škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sagdan mi soldan mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar. Bi xenon farlar sagdan trafige gore mi yoksa soldan trafige gore mi ayarli olmali? Ulkemizde soldan trafik akisi var diye benimki sola ayarli ancak serviste saga gore ayarliyorlar. Saga gore ayarli oldugunda farlarin direksiyona tepkisi net bir sekilde goruluyor ancak sola gore ayarli oldugunda donme tepkilerini ben fark edemedim. Bilgisi olan varsa sevinirim...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2016, 03:14:49 Gönderen: snnslt »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: snnslt;579937
Merhaba arkadaslar. Bi xenon farlar sagdan trafige gore mi yoksa soldan trafige gore mi ayarli olmali? Ulkemizde soldan trafik akisi var diye benimki sola ayarli ancak serviste saga gore ayarliyorlar. Saga gore ayarli oldugunda farlarin direksiyona tepkisi net bir sekilde goruluyor ancak sola gore ayarli oldugunda donme tepkilerini ben fark edemedim. Bilgisi olan varsa sevinirim...

Araç Türkiye' de kullanılacağına göre sağdan ilerleyen trafiğe göre ayarları yapılmalı. Standart farlarda bile bu böyledir. Sağ far biraz daha ileriyi aydınlatabilirken sol far biraz daha kısa aydınlatır. Sebebi ise gidiş-geliş yollarda karşıdan gelen sürücünün gözünü almasını engellemektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde trafik sağdan akar. Dolayısıyla farların sağdan akan trafiğe ayarlı olması lazım. (sağ tarafı daha uzun)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayarından bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turist ışığını yol bilgisayarından aktif edrseniz, soldan akan trafiğe göre ayarlanır, aksi halde geliş ayarı sağdan akan trafiğe göredir...