škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acarman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, ben de aranıza katılmış bulunuyorum.
İlk zamanlar geri vitese taktığımda sağ ayna kendiliğinden, kaldırımı gösterecek şekilde aşağı dönüyordu. Neden oldu, nasıl oldu bilmiyorum artık alakasız bir yeri göstermeye başladı (geri vitese takınca). Bunun ayarı var mı? Nasıl düzeltebilirim?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: acarman;628292
Merhabalar, ben de aranıza katılmış bulunuyorum.
İlk zamanlar geri vitese taktığımda sağ ayna kendiliğinden, kaldırımı gösterecek şekilde aşağı dönüyordu. Neden oldu, nasıl oldu bilmiyorum artık alakasız bir yeri göstermeye başladı (geri vitese takınca). Bunun ayarı var mı? Nasıl düzeltebilirim?

Merhaba Abdullah bey , ayna kontrol ayarlarından olabilir sol sağ aşağı yukarı ayaladığımız var ya o tuşun R konumunda olması gerekir 0-L- yada ısıtma konumunda aşağı inmez.

Çevrimdışı acarman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;628297
Merhaba Abdullah bey , ayna kontrol ayarlarından olabilir sol sağ aşağı yukarı ayaladığımız var ya o tuşun R konumunda olması gerekir 0-L- yada ısıtma konumunda aşağı inmez.
Teşekkürler Fatih bey, tuş R konumunda, geri vitese takınca ayna hareket ediyor fakat dağı taşı gösteriyor, önceden kaldırımı gösteriyordu.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarman;628306
Teşekkürler Fatih bey, tuş R konumunda, geri vitese takınca ayna hareket ediyor fakat dağı taşı gösteriyor, önceden kaldırımı gösteriyordu.

he o zaman bilmiyorum abi haklısın bir yanlışlık var o durumda.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarman;628306

Abdullah bey,
1. aracınızı geri vitese alın, ayna yeni konuma gesin, ancak hareket etmeyin.
2. Daha sonra aynanızı istediğiniz açıya (kaldırıma yakın mesela) ayarlayın.
3. Aracınızda koltuk hafızası var ise koltuktaki set düğmesine basın ve kaydetmek istediğiniz 1/2/3 den birine kaydedin.

Tekrar ileri vitese alınca normalleşecektir.

Çevrimdışı acarman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Faruk bey çok teşekkür ederim, normale döndü ayna. Peki tüm kişiselleştirmeleri (örneğin bolero ekranının 10 sn sonra uykuya geçmesi ayarı) aynı mantıkla mı yapmak gerekiyor? Her araca bindiğimde tekrar ayarlamak sıkmaya başladı.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarman;628334
Faruk bey çok teşekkür ederim, normale döndü ayna. Peki tüm kişiselleştirmeleri (örneğin bolero ekranının 10 sn sonra uykuya geçmesi ayarı) aynı mantıkla mı yapmak gerekiyor? Her araca bindiğimde tekrar ayarlamak sıkmaya başladı.

şu bolerodaki 10 sn işi beni de sinir ediyor çözen varsa yardım lütfen

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nette çok aradım ama bulamadım, bizim media ünitesini (dokunmatik ekranı) nasıl sökebiliriz?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soruma cevap vereyim. Belki başka birinin ihtiyacı olur.

Alt kısımda olan 2 tane girintiden plastik bir sökücü ile öncelikle siyah-piano black kaplama sökülüyor.

Sonra ekranın arka tarafında yer alan klipslere

ön tarafta bu klipslere gelen açıklıklardan metal sökücüleri takınca ekran öne geliyor.

Bu kadar. Faydalı olur umarım.
Selamlar.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=280]wertasd[/MENTION] Paylaşım için sağolun. 3 Ay önce aracıma hırsızlık teşebbüsü oldu sağ ön camı kırdı ve boleroyu almak istedi emek hırsızı sağ üstten hafif çıkartmış onu geri nasıl takabilirim diye düşünüyordum da sanırım söküp takmak gerekiyor ama ben cesaret edemem buna :)

Çevrimdışı harunresitz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar  merhaba, mirrorlink veya android auto ile telefonu baglayip kullandiniz mi, ben bir turlu basaramadim

Çevrimdışı Ardaak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Arabadan çikip gittğimiz de cakmak girisi elektrik kapanmiyor. Bunu nasil kapayabilirim ? Tesekkurler

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bizde kapanıyor.kapanmıyorsa sigorta kutusunda çakmaklığın sigortasını bulup giriş kaplolarını kontak kapandığında devre dışı kalan bir sigortaya taşıyacaksınız.kesme işi fazla olmasın diyorsanız aracınıza uygun bir fuse kablosu ile işi halledebilirsiniz.Bizde sigorta kutusu bozuk para kutusunun arkasında.

Çevrimdışı superb2017dizel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
Aracı çalıştırırken farlar hareket ettikten sonra normal aydınlatmaya geçiyor, fakat bazen takılıyor ve sadece 2-3 metre önü aydınlatıyor. Aracı durdurup tekrar çalıştırdıktan sonra normal haline dönüyor. Eğer durumu farketmez ya da dikkate almazsak sürüş boyunca aynı hatalı şekilde kalıyor. Bu sorunu yaşayan var mı başka? Çözümü nedir bilen var mı?

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superb2017dizel;630350
Herkese merhaba,
Aracı çalıştırırken farlar hareket ettikten sonra normal aydınlatmaya geçiyor, fakat bazen takılıyor ve sadece 2-3 metre önü aydınlatıyor. Aracı durdurup tekrar çalıştırdıktan sonra normal haline dönüyor. Eğer durumu farketmez ya da dikkate almazsak sürüş boyunca aynı hatalı şekilde kalıyor. Bu sorunu yaşayan var mı başka? Çözümü nedir bilen var mı?

Bi sorun alduğu aşikar.
Durumu video çekerek yetkili servise gitmenizi tavsiye ederim.
Keza 2 yıldır aracımda hiç böyle bi problem yaşamadım.