škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

android tabanlı multimedya navigasyon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;570378
Tabi, siz bilirsiniz diyeyim öncelikle. Ancak şunu söyleyeyim...

Mirrorlink bir kerre çok hantal bir sistem bana kalırsa. Hem telefondaki uygulamaların senkronizasyonunda problem oluyor hem de Türkiye'ye gelen araçlarda gerekli bir lisans yüklenmediğinden ötürü sadece araç dururken aktif oluyor. Gaza bastığınızda, hareket halindeyken kullanılamamaktadır tarzında bir uyarı mesajıyla beraber siyah ekran geliyor. :)

Iphone kullanmadığımdan Apple Car Play nasıldır bilemeyeceğim. HTC M8 kullanıyorum Android Auto'ya usb bağlantısı üzerinden bağlanıyorum. Çok memnunum. Aracın Bluetooth bağlantısıyla entegre bir şekilde çalışıyor ve direksiyon simidinden her şeyi kontrol edebiliyorum neredeyse. Android Auto doğrudan Gmail hesabınız üzerinden çalışıyor. Maps de oradan çalışıyor. Bu da şu demek: Dinamik bir harita ve bir süre sonra belli başlı gittiğiniz yerleri bile Google algoritması olduğundan öneri olarak size getiriyor.

Kısaca, Android Auto üzerinden;

1- Google Maps üzerinden navigasyonu canlı trafik verileriyle kullanmak mümkün.

2- SMS, Whatsapp, Telegram mesajı vs. geldiğinde bildirim olarak düşüyor ve sesli olarak mesajı (gayet güzel bir Türkçe aksanla) okuyor. Direksiyon simidi üzerindeki konuşma düğmesine uzun basarak konuşarak komut verebilyorsunuz. Cevap yazmak için "Yanıtla" diyerek mesajı söyleyin diyor mesela. Ancak ben  bunda başarılı olamadım.

3- Telefonunuzdaki müzikleri ya da Spotify hesabınızdaki müzikleri ya da podcast, farklı radyo uygulamaları gibi Android Auto uyumlu birçok uygulamayla müzik sistemini kullanmak mümkün.

4- Çağrı alma, açma, konuşma zaten entegre tamamen aracın Bluetooth fonksiyonlarına. Yine, konuşma düğmesine uzun basıp direksiyondan .....'yı ara dediğinizde doğrudan arıyor. Bu konuşma fonksiyonu kusursuz çalışıyor.

Not: Android Auto Türkiye'de malum yok. APK dosyası olarak ben indirip kurdum. Sık sık güncellemeler yapıyor Google. Mesela, ilk kurduğumda üç hafta önce bağlanırken biraz problem yaşıyordum. Kafasına göre bazen bağlanmıyordu. Anlamıyordum. Geçen hafta gelen güncellemeyle bu problem halloldu. Bağlantı kalitesi düzeldi. Yani, demek istediğim Android Auto sürekli güncellenen bir sistem. Her geçen gün daha iyi oluyor. Bağlantı kalitesi, ekran hızı bence çok başarılı. Aracın bütün sistemiyle de entegre olduğu için ben pek sevdim. Herkese tavsiye ederim.

Giray bey yukarı da 'Android Auto'ya usb bağlantısı üzerinden bağlanıyorum.' demişsiniz. Ben bunu anlamadım biraz açabilir misiniz. Usb ye Android Auto programı mı yüklüyorsunuz ?

Çevrimdışı zmay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;572939
Giray bey yukarı da 'Android Auto'ya usb bağlantısı üzerinden bağlanıyorum.' demişsiniz. Ben bunu anlamadım biraz açabilir misiniz. Usb ye Android Auto programı mı yüklüyorsunuz ?

usb ye yüklenmiyor. telefonunuza android auto programını kurup usb ile arabayla bağlantı yapıyorsunuz.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;572939

evet, telefona android auto uygulamasını kurup usb bağlantısı üzerinden yapacaksınız. türkiye'de henüz başlamadığından play store'dan indiremiyorsunuz. aşağıdaki linkten indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

not: android 5 ve üstü bir sürüm olması lazım telefonda.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;572977
evet, telefona android auto uygulamasını kurup usb bağlantısı üzerinden yapacaksınız. türkiye'de henüz başlamadığından play store'dan indiremiyorsunuz. aşağıdaki linkten indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

Teşekkürler ilginiz için de link te download edilecek yeri bulamadım
Bi link den bunu indirdim inş. doğru olandır : Android Auto 1.6.240030 (2719917-release) (arm)
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2016, 12:49:55 Gönderen: secret »

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün skoda özdağ dan aldığım octavia aracım a smartlink i aktif ettirdim. Servis de 1 saatten fazla uğraştık, gerek satış personeli servis elemanları 5-6 kişi denemediğimiz telefon ve şarj kablosu kalmamıştı yapamadık. Ben daha sonra yaparım, olmadı tekrar gelirim dedim, (yanımda eşim ve bebek vardı telef oldular) ayrıldım oradan. İşe giderken aliexpress'den aldığım bir kaç aksesuarı monte ettim, bi deniyim dedim tek seferde tak tak yönergeleri izleyip android auto ile bağlandım araca. Navigasyon a bağlanıyor ( sürekli güncel sesli konut mevcut), telefon, watsapp hepsini görüyor. Fiyatta da sağolsunlar güzellik yaptılar 500 tl 5 taksit..
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 22:41:40 Gönderen: secret »

Çevrimdışı memleketim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;573263
Bu gün skoda özdağ dan aldığım octavia aracım a smartlink i actim etmeyi başardım. Servis de 1 saatten fazla uğraştık gerek satış personeli servis elemanları 5-6 kişi denemesiğimiz telefon ve şarj aleti kalmamıştı ben daha sonra yaparım olmadı tekrar gelirim dedim, yanımda eşim ve bebek vardı telef oldular, ayrıldım oradan. İşe giderken aliexpr es den aldığım bi kaç aksesuarı monte ettim, bi deniyim dedim tek seferde tak tak yönergeleri izleyip android auto ile bağlandı araca. Navigasyon a bağlanıyor, telefon, watsapp hepsini görüyor. Fiyatta da sağolsunlar güzellik yaptılar 500 tl 5 taksit..

Hayırlı olsun öncelikle. Hangi navigasyon programını kullanyorsunuz, araç hareket edince çalışmadığı söylenmişti, durum nedir

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Google haritalar, o araç hareket edince görüntü giden mirror link. Android auto gayet güzel çalışıyor. Giray Bey'e teşekkür ederim.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;572977

giray bey Sygic Car Navigation kullandınız mı acaba ? Ben cracklisini bulamadım. Araç da programı görüyor fakat çalışıcakken premium a geçmemi istiyor, oda 60 euro fln.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;582497
giray bey Sygic Car Navigation kullandınız mı acaba ? Ben cracklisini bulamadım. Araç da programı görüyor fakat çalışıcakken premium a geçmemi istiyor, oda 60 euro fln.

cevap biraz geç oldu, kusura bakmayın. maalesef kullanmadım sygic car uygulamasını. mirrorlink üzerinde ilk başlarda karıştırmıştım biraz ancak android auto'nun google maps tabanlı çalışması çok daha hoşuma gidince, daha fazla kurcalamadım.