škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb II modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ÖZGÜR AKGÜN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba

Aracı çalıştırırken marş yaptıktan sonra arabada yaklasık olarak 4-5 sn. titreme oluyor ve stop ediyor veya titreme yaptıktan sonra normal devrinde çalışmaya devam ediyor.Marş ile alakalı olsa hiç çalışmaz.Akü kontrolünü yaptırdım herhangi bir problem yok.Çözüm için önerisi olan arkadaşlar varmıdır.

Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor soğukken yani sabah ilk çalıştırmada yapıp, motor ısındıktan sonra soğumadan tekrar çalıştırmada yapmıyor ise aynı sorun bende de var. Biraz araştırınca bunun birçok arkadaşta olduğunu gördüm. Henüz bir ustaya gösteremedim çünkü ustaya gidene kadar araba ısınıyor ve bunu yapmıyor. Araştırmalarım sonucunda bu sorunun ön kızdırma buji arızası yada kötüsü enjektörlerden olabileceği yönünde bir kanaatim oluştu. İnşaallah ön kızdırma bujisidir diye dua ediyorum.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birde benim bir sorum olacak 10-15 gün önce aracımda bir sigorta atması oldu ve ondan sonra ekranda " viraj lambası (AFS) fonksiyonsuz. seyir defteri" diye uyarı yazısı çıktı. ve göstergede ampül şeklinde gir ışık sürekli yanıyor. Akabinde farkettim i zenon farlar hareket etmiyor ve aşağı doğru boynu bükük bir şekilde kalakalmışlar. Karanlıkta 5 metre anca aydınlatıyor. Ne yapmamı önerirsiniz. Servise gitme dışında.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Artukbey;569335
Birde benim bir sorum olacak 10-15 gün önce aracımda bir sigorta atması oldu ve ondan sonra ekranda " viraj lambası (AFS) fonksiyonsuz. seyir defteri" diye uyarı yazısı çıktı. ve göstergede ampül şeklinde gir ışık sürekli yanıyor. Akabinde farkettim i zenon farlar hareket etmiyor ve aşağı doğru boynu bükük bir şekilde kalakalmışlar. Karanlıkta 5 metre anca aydınlatıyor. Ne yapmamı önerirsiniz. Servise gitme dışında.

Metin bey;

VCDS'si olan birilerine gidip AFS'nizde oluşan arıza mesajı sildirmeniz gerekir. Ardından "Output test" komutuyla selamlamayı tekrar deneyecektir ve normale dönecektir. Servise giderseniz aynı prosedürü VAS üzerinden yapar. Kalıcı bir arıza olması çok düşük bir ihtimal.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;569344
Metin bey;

VCDS'si olan birilerine gidip AFS'nizde oluşan arıza mesajı sildirmeniz gerekir. Ardından "Output test" komutuyla selamlamayı tekrar deneyecektir ve normale dönecektir. Servise giderseniz aynı prosedürü VAS üzerinden yapar. Kalıcı bir arıza olması çok düşük bir ihtimal.

Faruk bey çok teşekkür ederim. Bu konulardan pek anlayan birisi değilim bu VCDS dediğiniz şeyi servis harici nerede yaptırabilirim acaba? Sigrta attığında şaşmazda bir elektrikçi cihaza bağlamıştı ama bu hata kodunu silemiyorum servise gidin sensör arızası olabilir demişti. Sensörde baya pahalıdır diyede eklemişti. :( Delphi diye bir programı vardı.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 11:56:49 Gönderen: Artukbey »

Çevrimdışı manisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam. forum hareketsiz kalmış. araştırdım biraz okudum ama güncel durumda fikirlerinize ihtyiacım var.
Yeni üye oldum foruma ve Skoda ailesine.
2011 model Superb Comfort 1.6 Dizel araç aldım. çok memnunum.
Eksiklik olarak ilk gözüme çarpan hız sabitleyicisi ve multimedya ekran.
bu konuda en bilgili ekibin burda olduğunu düşünüyorum. Maraş servisi 2011'lere hız sabitleyicisi takılmıyo dedi ama ben okuduğum kadarıyla takılıyor. Ayrıca kumandaları kontrol edebileceğim multimedya ekran olarak güncel fiyat ve satış yeri önerisi alabilir miyim. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Myerdelen25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 skoda süperb bluetout kiti sorunu
Selam aracımı telefonumla bir türlü baglayamadım ne araç telefonu nede telefon aracı görüyor.servise sordugumda bluetout kitinin arızalı oldugunu 1700 tl karşılıgında degişecegini söylediler.başina böyle bi durum gelen varmı bu bluetout kitinin tamiri yokmu bu sag koltuk altında olan parççadan bahsediyorum.

Çevrimdışı Mezuu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar araniza bugun katildim. Aracım 2011 1.4 superb lpg li. Lpg uyumlu hicbir sıkıntım yok yalnız tek şikayetim aracin benzin gistergesi sorunlu. Surekli boş gösteriyor depoda benzin olmasına ragmen ibre boş yil bilgisayarida gidilecek km.yi 5 km falan gisteriyor. Bazende ibre yukseliyor ve gercek degeri gösteriyor bir iki gun sonra tekrar bos gosteriyor. Acaba bu sorun lpg ilemi ilgili yani arac tupte giderken bnzin harciyormus gibi görup ibre dusuyor yada şamandirammi arizali. Ne yapmaliyim sizce

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şahsen şamandıradan başlar kablolamanın sonuna kadar kontrol ettirirdim.

Çevrimdışı Sarfaraz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sinyor56

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 Superb 1.6 TDİ Manuel aracımın ağır hızlandığını düşünüyorum veya hissediyorum diyeyim normal midir acaba
daha öncesinde gene aynı motorlu 105 Beygirlik S-tronik Audi A3 vardı Aracın ağırlığı 1415 kiloydu Superb ise yaklaşık 100 Kg daha ağır ama audiden çok daha yavaş hızlandığını düşünüyorum genel bi sorun mudur acaba yoksa benim araçta mı bır problem var