škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AngieViEll

• Ziyaretçi
“İşveren, hizmet ilişkisinde işçinin kişiliğini korumak ve saygı göstermek, sağlığını gerektirdiği
ölçüde gözetmek ve işyerinde ahlâka uygun bir düzenin gerçekleştirilmesini sağlamakla, özellikle
kadın ve erkek işçilerin cinsel tacize uğramamaları ve cinsel tacize uğramış olanların daha fazla
zarar görmemeleri için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür” hükmü hangi mevzuatta yer
almaktadır?
A Yeni Borçlar Kanunu B İş Kanunu C Anayasa
D İş güvenliği Tüzüğü E Umumi Hıfzıssıhha Kanunu

cevap nedir ve neden

Çevrimdışı Kocerc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2015 1.6tdi 105 ps rapid için kaç litre motor yagi almam gerekir. 5 lt yeterli gelirmi

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cntrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2015 rapid aracımın ön tarafından kasislerden geçerken garc gurc sesler gelmeye başladı. İnternette bi kaç araştırma yapınca anladım ki soğuk sıcak hava geçişlerinde olduğu zamanlarda yapıyormuş bunu. Benim haricimde aynı sorunu yaşayan kimse var mı ? servise götürmeye gerek var mı? Bilgi paylaşımınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Çevrimdışı doktoritsa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cntrk;654324
Arkadaşlar merhaba 2015 rapid aracımın ön tarafından kasislerden geçerken garc gurc sesler gelmeye başladı. İnternette bi kaç araştırma yapınca anladım ki soğuk sıcak hava geçişlerinde olduğu zamanlarda yapıyormuş bunu. Benim haricimde aynı sorunu yaşayan kimse var mı ? servise götürmeye gerek var mı? Bilgi paylaşımınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Merhabalar Benim aracımda 2016 spaceback kışın aynı problem bendede var normal bakım için servise gittiğimde durumu belirttim ilk aşamada sadece yağlama yapılıyormuş ve bir süre sonra tekrar ses yaptığını söylediler aracımın garantisi devam ediyor ama değişim yapmıyorlar yani sizin anlayacağını servis önce parayı alacak daha sonra garantiden değişim yapacak

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özellikle kışın kasislerde vs. Gıcırtı sesini aracın viraj demir lastikleri yapar, pahalı bir parça değildir, ses yapması dışında bir sıkıntı çıkarmaz, yağlama kısa süreli çözüm sağlar, değiştirseniz yaklaşık 2-3 senede aynı sesi yenileri de yapmaya başlar, sıcak havalarda ses yapmaz, kışın da bir süre aracı kullandıktan sonra ses yapmaz, yağlatabilirsiniz veya kafanızı kurcalıyorsa değiştirebilirsiniz, dışarıda işçilik dahil maksimum 100 TL ye halledilebilir diye düşünüyorum, 4 sene kadar önce 40 TL vermiştim

Çevrimdışı cntrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2015 rapid 1.4 dsg aracım. 2 gün önce yakıt değeri için depo fulletmek istedim. Yakıtı aldıktan sonra ortalama yakıt tüketimi sabit ekranda 4.4 olarak kaldı. Ayrıca analog gösterge de sabit takılı kaldı sanırsam. Bu bir arıza mıdır. Ne yapmalıyım direkt servise mi gitmeliyim. Saygılarımla.

Çevrimdışı cntrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cntrk;655978
Merhaba, 2015 rapid 1.4 dsg aracım. 2 gün önce yakıt değeri için depo fulletmek istedim. Yakıtı aldıktan sonra ortalama yakıt tüketimi sabit ekranda 4.4 olarak kaldı. Ayrıca analog gösterge de sabit takılı kaldı sanırsam. Bu bir arıza mıdır. Ne yapmalıyım direkt servise mi gitmeliyim. Saygılarımla.

Arkadaşlar sorun yokmuş. :gaz:

Çevrimdışı cntrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, arka silecek geçtiğimiz sene takılmaya başladı, takıldığı yerde ufak bi dokunuşla çalışıyordu. Şu anda hiç çalışmıyor. Su fışkırtıyor ama mekanik hareket yok. Bunun için ne yapabiliriz. Bir de lastik değiştirmeyi düşünüyorum. Üzerindeki lastik 185 60 15 bridgestone ecopia. Tavsiyelerinizi rica ederim. Saygılarımla.

Çevrimdışı yamtar10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi forumlar dilerim. Hali hazırda araç almak için bakınıyorum. 1.2 tsı 110luk leonlara ve 1.2 tsı 110 rapıdlere bakıyorum araçlar manuel model yılları 2016 kmler 50-60 bine kadar. Sizler rapid için neler söyleyebilirsiniz? Kullanıcıların bu motor ve özellikler üzerinde tecrübeleri benim için yol gösterecektir. Vakit ayıran herkese teşekkürler.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aynı motora sahip 2016 Leon u 3 sene kullandım. Rapid için net yorum yapamam. Ancak, öncelikle araçlar arasında sınıf farkı var. Leon C segment, Rapid ise B+ segment. Bu hem özellik hem de iç hacim bakımından aralarında fark oluşmasına bir sebep.
Motora gelecek olursak, bence tam Türkiye şartlarında kullanılabilecek bir motor. Kullanıma bağlı, hem dizellerden daha ekonomik, hem de ciddi seri bir motor. Bakım maliyeti düşük, masrafsız, kronik sorunu pek olmayan bir motor.
Ben model için Leon u tercih ederdim. Motor ise, 1,2 Tsi doğru bir tercih olacaktır.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2021, 16:17:13 Gönderen: Blackadder59 »

Çevrimdışı yamtar10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aynı motora sahip 2016 Leon u 3 sene kullandım. Rapid için net yorum yapamam. Ancak, öncelikle araçlar arasında sınıf farkı var. Leon C segment, Rapid ise B+ segment. Bu hem özellik hem de iç hacim bakımından aralarında fark oluşmasına bir sebep.
Motora gelecek olursak, bence tam Türkiye şartlarında kullanılabilecek bir motor. Kullanıma bağlı, hem dizellerden daha ekonomik, hem de ciddi seri bir motor. Bakım maliyeti düşük, masrafsız, kronik sorunu pek olmayan bir motor.
Ben model için Leon u tercih ederdim. Motor ise, 1,2 Tsi doğru bir tercih olacaktır.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim arasında 10-12 bin tl gibi bir fark ve km olarak rapid 30binde leon 55 binde şuan ki araçlar bunlar.

Çevrimdışı Ahmethamza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi göstergeleri her stop edisten sonra sıfırlanıyor arkadaşlar
Var mı daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi göstergeleri her stop edisten sonra sıfırlanıyor arkadaşlar
Var mı daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar
Benim aklıma Yakıt tüketim değerleri Ekranda başlangıçtan itibaren seçeneği seçili kaldı ise otomatikman tüketim değerleri sıfırlanır. Yakıt aldıktan sonra seçili ise her yakıt dolumunda sıfırlanır.  Sizin aradığınız seçenek uzun süreli yakıt tüketim seçeneği olacaktır. 
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2022, 14:02:33 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı M.YAR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2016 skoda rapid aracımda start stop arızası verdi uzun yoldayım 90km geçince aracın kendi kendine hızı düşüyor bu konuda ne yapmalıyım problem nedir başına daha once benzer bi olay gelen oldu mu?