škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Honda CBR 250 RR

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zaman sonra beni heyecanlandıran bir motosiklet olduğu için konuyu açmak istedim.

Motor sevdalısı arkadaşlar için de güzel bir haber olur belki.

Ülkemizde 250cc racing görünümlü motor klasmanının bir nevi VW'i, Honda CBR. Geniş servis ağı, kısmen ucuz parçası, uygun tüketimi, yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı ve 2.eldeki üstünlüğü gibi nedenlerle yıllar içinde bu klasmanda liderliğe oturmuş bir model.

Ancak bu liderliği alan hemen her marka gibi ülkemizde şımardı ve sunduğu özelliklere karşı istenen satış fiyatı, biz nasılsa satıyoruz tavrı ve günün gerisinde kalan tasarım ve teknolojik unsurları ile son zamanlarda yerini Yamaha R25'e bırakmıştı.

Honda yarışın gerisinde kaldığını anlayınca çok yeni CBR 250RR ile güzel bir cevap verdi. Önce görünüme bakalım :

Görünüm ilk başta şahane gelse de motor meraklıları Honda tasarımcılarının tembellik ettiklerini hemen anlayabilir. Makinayı ilk gördüğümde ben Yamaha R25'e Honda logosu yapıştırmışlar sandım. Dikkatli inceleyince Yamaha R25 - Kawasaki H2 ve hatta Bajaj Pulsar RS200 den oldukça fazla esinlenildiğini gördüm.

Evet tasarım güzel ama ben daha özgün olmasını beklerdim. Bunun yanında en çok hoşuma giden nokta Honda nın yıllarca sürdürdüğü soba borusu görünümlü egzozu çift çıkış daha gzl br egzoz ile değiştirmiş olması. Gerçi Honda bu belli olmaz, satışa sunacağı modellere gene eski egzozu takabilir :)

Motorun beni kendine çeken kısmı görünümü değil teknik özellikleri idi. R25 e cevap olarak Honda'da çift silindire geri dönüş yapmış. Ağırlığı yaklaşık 160kg olan bu makina 12Bin devirde 38hp ve 23nm üretiyor.  Görünüşe bakıp 600CC gücü bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak olsa da bu sınıf için aslında güçlü bir model. Hatta şöyle diyebilirim: CBR250rr artık bir başlangıç motoru olmaktan biraz daha uzak. Daha tecrübeli sürücüler için üretilmiş bir makina.

Asıl vurucu yanı ise hem ön hem de arkada ABS kullanılması ve kullanım koşullarına göre motorun gücünü ayarlamanızı sağlayan sürüş modu seçeneklerinin koyulmuş olması. Sanırım 250cc sınıfında sürüş modu bir ilk.

Tüm bu özellikler ve Honda'nın nasılsa satıyoruz bakışı ile şişirdiği fiyatlara baktığımızda CBR 250RR ın bu sınıfta en yüksek fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor. En yakın rakibi R25 in 16Bin Tl ye varan fiyatı nedeniyle CBR'ın 18-20Bin bandında olacağı motor forumlarında söyleniyor.

20bin TL bandında daha üst seviyelerde motorlar olduğu ve hem R25 hem de dier rakiplerle pazar payı için yarışabilmesi için daha mantıklı bir fiyata satılması gerektiğini düşünsem de, bizdeki yanlış tüketici toplum anlayışı nedeniyle bu motorun fiyatının 20Bin ler seviyesinde olsa da peynir ekmek gibi satılacağından neredeyse emin gibiyim.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2016, 13:13:57 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Askerden sonra askerden :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20 binden aşağı olmaz R25 varken neden 4 bin tl fazla vereyim der alan arkadaşlar bundan dolayı maraklısı dışında çok fazla tutulacağını sanmıyorum :) Sonuç olarak sizinde dediğiniz gibi 20 bin bandına çıkınca farklı alternatiflerde doğuyor bunların başlangıç motoru olarak varsayarsak 4 bin tl güzel bir ekipman parası :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana gore r25 de 250rr da baslang8c degil bir ustu. Cunku urettiklero guc cok ciddi ve ozellikle r25 ust devir seviyor.

R25 e gore artisi 2 teker abs ve surus modu. Ama bunlar 4 bin eder mi o var.

R25 o fiyata peynir ekmek gibi satiliosa Honda da satilacaktir

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;585100
Askerden sonra askerden :)

Reis cok yok mu askere :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;585148
Reis cok yok mu askere :D

1.5 sene sonra reis simdi komando yazarsiniz arabalarin arkasina :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğu o zaman iş kolay senin için, 2. ele kelepire düşer makina o zamana kdr :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;585174
Doğu o zaman iş kolay senin için, 2. ele kelepire düşer makina o zamana kdr :)

Aynen oyle. Heleki bundan once bikac ay 150lige binicegim dusunulurse :) yeni kasasina bile niyetlenebilirim :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun 150 ligi de var Dogu. O da cok sekil. Ama nedense Tr e getirmio Honda cilar. Getirseler hic dusunmeden alicam

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;585239
Bunun 150 ligi de var Dogu. O da cok sekil. Ama nedense Tr e getirmio Honda cilar. Getirseler hic dusunmeden alicam

Eski kasalarda vardi ya replika repsol 125 :D

Efsane baslangic motoru. Ama aklimda hondanin bi tane naked 150cc vitesli aleti var. ona bikac ay binip sonra 1 sezon 250cc ye binmek. Sonrasi let the sun shine inn :D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;585242
Eski kasalarda vardi ya replika repsol 125 :D

Efsane baslangic motoru. Ama aklimda hondanin bi tane naked 150cc vitesli aleti var. ona bikac ay binip sonra 1 sezon 250cc ye binmek. Sonrasi let the sun shine inn :D

Reis valla motor araba gibi değil şöyle 600lük almadıktan sonra vitesliyle falan uğraşmaya heeç gerek yok. hepsinin o hacimlere kadar zaten sesi soluğu yok pır pır edip duruyorlar. Bugün de konuştuk ben direk honda activa alıp ölümsüzlük şifresini yazar geçerdim senin yerinde olsam. Az bi belimi doğrultunca da 600-1000 diye devam ederdim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;585337
Reis valla motor araba gibi değil şöyle 600lük almadıktan sonra vitesliyle falan uğraşmaya heeç gerek yok. hepsinin o hacimlere kadar zaten sesi soluğu yok pır pır edip duruyorlar. Bugün de konuştuk ben direk honda activa alıp ölümsüzlük şifresini yazar geçerdim senin yerinde olsam. Az bi belimi doğrultunca da 600-1000 diye devam ederdim.

Activadan 1000 lik naaaptin sen yigen yauuuvv :D

Kardesim bilmiyorum ama bu gun gordugun uzere 2hp falan fark etmiyo iki teker acayip kanimda. Su 1.5 seneyi 2hp gecireyim de sonrasi Allah kerim ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;585338
Activadan 1000 lik naaaptin sen yigen yauuuvv :D

Kardesim bilmiyorum ama bu gun gordugun uzere 2hp falan fark etmiyo iki teker acayip kanimda. Su 1.5 seneyi 2hp gecireyim de sonrasi Allah kerim ;)

La nolacak formanle sol ayak freni yapıp viraj kasan adamsın reklam kokan hareketler bunlar mayk [emoji23] yoksa iki bacağının arasında bu kadar güçlü aleti kontrol edemicen mi? [emoji23][emoji23]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;585339
La nolacak formanle sol ayak freni yapıp viraj kasan adamsın reklam kokan hareketler bunlar mayk [emoji23] yoksa iki bacağının arasında bu kadar güçlü aleti kontrol edemicen mi? [emoji23][emoji23]

Forman dedin sol ayak freni dedin kutsal cumarteside beni fethettin. Zira bahsettigin olayin virajinda oturmaktayim su an. Bak valla ekrana goz yaslarim suzuldu :D

Benimde korkum cokk erken alismak ya zaten..