škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb bagaj kapağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımda Audi A7 var onda kapanıyor hocam basılı tutmanız durumunda :)
kendiside bilmiyordu denerken öğrendik :)

yapılmaz diye birsey yok mühendis arkadaslar motora bir amperaj denetlemesi koysa herhangi bir engelde daha fazla amper cekecektır motor
böyle durumda tekrar açılabilir kapak gercı boyle bı durum war ama cok fazla mukavemet uygulamak gerekıyor bizim bagajlarda.

örnegin bazı otomatık asansor kapıları gibi sızı görmese bile elinizle tuttugunuzda geri acılır. daha hassastırlar.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 13:02:19 Gönderen: Obi_Y »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Obi_Y;564401
Arkadaşımda Audi A7 var onda kapanıyor hocam basılı tutmanız durumunda :)
kendiside bilmiyordu denerken öğrendik :)

yapılmaz diye birsey yok mühendis arkadaslar motora bir amperaj denetlemesi koysa herhangi bir engelde daha fazla amper cekecektır motor
böyle durumda tekrar açılabilir kapak gercı boyle bı durum war ama cok fazla mukavemet uygulamak gerekıyor bizim bagajlarda.

örnegin bazı otomatık asansor kapıları gibi sızı görmese bile elinizle tuttugunuzda geri acılır. daha hassastırlar.
Bizimkilerde kapaniyor basili tutunca ama bagajla arandaki mesafe 2m yi gecmedigi surece. Oda sacma bi uygulama lumandanin dugmesini basabilecek durumdaysan o mesafede bagaj dugmesinide basabilirim. Zaten superb 3u olupta daha kumandadan kapatan yoktur bence :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;564395
Aynen katiliyorum ve iki kere yanlislikla actim ikiside lambalardaydi.

İnsanı zor duruma sokuyor. inip kapatıyorsun o sırada yeşil de yanarsa kornayı de yersin. dudak okuyabiliyorsan küfürü de anlarsın.
basılı tutunca kapanmasını denemedim hiç denemek lazım. olmadı programlatmak lazım. çok da problem ise servis bunu programlarken sorumluluğu üstüme alıyorum diye bir kağıt imzalarsın.
ama insanı komik hallere düşürmesin. benim değil ama eşimin başına geldi. inip kapatmak zorunda kalmış.
ben de tam tersini yaptım. bagajdan almam gereken bir şey vardı. kırmızıda durduğum gibi düğmeye basıp bagajdan alacağımı aldım, düğmesine basıp koltuğuma geçtiğimde bagaj kapanmıştı. ışık süresi de yeterli idi. sorun yaşamadım.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 14:04:23 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim bahsettiğim soför kapı içindeki bagaj düğmesi ile kapatma yapmak kumandadan değil
gerçi ben kumandadan da kapatamadım benim aracınkini o ayrı mesele. :)

hadi acıldı hareket edince kapat bari zaten biri koşup kafasını içeri sokacak değil yaa yok sen in düğmeye bas
mesela sol kapı yarın kilit mod da ise el frenini bıraktırmıyor illaki kapı tam kapanacak arabayı yıkarken saga sola çekmek için kapı tam kapalı olması lazım  çok emniyetli maşallah. :)

insallah VAG ile ugrasanlar buna bir çözüm bulabilirler.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2016, 14:11:07 Gönderen: Obi_Y »

Çevrimdışı coldwhite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;564376
Eminim bu mühendislere bu olayı sorsanız, biz türklere anlatmak istemezler.
Çünki, biz yeni çağın türkleri, aşırı tedbirsiz ve sadece inanmak istediğimize inanan millet olduk. :ok:
Türk insanının "gavur" diye hitap ettiği o milletlerin tasarladığı ve ürettiği arabalara biniyoruz, uçaklarını kullanıyoruz. Bu "gavurlar", kurdukları mantık ve akıldan yararlanarak, uzayda kahve içerken, dünyanın fotografını çekiyor. Biz ise, tonla para verip "gavurun" arabasını alıyoruz ve "neden bagajım uzaktan kapanmıyor" olayına kafayı takıyoruz........çok isyankar oldu galiba....:D :o

Ben tasarım mühendisi değilim, otomatik oyuncaklara da çok meraklıyım, ancak.
Kontrolsüz ve gözlemsiz otomatikleştirmede en ufak bir tehlike olsa dahi, hiç bir firma risk almak istemez. Ya tedbir alır, tedbir alınamazsa otomatik yapmaz. Biz türkler bu tedbirleri bertaraf etmek ile çok meşhuruz. Çok gördüm, işyerlerinde, makinanın emniyetini iptal edip parmağını veya kolunu makinaya kaptıranları.

Düşünün ; Aracınızda otomatik kapama var.
(Başka bir konudaki bir arkadaşın örneği üzerine) Çocuk evde oto anahtarıyla oynarken bagajı açtı. O anda tesadüf arabanın yanında oynayan başka bir çocuk bagajdaki bir nesneyi gördü ve bagaja uzandı. Tam bu zamanda evde oto anahtarı ile oynayan diğer çocuk bagajı kapattı ve olacakları siz düşünün.
Allah muhafaza, bu şekilde bir sürü tatsız olay yaşanabilir.

Şimdi diyeceksiniz ki çok hayalcisiniz, olmaz böyle yahu..... :o

Bu konu polemiğe doğru sürükleniyor. Benim bildiğim ve düşündüğüm doğru olmak zorunda değil. Her kezin fikri ve düşüncesi kendine göre doğrudur.

Esen kalın :ok:

Madem içerden kapanmayacak keşke içerden de açılmasa:) anahtar ve üstündeki buton yeterli gibi
Mühendislerin bir bildiği vardır mutlaka olmasa böyle güzel bir araba yapamazlardı. Ancak eleştiriyi tenkid için değil geliştirmeleri içi  yapıyoruz. Bi de inip kapağı kapatmak zor geliyo komik duruma düşürüyo.
Dünya teknoloji mirasına büyük katkılarından dolayı ve hate speech olacağı için o kelimeyi kullanmak istemem ancak haklarını yememesi hususunda sizinle hemfikirim.
Çocuk girip içinde kalma senaryosu yabana atılacak gibi değil ama bagaja da bi sensör koysalar o da çözülebilirdi yada heryerinden hava alan tofaş tarzı yapsalardı:)

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence direksiyonun soluna fatın oraya yerleştirselerdi düğmeyi yanlışlıkla açmak olmazdı. Ben de bir kere park sensorunü kapatayım derken bagajı açtım.
Kapanması da bence olabilir. Sonuçta kumanda ile kapatılabiliyor

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar "gavur" otomatik olsun diye bir düğmeye bas aç, bir düğmeye bas kapat yaptığına pişman olacak! Bizim mantığımız da farklı çalışıyor kendimize göre. Bagaj ne için açılıyor? İçeriden bir şey almak ya da koymak için değil mi? Dışarıdaki kişi kilitli olmayan kapıları zaten bir düğmeye basarak açabiliyordu. Araç durup merkezi kilit açılınca düğmeye bas bagajı aç, yoksa işi otomatiğe bağlayınca yarın bir gün ben arkada uzanacağım nevigasyon beni şuraya götür tembelliğini de isteriz. Gerçi nevigasyonlara uyarsak kendimizi ıssız bir yerde de bulabiliriz!

Çevrimdışı asaletinbedeli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim 2015 superb aracımda iki anahtarda otomatik açıyor ancak sadece krom detayları olan anahtar otomatik kapatıyor. Ben de bugün bu duruma şaşırmıştım.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta anahtarla hem açılıp, hem kapatılabiliyor. İçerideki düğmeyle açılıyor ancak kapagılmadığını biliyorum. Anahtar aracın içindeyken kapatılabilir mi onu bir denemem gerek...

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cok ilginc benim bagaj artik uzaktanda kapaniyor. Yeni bi guncekleme urunumu bu yoksa oncedendemi kapamiyordu :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım style paket artı elekrikli bagaj mevcut.kumandadan kapatamiyorum..

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582651
Aracım style paket artı elekrikli bagaj mevcut.kumandadan kapatamiyorum..
Benimde style bugun kapatmaya basladi :)

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;582652
Benimde style bugun kapatmaya basladi :)

Nasil?anahtasizgiris mi var sizde

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582653
Nasil?anahtasizgiris mi var sizde
Evet iki kere bagaj dugmesine basip sonra basili tutuyorum ikinciyi bagaj kapaniyor iki metre mesafe hikayeymis yada dedigim gibi guncellemeylemi degisti emin degilim. On aydir yapmayan araba bugun kapiyor

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;582654
Evet iki kere bagaj dugmesine basip sonra basili tutuyorum ikinciyi bagaj kapaniyor iki metre mesafe hikayeymis yada dedigim gibi guncellemeylemi degisti emin degilim. On aydir yapmayan araba bugun kapiyor

Benimkinde anahtarsiz giris yok.sanırım ondan kapanmiyor :)