škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın silecekleri camda su izi bırakıyor, bunu önlemek için silecek lastiklerini değiştirmem yeterli mi yoksa komple silecekleri mi değiştirmeliyim?

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;614987
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın silecekleri camda su izi bırakıyor, bunu önlemek için silecek lastiklerini değiştirmem yeterli mi yoksa komple silecekleri mi değiştirmeliyim?

bir seneye yakın oldu, aynı sıkıntı bende de ortaya çıktı. mantıken lastikleri değiştirmek yeterli diye düşünüyorum. izi bırakan lastik. :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;614993
bir seneye yakın oldu, aynı sıkıntı bende de ortaya çıktı. mantıken lastikleri değiştirmek yeterli diye düşünüyorum. izi bırakan lastik. :)

aynen hocam ama belli olmaz silecek demirinin vidasını sık mık falan derler diye sorayım dedim :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese tekrar merhaba :)

Aracı 5 bin km'de aldığımdan beri bin km yaptım ve artık oldukça alıştım. Sizin bahsettiğiniz kemer tokasının direğinde ya da motordan gelen lok lok seslerini duyamadım ancak;

- Şoför camını açıp kapadığımda sanki cama bir şey olmuş da gerginleşmiş gibi çıt çıt sesler geliyor sonra alışıp kayboluyor fakat camda bir gevşeklik elle zorlayınca bir sallanma durumu yok. Bunun sebebi ne olabilir?

- Bir de dsg bazen 2. vitesteyken sanki 1. vitesteymiş gibi tepki veriyor, yani devir artıp araba bağırıyor ancak sonra devri bi yerden sonra düşürüp rayına giriyor. Bu esnada gösterge sürekli 2. vitesi gösteriyor. Sizce servise göstermeli miyim?

- Aşırı yoğun trafikte start-stop sistemini devre dışı bırakıyorum çünkü o sistem bu kadar sık çalışıp kapanmak için yapılmadı, biliyorum fakat açık şekilde kullanan var mıdır?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;615669
Herkese tekrar merhaba :)

Aracı 5 bin km'de aldığımdan beri bin km yaptım ve artık oldukça alıştım. Sizin bahsettiğiniz kemer tokasının direğinde ya da motordan gelen lok lok seslerini duyamadım ancak;

- Şoför camını açıp kapadığımda sanki cama bir şey olmuş da gerginleşmiş gibi çıt çıt sesler geliyor sonra alışıp kayboluyor fakat camda bir gevşeklik elle zorlayınca bir sallanma durumu yok. Bunun sebebi ne olabilir?

- Bir de dsg bazen 2. vitesteyken sanki 1. vitesteymiş gibi tepki veriyor, yani devir artıp araba bağırıyor ancak sonra devri bi yerden sonra düşürüp rayına giriyor. Bu esnada gösterge sürekli 2. vitesi gösteriyor. Sizce servise göstermeli miyim?

- Aşırı yoğun trafikte start-stop sistemini devre dışı bırakıyorum çünkü o sistem bu kadar sık çalışıp kapanmak için yapılmadı, biliyorum fakat açık şekilde kullanan var mıdır?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,
Kendi tecrübelerime göre cevaplayacagım.

1- Camla ilgili bir yorum yapamam bahsettiğiniz ses bende mevcut değil ama camlar yarım fln açıkken kapı biraz sert kapatıldıgında sanki boşluk varmış gibi sallanıyor. Elle yokladıgımda bir boşluk yok.

2- Bahsettiğiniz 2. vites de yüksek devir bende de oluyor. Özellikle yokuş ve rampalarda ki normal bişey dsg için. Onun harici  yol durumuna göre bazen 2. vites yüksek devirlere çıkıyor , yüksek derken 2-3bin arası. Sorunuz normal bana göre.

3- Bende start-stop u devre dışı bırakanlardanım :) İstanbul trafigi malum sürekli stop start sanki zarar verecekmiş gibi me geliyor. Gerçi octavia kullanan bir arkadaşım var aldıgı günden beri aktif ve 26bin de araç herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;615733
Merhaba,
Kendi tecrübelerime göre cevaplayacagım.

1- Camla ilgili bir yorum yapamam bahsettiğiniz ses bende mevcut değil ama camlar yarım fln açıkken kapı biraz sert kapatıldıgında sanki boşluk varmış gibi sallanıyor. Elle yokladıgımda bir boşluk yok.

2- Bahsettiğiniz 2. vites de yüksek devir bende de oluyor. Özellikle yokuş ve rampalarda ki normal bişey dsg için. Onun harici  yol durumuna göre bazen 2. vites yüksek devirlere çıkıyor , yüksek derken 2-3bin arası. Sorunuz normal bana göre.

3- Bende start-stop u devre dışı bırakanlardanım :) İstanbul trafigi malum sürekli stop start sanki zarar verecekmiş gibi me geliyor. Gerçi octavia kullanan bir arkadaşım var aldıgı günden beri aktif ve 26bin de araç herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

Hocam çok teşekkürler cevaplar için. Start stop yoğun trafikte bir yerden sonra daha sarsıntılı çalışmaya başlıyor zaten :) avrupadaki trafik şartlarına göre düşünülmüş muhtemelen.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Fabia ma yeni yeni alisiyorum ve bugün dikkatimi bir iki şey cekti. Sizlere danışmak istedim..
Belki basit şeylerdir gulebilirsiniz ama yinede sorayım :)
Resimde vitesin önündeki o bölüm nedir ne işe yarar sizde de böyle mı?
Diğer resimde klima ekranın iki yanında isaretledigim yerlerin soldaki içi görünüyor sağdaki kapalı.. sizde de aynı mı? Neden biri öyle diğeri değişik?

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15382]remy[/MENTION] Ilk isaretledigin yerler kartlik ve bozuk paralik yerleri, klimanin isaretli yerleri ise isi algilayicilar. Yani autoya aldiginda veya belli bir sicaklikta sabitlediginde algilayicilarin orda oldugunu ve gelen ölcumlere gore ayarladigini dusunuyorum ben.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bagajdaki stepnenin fotoğrafını çekip atabilir misiniz? Krikonun olduğu plastik kalıpta boş duran bir bölüm var bende. Eksik parça mı var diye karşılaştıracağım.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
latiğe yanlış bakmış olabilir misiniz
dot xxxx xxxx 3516 şeklinde yazı olması gerekir

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: as8366;616904
latiğe yanlış bakmış olabilir misiniz
dot xxxx xxxx 3516 şeklinde yazı olması gerekir

Anlamadım hocam. Ne yazısı?

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;616903
Arkadaşlar bagajdaki stepnenin fotoğrafını çekip atabilir misiniz? Krikonun olduğu plastik kalıpta boş duran bir bölüm var bende. Eksik parça mı var diye karşılaştıracağım.

Tekrar sorayım. Müsait olan biri fotoğraf çekebilir mi?

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: remy;617107
Ben yarın sabah çekerim

Teşekkür ederim hocan. Bekliyorum.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendeki görüntü bu.. şimdi benimde aklıma takıldı araçta bijonlar için şifre varmı yokmu?