škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Forum Kullanımı Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

  • KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
    • İleti: 4879
    • Profili Görüntüle
Kıymetli arkadaşlar;

Forumu kullanmak konusunda aşağıdaki noktalara biraz hassasiyet gösterebilirseniz çok daha rahat göz atılan bir forumumuz olacağı kanaatindeyim:

1- Eğer ki bir konuda birden fazla kişinin yazdığını alıntılayacaksanız, alıntı yapacağınız mesajların sağ-alt kısımlardaki "çoklu alıntı" butonlarını tıklayıp mesajların bittiği son kısımda sol-altta yer alan "Cevapla" butonunu tıklarsanız, alıntılamak istediğiniz tüm mesajlar cevaplama ekranında sıralanacaktır.

2- Kişi ve/veya kişilerin mesajlarının sadece ufak bir kısmını alıntılamak istiyorsanız [QUTOE(kişinin forum adı)]... ... ...
Alıntı
ibarelerinin ortasında yer alan (burada noktalı olarak bırakılan kısım) ifadeleri silip sadece alıntılamak istediğiniz kısmı bırakıp alıntılayabilirsiniz. Böylece içeriğinde fotoğraf vs. de olan cevabı gereksiz yere tamamıyla alıntılamamış ve o konuyu okuyanlara büyük rahatlık sağlamış olursunuz.

Velev ki bir alıntıyı atladınız; alıntılayarak ekranda çıkan alıntı ifadesini kopyalayın ve "geri dön" seçeneğiyle mesajınıza gelip mesajınızda düzenleme yaparak en son kısmına ekleyip yorumunuzu da yapıp kaydedebilirsiniz.

3- Birden fazla fotoğraf yükleyecekseniz, fotoğraf yükleme sitelerinin çoklu fotoğraf yükleme seçenekleri var. Bu seçenekle birlikte yüklerseniz tek mesajda bir çok fotoğrafı yüklemiş olursunuz.

"Benim kullandığım site çoklu yüklemeye müsaade etmiyor" diyorsanız da, lütfen tüm linkleri Word vs. gibi bir yerde toplayıp sonrasında foruma lütfen tek mesajla atın.
Bir veya daha fazla fotoğrafı eklemeyi unuttu iseniz de yine mesajınızda düzenleme yaparak ekleye bilirsiniz.
Fotoğrafları yüklerken de herkesin büyük monitörler kullanmadığını; cep telefonundan, laptoptan, tabletten, ...vs. daha ufak ekranlı cihazlardan görüntülediğini göz önüne alarak lütfen 640×480 seçeneğini işaretleyip boyutlandırarak yükleyin.

Hepinize anlayışı ve yardımları için teşekkürler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!