škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

s.a arkaşdalar acil fikirleriniz lazım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-temiz-skoda-fabia-274048928/detay

abime bu arabayı almayı düşünüyoruz sizce nasıl araba. 2500 TL hasar kaydı var oda kapıdan kaynaklı. Pazarlık payıda var dedi 20500 veya 21000 almayı düşünüyoruz. Sizce alınırmı sizin fikirlerinize göre aracı alalım veya almayalım diyeceğiz. Olumlu yönde olursa ustaya götüreceğiz aracı...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence araba için verilen bilgiler doğru ise ve 20500 veya 21000'e alabilecekseniz kesinlikle kaçırmayın ama açık konuşmak gerekirse bana bi bit yeniği var gibi geldi.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu saatten sonra 2005 öncesi fabia almak riskli bence direksiyon arızası olasılığından dolayı.
(2005  öncesi fabiası olanlar, sağ taraftan başlayın lince :D )

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakangurler;564563
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-temiz-skoda-fabia-274048928/detay

abime bu arabayı almayı düşünüyoruz sizce nasıl araba. 2500 TL hasar kaydı var oda kapıdan kaynaklı. Pazarlık payıda var dedi 20500 veya 21000 almayı düşünüyoruz. Sizce alınırmı sizin fikirlerinize göre aracı alalım veya almayalım diyeceğiz. Olumlu yönde olursa ustaya götüreceğiz aracı...
Hakan Bey,
Araç bana dama altı komple boyalı geldi.Sadece tavan orjinal.Dikkat edin Tavanda güneş yanığı var.Eğer motor kaputu boyalı olmasa aynı yanık izleri burada da olması gerekir.Bunun dışında sağ arka kapı komple değişecek kadar bir darbe aldıysa  sağ marşpiye,orta direk ve sağ arka çamurluk kapı tarafıda kontrol ettirilmeli.Ayrıca ben alacak olsam iyi bir rot balansçıda sağ arka amortisör kulesinin ekseninde kayma olup olmadığınıda kontrol ettirir ve bagajı açar bagaj taban sacının özellikle sağ taraf kule civarında orjinal olup olmadığına,saç birleşim yerlerindeki varsa fabrikaca atılan çekomastik izlerinede dikkat ederdim.Tabi boya parlak olmalı.Bir sorun varsa boya o kesimlerde hafif pürüzlü ve mat olur. Motor kaputunu açın ön panel sacının orjinal olup olmadığına bakın.Orjinal saç parlak siyah boyalı ve fabrikaca yapıştırılan etiketler vardır.Değişmişse bu etiketler yoktur.
Birde yedek tekerlerlek yuvasının sacının bagaj taban sacı ile birleştiği yerlerde hafifte olsa katlanma izine dikkat ederdim.Şayet varsa o araçtan uzak durun.
Aracın km.'si orjinalse çok iyi, buna paralel fiyat pazarlık payıda düşürülürse bana düşük geldi.
Bence İlk önce iyi bilindik bir kaportacıya gösterilmeli alım kararı verilmeden önce ve özellikle vurguladığım noktalara dikkat edilmeli.Ben yıllar önce bir Opel record' da bu arka kule eksen kaymasından çok çektim,hababam bilya yerdi ve eksen hatası miktarına bağlı lastikler o tarafta çabuk giderdi.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;564642
şu saatten sonra 2005 öncesi fabia almak riskli bence direkon arızası olasılığından dolayı.

Sag bastan ilk ben geldim;)
Nicin 2005 biraz anlatsaniza:)
Yoksa sizinki 2007 diye mi? 2007'ler bu konuda kutsanmis mi:D
Mustafa bey takiliyorum size. Diger taraftan da buradan da sizi takip ederim, durust, saygi deger birisiniz kanimca...

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;564642
şu saatten sonra 2005 öncesi fabia almak riskli bence direksiyon arızası olasılığından dolayı.

bi maşallah de abi ya :D 2004 kullanıyorum sıkıntı yok şimdilik. inşallah olmaz :D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah eksik olmayin.

Fabia 1 mk nin kronik direksiyon pompasi sorunu var. Bu sorunu kismen makyajli kasada duzelttiler. Ondan öyle diyorum. Tabi illaki cikacak diye birsey yok düzgün kullanildisa çıkmayabilir. İnsallah Sizinkiler rde de cikmaz.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;564799
Eyvallah eksik olmayin.

Fabia 1 mk nin kronik direksiyon pompasi sorunu var. Bu sorunu kismen makyajli kasada duzelttiler. Ondan öyle diyorum. Tabi illaki cikacak diye birsey yok düzgün kullanildisa çıkmayabilir. İnsallah Sizinkiler rde de cikmaz.

bilgim var o kronik arızalardan korkutmuyor da değil açıkcası :) inşallah abi teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Sobotka40

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herese hayırlı akşamlar . 1 mart itibari ile bende araniza katildim. 2009 gümüş gri fabisim.:)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sobotka40;564869
Herese hayırlı akşamlar . 1 mart itibari ile bende araniza katildim. 2009 gümüş gri fabisim.:)

o kırşehirden bir hemşeri daha. hoşgeldin

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O değilde şu klima havalandırma ızgaralarına oto parfümü takıyorlar ya çatur çutur kırılıyor sonra ayaklarının ne kadar ince ve kırılgan olduğunu bilseler herhalde takmazlardı  birde orta ızgaranın 400 tl ye yakın olduğunu...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;564799
Eyvallah eksik olmayin.

Dediğiniz gibi kısmen düzelttiler. Ankara Şaşmaz'da bir sürü görüyorum 2005 ve üzeri Fabia 1 lerde pompa arızası.

Ancak buna rağmen Fabia 1 ler aslında düşünüldüğünde sorunlu otomobiller değil.

Bir direksiyon pompası , birde ufak tefek elektrik - elektronik problemler var. ( merkezi kilit vs. ) Bunun dışında ne var ki başka kronik. :cool:

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;565305
Dediğiniz gibi kısmen düzelttiler. Ankara Şaşmaz'da bir sürü görüyorum 2005 ve üzeri Fabia 1 lerde pompa arızası.

Ancak buna rağmen Fabia 1 ler aslında düşünüldüğünde sorunlu otomobiller değil.

Bir direksiyon pompası , birde ufak tefek elektrik - elektronik problemler var. ( merkezi kilit vs. ) Bunun dışında ne var ki başka kronik. :cool:

farlardaki sararmalar var bi de :)

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapi gergilerinin kisa surede lackalasmasi, sofor koltugunun zamanla sallanmasi, Egr valfi tikanmasi, kalorifer petegi tikanmasi, bazi motor tiplerinin yag eksiltmesi de olabilir mi ki? [emoji16]