škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 Bakımı sonrası...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim devrim bey. Bahsettiğiniz klimadaki kağıt sesi aynen var. Bunda kullandıkları klima filtresinin etkisi olduğunu düşünmeye başladım. İnsanın pimpirikli olmasına gerek yok en sakin adam bile ustaların böylr başta savma iş yapmaları sonucu sinirlene tiklene  biliyor maalesef ayrıca şunu belirtiyim eskiden iki nokta arasında gidip gelmede motor belli bir sıcaklığa erişmez iken ( hareret göstergesi) şimdi o mesafeyi katetmeden ibre 90 oluyor. Kaputu açıyorum motor çok sıcak oluyor. Eskiden böyle bu şekilde ısınmazdı.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2017, 10:45:31 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;616877
Çok teşekkür ederim devrim bey. Bahsettiğiniz klimadaki kağıt sesi aynen var. Bunda kullandıkları klima filtresinin etkisi olduğunu düşünmeye başladım. İnsanın pimpirikli olmasına gerek yok en sakin adam bile ustaların böylr başta savma iş yapmaları sonucu sinirlene tiklene  biliyor maalesef ayrıca şunu belirtiyim eskiden iki nokta arasında gidip gelmede motor belli bir sıcaklığa erişmez iken ( hareret göstergesi) şimdi o mesafeyi katetmeden ibre 90 oluyor. Kaputu açıyorum motor çok sıcak oluyor. Eskiden böyle bu şekilde ısınmazdı.

Hararet tehlikeli boyutlara ulaşmıyor, uyarı vermiyorsa, su eksilmesi gibi durumlar söz konusu değilse veya motorun tepkisi ile ilgili bir sorununuz olmuyorsa çabuk ısınma lehinize olabilir. geç ısınan bir motor, daha çok aşınır.

Bazı farklılıkları hissetiğimizde acaba eskiden de varmıydı, vardı da ben mi hissetmedim yoksa gerçekten yeni mi oldu endişesi yaşıyoruz.

Ben şahsen sabahları aracı çalıştırdıktan sonra en fazla 5 sn. bekliyorum. Rölantide ısıtmanın hiç bir gerekçesi yok. Kullanma kılavuzunda bununla ilgili her şey yazıyor. kullanıma yönelik hemen her detayı okudum.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrardan merhaba. Yukarıda belirttiğim ve  sıkıntıya düştüğüm ( videove foto)bir kaç konuda servis ile görüştüm. Video daki ses dizel araçlarda geliyor bir kaç araçta baktım. Yakıt performan şu an düzeldi. Koyulan yeni yağa alışma süreci olduğundan motor ilk başta çok ısınacak dediler ve yakıt sarfiyatı sonradan düzelecek dediler ve şu anda  düzeldi. İlginize teşekkür ederim. Ayrıca klimadan gelen tiz ses de kesildi.