škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çakmaklıkta sürekli elektrik var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracıma bir araç içi kamera aldım, elektriği çakmaklıktan alıyorum. Ancak araç stop ettirdikten sonra ve kapıları kilitledikten sonrada elektrik çalıştığı için sürekli kamerada açık kalıyor.Her seferinde çakmaklıktan adaptörü çıkarıp takmakla uğraşmak istemiyorum. Aracımızı kilitleyince veya stop ettirince elektiriği kesebileceğimiz bir özellik varmı. Araç garanti kapsamında olduğu içinde müdahale ettirmek istemiyorum. Çözüm yoksa da kamerayı satacağım(yurt dışından alacağım diye baya uğraşmıştım.)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle bende kaç zamandır bu konuda başlık açmayı planlıyordum. Bende de aynı durum var. düşünsenize çakmaklığa takılı birşey unutsak aküyü yer.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da durum aynı söküp takmaktan başka çare yok gibi görünüyor. Ben zaten kamerayı araçta bırakmıyorum cama vantuzlu bağlantı aparatından çıkarıp yanıma alıyorum sizde öyle yapabilirsiniz.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kronik bir sıkıntıya benziyor. Bağajdaki çakmaklıkta da elektrik sürekli varmı dır? Kobloyu orayada götürebilirim

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığınız kamerada PARK MODU varsa, onu aktif edin, araç durduktan ve belirli süre geçtikten sonra, kamera kapanır. Aracınıza bir darbe gelirse, kamera açılır, 30 saniye kayıt yapar, tekrar kapanır.

https://www.youtube.com/watch?v=M7T5sxNoqwE

Octavia'da, kontak kapalı ve kapılar kilitli durumdayken, çakmak yuvalarında elektrik var.
Benim aracımda 3 adet çakmak var, üçünde de elektrik oluyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu duruma ben çözüm bulmuştum, kabloyu sigorta panosuna taşıyarak hallettim, forumda daha önce paylaşmıştım ( bugün aracınızda ne değişiklik yaptınız bölümünde ) bir inceleyin isterseniz
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=24316&page=68

.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2016, 18:01:28 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence hiç gerek yok benim aracımda aynı şekilde kamera 24 saat aktif.şuana kadar aküye bir sıkıntısı olmadı.aracım 2015 yeti.ne güzel işte araç park halindeyken bi darbeye maruz kalırsa kayıt devam ediyor.benim kameram sese duyarlı yanında gürültü çıkarılmazsa kayıt yapmıyor.park halindeyken aracın yanında yüksek sesle konuşma veya bir araç geçerse kayıt yapıyor.izlediğim kamera görüntülerine göre söylüyorum.

Çevrimdışı zgrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
Belki açma kapama düğmeli çakmaklık iş göre bilir. Böylece aracınıza ekstra birşey de yapmış olmazsınız. İnternet'te çeşitli fiyat ve tiplerde var.

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zgrm;570265
Herkese merhaba,
Belki açma kapama düğmeli çakmaklık iş göre bilir. Böylece aracınıza ekstra birşey de yapmış olmazsınız. İnternet'te çeşitli fiyat ve tiplerde var.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/lampa-spinotto-acma-kapama-dugmeli-cakmak-fisi-3-215573200?gclid=CLPPq8D6iswCFeQp0wodWt0I3A&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324020447*58375872687*pla**pla-79002695727&mpch=ads&ggmktg1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0
bu ürünü buldum. Aldığım kameranın adaptöründeki kabloyu alacağım bu anahtarlı çakmaklığa bağlasam sorun olurmu acaba. Akımları farklımıdır, kameraya zarar verebilirmi

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar
Daha önce bu konu açılmıştı ve aşağıdaki gibi bir cevabım vardı. Bunu düşünebilirsiniz. Ben 1,5 senedir böyle kullanıyorum. Sigorta kutusunda fişi çekince herşey eskiye döner. Ayrıca ekstra sigortası olduğu için güvenilir diye de düşünüyorum.

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=533509&postcount=7

İyi günler...