škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Soygun- Körfez Köprüsü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük umutlarla yapılan, İstanbul-İzmir arasını kısaltacak ve körfez geçiş süresini 6dk ya indirecek İzmit Körfez Köprüsünün geçiş ücreti Mynet 'in haberine göre 35USD + KDV olacakmış

Sevigili devlet büyüklerine zaten ücretsiz olan bu köprüyü kim nasıl kullanacak acaba ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;571520
Net 120TL....
120TL' lik benzinle Körfez' i dönebilenlerin köprüyü hiç kullanmayacaklarını düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda yaşayan biri olarak o köprüyü kullanabileceğimi düşünmüyorum zaten trafik olmadığı zamanlarda körfezi dolaşmak yarım saat farkediyor ve inanın 15 tl fazla yakıyorsunuz o paraya kim o köprüden nasıl geçecek merakla bekliyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Körfezin trafiği çok çok kötü.
Bursa dan sonra Gemlik - Yalova - Karamürsel - Gölcük - İzmit çok felaket. Transit yol olmadığı çin tüm ş.dışı trafiği ş.içi yollardan geçiyor. Haftasonuna veya tatilllere denk gelirseniz ş.içinde markete ekmek almaya gidiş dönüşünüz en az 1 saati  bulur.

Tam buna çözüm olacak derken bu tür bir ücret çok sıkıntı yaşatır. Hele ki belirlenen ücret sadece binek araçlar içinken. Otobüs - tır vb büyük araçların geçişi daha pahallı olacaktır.

Zaten verginin vergisi vatandaş alnıyorken bir de bu uçuk fiyat bence olmaması gerekn bir durum

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eskihisar-Topcular hattında  40 ile 60 TL arası bir ücret ödüyorduk. Körfezi arabayla dolasmak ise yaklaşık bir buçuk saatti ve en fazla 35 bilemediniz 40 TL yakıt harcıyorduk. Bu yüzden feribot hem fiyat hemde zaman açısından daima mantıklı geliyordu. Çay keyfide cabasıydı hani. 120 TL lik köprü geçişi bana göre çok yüksek. Şahsen kullanmayı tercih etmem. Tabii köprü açılınca feribotu 100 TL yaparlarsa o başka... yada 2 saatte bir ferbot kaldırırlarsa. Valla insanın aklına herşey geliyor doğrusu. Sonuçta 120 TL pahalı.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Feribotun keyfi bir başka çay simit son izmir dönüşümden kareler.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lanet olsun :mad:

Sıradan yurttaşa her şey haram zaten!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;571528
Eskihisar-Topcular hattında 40 ile 60 TL arası bir ücret ödüyorduk. Körfezi arabayla dolasmak ise yaklaşık bir buçuk saatti ve en fazla 35 bilemediniz 40 TL yakıt harcıyorduk. Bu yüzden feribot hem fiyat hemde zaman açısından daima mantıklı geliyordu. Çay keyfide cabasıydı hani. 120 TL lik köprü geçişi bana göre çok yüksek. Şahsen kullanmayı tercih etmem. Tabii köprü açılınca feribotu 100 TL yaparlarsa o başka... yada 2 saatte bir ferbot kaldırırlarsa. Valla insanın aklına herşey geliyor doğrusu. Sonuçta 120 TL pahalı.

Dediğiniz gibi bir şey olursa; yani feribota da zam gelirse ya da sefer sayısı azaltılırsa hiç şaşırmam...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yap-işlet- devret. Yüklenici iş başlangıcında geciş ücretlerini devlete fix. letti zaten! İşin daha kötüsü; 1 yilda geçecek araç miktari için bir sayida anlasildi, bu sayının altında araç geçerse farkı devlet (diğer deyişle bizler) cebinden odeyecek.
Bunlar benim duyduklarım,  kesin bilgi degil...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;571540
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/osman-gazi-35-dolar-kdv-1196313/

Sanırım devlet büyüklerimiz en pahalı benzin bizdeyse neden en pahalı köprü de bizde olmasın diye düşünmüşler... trajikomik.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birşey olmaaaaaz alışkınız biz etkilemez bizi benim hatırladığım en son boykot yıllar yıllar önce coca cola boykotuydu oda hikaye... Şu etiketi arabaların arkasına yapıştırıyorlar gayet manidar.

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2016, 16:24:33 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;571552
Birşey olmaaaaaz alışkınız biz etkilemez bizi benim hatırladığım en son boykot yıllar yıllar önce coca cola boykotuydu oda hikaye... Şu etiketi arabaların arkasına yapıştırıyorlar gayet manidar.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ancak böyle facebook twitter forumlar vs. yazarız yakınır dururuz.
Neyi hak edersek öyle yönetiliriz bu konuda google da araştırma yaparsanız hadislere rastlarsınız.