škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetkili Servis Bakım Onarım Ücreti İndeksi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;609436
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

İşte kara gün dostu diye buna denir. Eksik olma Mehmet, sana kahvehane bile alırım :D:D. Bu gidişle özel servise gidicem galiba.

Buji, yakıt filtresi, fren hidroliği, antifrizi; otoyu aldığım zaman skoda'nın sitesinden indirdiğim periyodik bakım tablosunda yazdığı için sormuştum. Senin devirdaim niye değişti; arızalı mıydı?:confused:

Geçen yıldan beri kayışların oradan ses geliyordu ben gergi rulmanından zannediyordum, bu bakımda değiştireyim dedim usta sesin devirdaim'den geldiğini söyleyince şaşırdım o zamana kadar hiç su eksiltmemişti. Usta kontrol ederken damla şeklinde kaçağı gösterdi bunun sonucunda devirdaim değişti ve ses gitti. 195 tl parça, 56 tl antifriz, 130 tl işçilik =381 tl.
Bence sende devirdaimi değiştirmek istemiyorsan antifrizi biraz sulandır çok yoğun olduğu için zamanla keçelere zarar veriyormuş.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Devirdaim işi nerdeyse senin son bakım fiyatına patlamış(benim de xenonlardan biri vefat etmek üzere:(). Yeti'yi aldım alalı antifrize dokunmadım, önceki bakımlarda değişip değişmediğini de hatırlamıyom. Fabrika çıkışında veya periyodik bakımda yeterince sulandırmadan antifriz doldururlar mı yahu?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Devirdaim'in değişimi bakım fiyatını buldu ama bana normal geldi dizellerin maliyeti 1000 tl civarı olduğunu duyunca. Antifriz ilk konulduğunda sulandırmadan en düşük dereceye göre konur çünkü hangi iklim şartlarında kullanılacağı belli değil, devirdaim'i değiştiren eleman yine sırf antifriz koymuş usta boşalttırıp sulandırarak tekrar doldurtmuş.
Zenon'la ilgili sorunu okudum ama bilgim olmadığı için yorum yapmadım, geceleri fazla dolaştığından herhalde ampullerin ömrünü erken tüketmişsin  galiba :D ama İnşallah fazla pahalıya mal olmaz.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aferin senin ustaya, titiz adammış:tmr:. Yani günümüzde mumla aranan tiplerden. Bakımlardan önce ustaları "Antifrizi sulandırarak doldurun" diye uyarmak lazım demek ki...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia A7 60bin bakımı için AND ankara dan fiyat aldım 904 TL bu ne arkadaş yaw.....

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;612193
Octavia A7 60bin bakımı için AND ankara dan fiyat aldım 904 TL bu ne arkadaş yaw.....

Aynen bana da 90 bin bakım için 904 lira fiyat verdi And Oto, Şaşmaz Aydoğanlarda yetkili servis artık, onlarda 870 civarı bir rakam verdi.

Sizin 60 bin bakım olduğu için büyük ihtimal üstüne balata değişim ücretleride eklenebilir.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2017, 12:58:38 Gönderen: kbtumt »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kbtumt;612252
Aynen bana da 90 bin bakım için 904 lira fiyat verdi And Oto, Şaşmaz Aydoğanlarda yetkili servis artık, onlarda 870 civarı bir rakam verdi.

Sizin 60 bin bakım olduğu için büyük ihtimal üstüne balata değişim ücretleride eklenebilir.

2 balatayı 55bin'de değiştirdim, şimdi 64bin oldu, diğer 2 balata değişirmi bilmiyorum. Deselerde değiştirmem zaten beklesin bir sonraki ayı.

Daha önceki bakımlarda pazarlıklarım bir işe yaramamıştı, bu sefer zorunlu olmayan her şeyi çıkarın şeklinde bir giriş yapayım bakalım ne olacak. Randevu çarşamba buradan güncellerim.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60bin için ufak bir indirim yaptılar 864 ödedim. 200tl ön krom çıta sipariş verdim. 200tl dekoratif kapı cihazları ve 600tl spor arka difüzör fiyatı aldım. Vites topuzu krom sorulması  garantiden değişti. Fatura kesilince buradan detayı yazarım

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda yeti 1.2 tsi 110hp 45bin bakım fiyatı 1100 lira %10 indirimle 1000 lira fiyat bilgisi alındı vosmer.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 TDI yeti 90 bin bakım+
fren hidrolik değişimi+
motor temizliği, koruması+
klima kanal temizliği
1200 tl

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vosmer'de 75.000 bakıma girdim  ( 67.000km aracım yıl doldu. )
Cam suyu istemedim, fren hidroligi değişti extradan ve lakalardan geçerken körük yada süspansiyondan gelen sesler giderildi, ön kapı açılırken üst fitili arka kapının üst çıtasını söküyordu bu sorun giderildi 1260TL.

Aracım 2016 Superb prestij.

Garantiden: Start Engine butonunu kontrol eden servis elemanı arkadaş, butona 2/3 kez basınca algılama yapıyor bunu da değiştirelim dedi. Uzatılmış garantiden değişti. Şimdi tek basışta stop/start oluyor.