škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun yol yakıt tüketimi (şaşırtıcı)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

cuma günü afyon-ankara arası afyon çıkışından sonra bayata kadar 25km boyunca tamamen denemek amaçlı 90km/h hıza sabitledim, zaman zaman yokuş iniş çıkışlarına rağmen elde ettiğim değer son derece şaşırtıcı. (klima açık-2 yetişkin 1çocuk-bagaj yarı dolu) -araç 4700km'de.-

3.0lt/100km

110-120km/h hızlara çıktığımda yakıt tüketimi 4.4lt/100km 'ye çıktı. (yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra)

sonra umarsızca bastım gaza bazen 160-170km/h bazen 120km/h hızlarda gittim ama 120'nin altına inmedim. ve yakıt 5.2lt/100km gibi bir değere geldi. (yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra).

özellikle 90km/h deki tüketim beni mest etti. herkese kazasız tasarruflu sürüşler.

-fotolar var ancak foruma yüklemek eziyet olduğu için yüklemedim.-

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'dan çıkıp konya'ya vardığımda  ben de yakaladım bir kere 3. 0 'ı  . Yol düz, hız da sabit olunca, motosiklet kadar yakıyor.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yorumlarınıza katılıyorum fakat yavaş yavaş hızlanmak gerekiyor, uzun yolda hız sabitleyici den 2 km 2 km arttırıyorum hızımı. Birden yüklendimi daha fazla yakıyor..

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 depo ile ankaradan kırklareli ye gittim geldim  650 km + 650 km 1300 km ortalama 3.6 lt

Çevrimdışı Hantug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende denemek için Isparta-Ankara arası (430 km) hızımı 90 km/h sabitlemiştim. 2 yetişkin 1 çocuk bagaj full dolu ve klima zaman zaman açıktı. Sonuç 3.6 lt ama o yollarda bu arabayla 90 km/h ile gitmek gerçekten sabır işi :)

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Ankaraya gittim geldim 180 altına hiç düşmeden Maximum 231 gördüm. 30 km kala benzin bitti. 1.4 tsi 150 hp.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ucamus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperKoPat;578737
Dün Ankaraya gittim geldim 180 altına hiç düşmeden Maximum 231 gördüm. 30 km kala benzin bitti. 1.4 tsi 150 hp.

[MENTION=11994]AlperKoPat[/MENTION] nerden nereye kaç km tam bilgi verirseniz iyi olur.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperKoPat;578737

Yoldami kaldiniz peki.

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucamus;578747
@AlperKoPat nerden nereye kaç km tam bilgi verirseniz iyi olur.

İstanbul Beylikdüzü Ankara ÜMitköy 480km 10.5 lt /100 km yol bilgisayarı verisi,
Bolu tünelinde yol çalışması yüzünden gidiş istikameti kapalı idi. Ankara 30 km tabelası civarlarında bir benzinlik var.

Alıntı yapılan: mdindas;578750
Yoldami kaldiniz peki.
Yol bilgisayarı verisi 15 km gösteriyordu, gerçekten benzin bitip yolda kalıcam diye korktum :) .Bir açılışa yetişmeye çalışıyordum. Bu arada boluda muhtemel yediğim trafik cezasını da yakıta eklemem gerekiyor.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperKoPat;578765
Yol bilgisayarı verisi 15 km gösteriyordu, gerçekten benzin bitip yolda kalıcam diye korktum :) .Bir açılışa yetişmeye çalışıyordum. Bu arada boluda muhtemel yediğim trafik cezasını da yakıta eklemem gerekiyor.

Sizin ki de şaşırtıcı bir tüketim verisi olmuş, ceza falan :)

Fabrika verisi 3.5lt olması gerekirken hem klima açık hem yüklü iken 3lt yakması çok çok başarılı.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[url=http://postimage.org/][/URL]

9 ayda 25bin km yol yaptim ve hic sehir ici kullammadim. Hic bir yolculugumda 140altina dusmedim ve 6lt nin uzerini hic gormedim motorunda cok iyi acildigini dusunuyorum. Mumkun olmadigini dusunebilirsiniz ama 240 rahat goruyorum :) dun ilk defa sakin bi yolculuk yapayim dedim sonucta yukarida :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kocaman araba 110'la 4.1lt yaksın. Gel de şaşırma:)) [MENTION=11370]abeyy[/MENTION]

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle