škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sorun DSG de mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizde 1.6 tdi dsg yeni superb var. Ama yavaş akan trafikte titreme yapıyor. Kalkarken ve özellikle çok yavaş akan ama durmayan trafikte devamlı titreme oluyor sizde de oluyor mu yoksa bizim araçta mı sıkıntı var? :confused:

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg karakterinde dusuk hızlarda vitesi değiştirmek yerine yarim debriyaj gitme mantığı vardır bu sebeple yapıyor olabilir ancak anormal derecede ise servise gitmekte fayda var.böyle trafikte manüel şekilde kullanmak faydalı olacaktır

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam bize anormal geliyor açıkçası. Biraderimde 2010 2.0 tdi dsg passat var onu kullanırken böyle bi durum yaşamadım

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg nin karekteristigi bunun çözümü yoğun trfikde bilhassa durk kalkta manuel kullanıma almak çözüm farkı göreceksiniz amma yine titrerse ozaman araştırmak gerek
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam ilk olarak spor modda giderek denedik sonra manuel de denedik bi değişiklik olmadı. Yarın geri çağırma mevzusu için servise gidicem olmazsa oraya baskı yapıcam dsg için

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: drivetome;558740
Hocam bize anormal geliyor açıkçası. Biraderimde 2010 2.0 tdi dsg passat var onu kullanırken böyle bi durum yaşamadım

2.0 TDİ, yağlı tip 6 ileri şanzıman kullanıyor. 1.6 TDİ ise 7 ileri kuru tip şanzıman kullanıyor. Çalışma prensipleri farklı.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ara yüce ye gitmeyin zira orası ciddi bir tadilatta yada önce sorun içerleri filan kırıp dökmüşler vs
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birinci viteste yapıyorsa normal 2 de yapıyorsa kontrol ettirin. Çok yoğun trafikte ben 1 de kullanıyorum trafik hızlanınca D ye alıyorum

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok sıkışık trafikte benim arabada da oluyor bazen. Isınma uyarısı vermiyor ancak iyice yorulduğunu hissediyorum aygıtın. Bikaç kez servise götürdüm, arıza olsa bilgisayarda hata verir dediler. Kendi fikrimi söyleyeyim; kullanması çok keyifli bir şanzıman ancak yoğun şehir içi trafiğinde sapıtabiliyor.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Yeti'de 1.6 TDİ DSG'nin kalibresi çok iyi. Bu yüzden 1'den 2'ye geçerken bile sorun yaşamıyorum. Hatta bu akşam fark ettim 1'den 2'ye geçişini anlamıyorum bile.