama kalitesiz camlarda, cam daha çabuk buğu tutuyor ve ışığı düzgün yansıtmıyor

İşcilikde de , iş bilmez hanzo camcılar, camı çıkaracağız diye tavanı zedeleyebiliyor ya da fitilleri  bozabiliyor. İşlem yapılırken başında durabiliyorsanız durun.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence orjinal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal cam taktırın ve serviste taktırın hiç öyle 10 gün bekleme durumu olmuyor olacaksada bekleyin eğer çok büyük bir çatlak yoksa.

Piyasadaki camların dayanımları orijinallere göre daha düşük bilginiz olsun.

Orijinal camınız skoda logolu saint-gobaindir bu arada.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal cam taktırın ve serviste taktırın hiç öyle 10 gün bekleme durumu olmuyor olacaksada bekleyin eğer çok büyük bir çatlak yoksa.

Piyasadaki camların dayanımları orijinallere göre daha düşük bilginiz olsun.

Orijinal camınız skoda logolu saint-gobaindir bu arada.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzaktan:

Yakından:

Cam kısa zamanda dağılmaz inşallah :o

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Geçmiş olsun biri eline taşı alıp vurmuş herhalde ?  :(

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION]

Sağol arkadaş. Taş mı tabanca kurşunu mu her neyse, çatlağın altındaki bakalitte de delik açmışa benziyor..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çeşitli nedenlerden ötürü camı 5 aydır değiştiremedim ancak, 2-3 gün sonra değişmiş olacak. İş skoda y.servisinde yapılacak ve orijinal cam takılacak.

Kırılan(çatlayan demek daha doğru olabilir)orijinal camın etiketi:

internette araştırdım; camı imal eden firma(AGC automative) japon'muş. Dünyanın pek çok ülkesinde fabrikaları var(Çekya da bu ülkelerden biri). Skoda'nın araçlarında değişik firmaların camlarının da kullanılıp kullanılmadığını merak ediyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi kasko firmasi? Hasar kaydi gibi mi yansiyacak yoksa gorulmeyecek mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]

allianz'tan. Doğrusu hasar kaydı görünüp görünmeyeceğini bilmiyom. Firmanın tanıdığı yılda 1 kez ücretsiz cam değişiminden faydalanacam. İçime kurt düştü; acenteme "hasar kaydı yansır mı?" diye sorayım.

* 1 saat önce duyduğuma göre sigortacılar, onarımlarda orijinal yedek parça kullanması mecburiyetini kaldırıp "muadil parça kullanılabilir"e dönüştürmüşler. Kazık kazık üstüne!!!! Battı balık yan gider :mad::mad: