škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 Lastik Basınç Sensörü Hizmet Dışı uyarısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali_aras2002

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 model 1.4 TSI Superb aracımda lastik basınç ayarı yapmak istediğimde "hizmet dışı" uyarısı alıyorum. Yetkili servise götürdüm, yazılımı birkaç defa güncellediler ancak durum değişmedi. Servisteki ustabaşı(Foreman) araç kalacak tekrardan bakıp test edeceğim dedi.
Bu durumla daha önce karşılaşan oldu mu?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali_aras2002;587161
2016 model 1.4 TSI Superb aracımda lastik basınç ayarı yapmak istediğimde "hizmet dışı" uyarısı alıyorum. Yetkili servise götürdüm, yazılımı birkaç defa güncellediler ancak durum değişmedi. Servisteki ustabaşı(Foreman) araç kalacak tekrardan bakıp test edeceğim dedi.
Bu durumla daha önce karşılaşan oldu mu?

Benim bildiğim premium araçlardaki gibi bir sensör yok zaten.Lastiklerin rpmlerini karşılaştırarak şu lastikte basınç kaybı var diye uyarı veriyor sistem.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sistem abs ye bağlı frenden aldigi bilgilere gore tekerin dönüşünü hesaplayarak uyarıyı veriyor diye biliyorum. Bu durumda ya abs sisteminiz arızalı yada yazılımsal. Ayni hatayi Telefon menusu icin verdi bizim arabada hizmet disi vs diye kitapçıktaki tanımı Bluetooth ünitesi arızası gibi birseydi neyse ki sonra düzeldi. Bir dünya elektronik sistem var biri patlak veriyor kesin

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;587170
Benim bildiğim premium araçlardaki gibi bir sensör yok zaten.Lastiklerin rpmlerini karşılaştırarak şu lastikte basınç kaybı var diye uyarı veriyor sistem.

premium olmayan vectra c aracımda her tekerin değerini tek görebiliyorduk.
markaların tercih meselesi bu konu bence.