škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bazı Favorit Sorunları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nates

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar. İki ay önce aldığım 93 lx arabamla ilgili bazı surularim olacak cevap yazma tecrübesini paylaşma zahmetinden bulunanlara şimdiden teşekkürler.
-75 lık termostat yerine 84 lük taktirdim ısı ilk çizgiyi geçmiyor bu normal mi
-hava üfleme fanı soğuk bölüme getirsem yine ılık ufluyor serin olmuyor dışarıdaki havayı vermesi için bir ayar mi var
-arabanin yakıt tüketimi iyi ama 110 km yı geçmiyor
- gaza basmadan çalışıyor stop ediyor.
-önde fıs fıs eden amortisör değişecek sol arızalı gazdan ayak çekince tık diye ses yapıyor tekini değişme sorun yaratır mi
-Torpido gösterge çevresindeki bölüm çıtır çıtır kırılıyor çözüm tecrübelerinizi bekliyorum.
-direksiyon simidine uyumlu kılıf bulamadım çapı küçük yine öneri bekliyorum
Arkadaşlar araba 150 binde orijinal benzinli 7500 e aldim iki ay oldu alalı. Arabaya ısınmaya çalışı yorum ama para harcadikca yeni sorun çıkıyor.öne iki lastik aldım balans iki kere yapıldı yine titreme uğultu var 80 90 da
Şu ana kadar 1000 lira harcadim artı 500 tüp taktirdim bakalım bu arabanın derleri bitecek mi
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 16:06:21 Gönderen: nates »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nates;559766
...-75 lık termostat yerine 84 lük taktirdim ısı ilk çizgiyi geçmiyor bu normal mi
İlk çizgi dediğiniz göstergede en alt kısımdaki kutucuktan bahsediyorsanız, açık trafik-sabit hızda o kısmı 88°C' lik termostatla bile geçmez.
-hava üfleme fanı soğuk bölüme getirsem yine ılık ufluyor serin olmuyor dışarıdaki havayı vermesi için bir ayar mi var
Ayarı soğuğa yani mavi kısma getirdiğinizde kalorifer radyatörünün oradan alır yine havayı. Kalorifer radyatöründeki su soğuyunca anca ılık ile serin arası üfler. Nihayetinde bir klima değil.
-önde fıs fıs eden amortisör değişecek sol arızalı gazdan ayak çekince tık diye ses yapıyor tekini değişme sorun yaratır mi
Amortisörü çifft değiştirmenizi öneririm.
-Torpido gösterge çevresindeki bölüm çıtır çıtır kırılıyor çözüm tecrübelerinizi bekliyorum.
Maalesef kronik. Karbon görünümlü kaplamalarla veya vinleks tarzı bir şeyle kaplayarak görüntünün önüne geçebilirsiniz. Maalesef yan sanayi de olsa yenisi bulunmuyor o parçanın.
öne iki lastik aldım balans iki kere yapıldı yine titreme uğultu var 80 90 da...
Akslar, rotlar, rotiller, tüm ön takım burçları, ...vs. parçalar titizlikle kontrol edildi mi? İyi bir rot-balansçı bunlarda problem varsa rot ayarı ve balans tutmayacağı için hiç işe başlamaz bile.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur abim hemen soylenecek herseyi soylemis.

Balans sorunjnuz muhtemelen kalitesiz lastikten kaynaklaniyor.

Hic sorun cikartmasin istiyorsaniz sifiri bayilerde satiliyor fabia3 verin diyince veriyorlar faturasini yazip. Ama 50.000tl civarinda sanirim fiyati :) nihayetinde 25 yasinda araba birakin da sorunu masrafi olsun. O yastaki mercedes de surekli arza cikariyor merak etmeyin sizin favoya has birşey degil ;)

Çevrimdışı nates

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;559911
Ugur abim hemen soylenecek herseyi soylemis.

Balans sorunjnuz muhtemelen kalitesiz lastikten kaynaklaniyor.

Hic sorun cikartmasin istiyorsaniz sifiri bayilerde satiliyor fabia3 verin diyince veriyorlar faturasini yazip. Ama 50.000tl civarinda sanirim fiyati :) nihayetinde 25 yasinda araba birakin da sorunu masrafi olsun. O yastaki mercedes de surekli arza cikariyor merak etmeyin sizin favoya has birşey degil ;)

Selamlar srunsuz araba beklenti yok.5 .arabam ve modelinin temizİ benzinde 150 bin binilmiş arabaya gore fazla sorunlu geldi bana.ayrıca alınganlık neden ben kendi arabamla ilgili küçük sitem ve sorunları belirttim.forum bunun için değil mi.rampada 1. vites zor çıkıyorum dediğim usta bu arabadan daha ne bekliyordum hocam yazın sıcakta gor birde diyor pis pis siritarak.kizsanizda bu araba fazla sorunlu bence.sıfır araba param olduğu için 25 yasında araba aldım .öyle param olsa zaten gereğini yaparım şüphesiz olmasin

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heh iste, 150 bin degil 15 bin binilsin isterse 25 yasinda, isterse 150km de olsun hic farketmez ;) yastan dolayi normal bunlar.

Dusuk performans da tamamen ayarsizliktan

Çevrimdışı nates

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;560508
Heh iste, 150 bin degil 15 bin binilsin isterse 25 yasinda, isterse 150km de olsun hic farketmez ;) yastan dolayi normal bunlar.

Dusuk performans da tamamen ayarsizliktan

Doğukan kardeş benim esas sıkıntı anlayan usta olmaması .küçük yerde yaşamanın doğal sonucu.burada hem arabayı tanımaya hem doğru işlem yapılması için fikir edinmeye çalışıyorum teşekkürler ilgin icin
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2016, 23:28:16 Gönderen: nates »