škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dayanamadım Siparişten 2 hafta sonra sunroof eklettim

ozyx · 8 · 2216

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracım nisan ayının 15-20 si gibi gelecekmiş. prestij paket manuel olarak sipariş verdiğimi daha önceden sizlerle paylaşmıştım. Çevresel baskılardan ötürü siperiş verdiğim gün sunroof ekletememiştim. malumunuz bir kaç hafta önce bir kadıncağız arabasıyla takla attığında kafası sunrooftan çıkarak asfalt la aracın arasında sıkışmıştı ve feci şekilde can vermişti. Aynı hafta başka birisi de aracın sunroofundan kaza anında dışarı savrulmuştu. Bizde esasen çok istememize rağmen ve bu önyargılarımızın kurbanı olarak sunroof ekletmemiştik. Ama bugün dayanamadım gittim yinede siparişi girilmiş daha değişmez dedikleri araca allem ettim kullem ettim sunroof eklettim.
Ayrıca benim daha önce kullandığım araçlarımda hiç sunroofum yoktu. Şimdi kafamda iki soru var. Az önce bahsettiğim talihsiz kazalar sonucu yaşanan olaylar(yine de Allah korusun) her sunrooflu araçta olabiliyor mu yoksa tamamen kötü bir tesadüf sonucumu oluştu?
Diğer sorum ise duyduğum bir rivayete göre bu sunroofun altında bulunan lastik fitiller çok çabuk deforme oluyormuş. Bu deformasyon sonucunda içeriye su ya da rüzgar sesi gibi birşey girme ihtimali var mı,varsa bu fitilleri yenileyebiliyormuyuz?

Başınızı ağrıttım kusura bakmayın şimdiden teşekkürler. :)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam öncelikle hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
Sunroof'un güvenliği konusunda aşağıdaki linkte 0.27 de aradığınız cevabı bulabilirsiniz sanırım. Kaza anında kısacık sürede ne olacağı bilinmez ama yinede önlem almaya çalışmışlar. Ben 2 seneyi aşkın zamandır Octavia kullanıyorum, ses veya su konusunda şikayetim olmadı ama, ocak ayında götürdüğüm servise kadar deli eden bir trim sesi vardı ki pişman olmuştum sunroof aldığıma. Çok şükür Ocak ayında götürdüğüm servis çözdü o sesi. Ama sanırım kronik olarak gelen başka bir ses devam ediyor, o da yağlama v.s. ile geçici olarak hallediliyor. Her güzelin bir kusuru vardır diyorum artık.
Tekrar güle güle kullanın arabanızı.
https://www.youtube.com/watch?v=JnEzRiFwTJ0

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaza anında yaşananlar tamamen Allah ın taktiri.

Yalnız sunroof ile fullcam tavanı iyi ayırt etmek lazım. Yeni nesil sunroof lar aslında full cam tavan ve ne kadar güvenli tartışılır. Benim düşüncem eski tip sunroof  ların daha güvenli olduğu.

Örneğin,

Benm bir arkadaşım 140 km hızla uyuyup kaza yaptı. Aracıda Fx Coupe ve sunroof vardı. Sunroof la ilgili hiçbir problem yaşamadı. Buna rağmen kafatasında platinler var.

Benzer şekilde karşı komşum sunroofllu opel astra J yi pert etti. Sunroof la alakalı olumsuz bir durum  yaşamadı.

Olacağı varsa oluyor. Kısaca. Bana göre çok büyük bir risk değil sunroof.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emniyet kemeri takarsaniz aracin icinde savrulmaz koltuga sabit kalirsiniz dolayisiyla da kafaniz ne sunrooftan disari cikar ne de camina carparsiniz ;)

Her isin basi emniyet kemeri

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 yaşında vectra kullandım sunroof tan yana hiç sıkıntı yaşatmadı. Şimdi cam tavan rapid var. Takdirin önüne geçilmez diyorum.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2004 collection plus kullandım bi gram ses takırtı su alma rüzgar duymadım.araca ayrı bi hava katıyor.o dedikleriniz milyonda bir olur tedbir alınırsa bişey olacağını düşünmüyorum...

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Tabi ki herşey önce Allahın takdiri. Ben emniyet kemerini takmadan araba kullanmam bunu alışkanlık yaptım Samsun Polisi sayesinde :)
Anladığım kadarıyla periyodik yağlama bakımı yaptırmak gerkli sunroofa. Onun dışında bir problem yok gibi görünüyor. :)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof'ta ses dışında bir sıkıntı yaşamadım ama merak ettiğim bu videodaki uygulama bizim araçlarda da vardır değil mi ?