škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Columbus montaj, Bolero demontaj

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forum üyelerimizden Cem Bey'den almış olduğum Columbus ürünü bugün teslim aldım. Yarın gündüz gözüyle çerçevesiz şekilde montajını yapacağım inşallah. Yine adım adım fotoğraflarla forum üyelerimiz için referans olacak bir çalışma olsun istiyorum.

Beklemede kalın...:)

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar çerçevesiz montajı gerçekleştirdim. Tüm fonksiyonlar sorunsuz çalışıyor. Sadece bir eksiğim var o da navigasyonun MFA ekrana aktarılması. Bu işi de kodlama ile halletmek gerekiyor. Yardımcı olmak isteyenlerin yardımlarını seve seve kabul ederim. Olmadı artık Ankaraya yolum düştüğünde bir şekilde hallederiz.

resİm yÜkleme

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parçayı taktıktan sonra gateway kodlamasından navigation seçilirse hallolur diye tahmin ediyorum.Ben gatewayı değiştirdiğim için bütün parçayı kodlamıştım.Siz sadece vagcomdan gateeaya bağlanıp nagivationi clicklemeyi deneyin.

Söyle bir ekrandan araçta ne varsa tıklayın daha doğrusu
elegance=ugurcnplt

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Scan bölümüne girince bazı hatalar gördüm. Örneğin GPS anteni takılı  olduğu halde şu anda konum bulamıyor ve arıza veriyor. Kabloyu mu yanlış  taktım acaba? Ayrıca bunun dışında Central Electric, Radio ve birkaç  bölümde daha hata var. Sildiğimde tekrar hata veriyor. Nitekim arıza  ışığı yanması gibi bir durum ya da çalışmama gibi bir durum yok. Şu an  sadece harita/navigasyon ve mfa ekranla ilgili çözmem gereken işler var.

Edit: MFA ekrana aktarmayı Uğur Beyin yardımlarıyla başardım ancak Can Gateway, Navigation, Central Electric ve Radio'da hata kodları var. Bir ekran görmüştüm uydu sayılarını gösteren. Bir daha ulaşamıyorum o ekrana.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 20:41:06 Gönderen: bahcekapiliyavuz »

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün gece uğraşırken farkına varmadım. GPS kablosuna ilk sahipleri tarafından sanırım ek yapılmış. Muhtemelen temassızlık var. Ben bir tane de kablo sipariş ettim sağlam olsun diye. Mevcut kabloyu da elektronikçi arkadaşa bir kontrol ettireyim.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oncelikle hayirli olsun. Aracinizdan cikardiginiz boleroyu satmayi dusunuyormusunuz?

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde düşünmezdim aracı satarken orijinali takar satarım diye ancak Columbus'da orijinal cihaz olduğu için satabilirim.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracim 2011 superb comfort. Benim aracima tam olarak uyarmi? Vagcom kablom bulunmakta kendim takip kodlayabilirmiyim acaba bilginiz varmi? Cerceve gerekirmi?

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çerçeve gerekmez. Kodlama konusunda gerekirmi bilemiyorum ama zor bişey değildir.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
turkce menumu ve geri gorus kamerasi girisi mevcutmu? Fiyat olarak ne dusunuyorsunuz? Cevaplariniz icin tesekkurler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Neoki;564933
turkce menumu ve geri gorus kamerasi girisi mevcutmu? Fiyat olarak ne dusunuyorsunuz? Cevaplariniz icin tesekkurler.

Türkçe menü makyajlı kasada mevcut. İngilizce, Fransızca, Almanca var.
Geri görüş kamerası girişi mevcut değil. Hatta Columbusta var mı onu da bilmiyorum. Ben herhangi bir AV girişi görmedim Bolero ya da Columbusta.

Fiyat olarak özelden yazarım.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;564950
Türkçe menü makyajlı kasada mevcut. İngilizce, Fransızca, Almanca var.
Geri görüş kamerası girişi mevcut değil. Hatta Columbusta var mı onu da bilmiyorum. Ben herhangi bir AV girişi görmedim Bolero ya da Columbusta.

Fiyat olarak özelden yazarım.
Columbusların hepsinde var.Soketleri av girişi gibi değil.Dikdörtgen bir soket.Bu sebepten dolayı ya orjinal kamera takıluyor ya da normal bir kamera  ve araya dönüştürücü takılıyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 sonrasi olanlarda turkce menu mevcut forumda da bununla ilgili bir konu var. Blaupunkt marka olanlarda da yukarda Ugur beyin bahsettigi gibi kamera girisi mevcut. İlginiz ve cevaplariniz icin tekrar tesekkurler.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında kamera için ben de Uğur beyin mesajından sonra biraz bakındım ama fiyatlar çok yüksek.