škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muğla'da olanlar hangi servise gidiyor acaba?Milas'tan başka yerde servis görünmüyor..

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI DSG fabia aracımı 05.11.2016 da 15.000 km bakıma  götürdüm. 500 tl. gibi bir rakam ödedim. Ayrıca çıkan parçaları da araca koymuşlar. Polen Filtresi ve Hava Filtresi ve Yağ Filtresinin boş kutusu , birde bagajdaki stepnenin dahi hava kontrolünü yapıyorlarmış, kapı ve bagaj fitillerini de yağlıyorlar. Bana biraz fazla gibi geldi ama yapacak çok birşey de yok. Garanti bozulmasın diye idare edeceğiz.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan 500lira ya mal oluyor [MENTION=8256]red vıper[/MENTION]  acaba yağ ne koymuşlar filtreler orjinalmi ne marka ve neler yaptıklarını belirtmisin bizde eksik yaptırmayalım.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuya bir güncel çekeyim.

15.000 bakımız için biraz önce 596 TL fiyat çektiler. Alt tarafı filtre ve yağ değişimine bu para soygundan başka birşey değil kimse kusura bakmasın.

Bence firmalar araçlara verdikleri garanti için resmen poliçe primi gibi ek ücret alıyorlar.

Hatta telefondaki yetkili "ÖTV zammından sonra bakım fiyatları arttı" gibi bir açıklama yaptı.

Lütfen biri bana bu mantığı açıklayabilir mi? Araç fiyatları artınca bakım fiyatı neden artsın?

KDV oranları artsa tamam diyeceğim. Yağın fiyatı artar, filtrenin fiyatı artar... Ama araba fiyatlarına zam binince bakım fiyatı artıyorsa benim buna aklım ermiyor.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen yag ve foltreye bu para cok ama  zaten bu bakim konusu herkesinde bildigi uzere sadece kazanc icin yapilan bir prosedur araci yaparken bu olayi ekliyorlar 15 bin deki aracta degismesi gerekecek e olabilir ki bunu yapmasan garanti olmuyor garanti olayi zaten parayla tuketiciye rücü ettiriliyor  alista hic garanti istememe secenegi olmalı bence bunu istemwzler

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ayni işi ben sanayide bosch car servisinde 150 tl yaptırıyorum
55 FB 375

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BAFRALI;599083
Ayni işi ben sanayide bosch car servisinde 150 tl yaptırıyorum

Valla sırf aracın garantisi bozulmasın diye bu işi yaptırmak ne kadar mantıklı düşününce her şeye rağmen yaptırmak mantıklı geliyor.

Kia ceed aracım varken garantiden Ecu ve turbo değişmişti. İki parçanın maliyeti yaklaşık 6.000 TL idi o zaman serviste.

Tabi burada şunu da düşünmek lazım. Kia'nın servislerinde gerçekten müşteri memnuniyeti çok iyidir. VAG grubunda henüz ciddi bir sorun yaşamadım.

Bu kadar bakım parası verip, üstüne arıza çıktığında "kullanım hatası" diye işin içinden sıyrılan bir anlayışları varsa o zaman bakış açım değişir.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birşey sormak istiyorum. 15.000 km bakımında neler değişiyor neler kontrol ediliyor ?

Mesela yağı-flitreleri değişiyor evet ama kalkıp bir disk-balata-kampana işi çıkartmazlar dimi para kopartmak için ? Gözü açık olmak lazım onun için sordum. Bilen varsa yazabilirse sevinirim.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;599163
Birşey sormak istiyorum. 15.000 km bakımında neler değişiyor neler kontrol ediliyor ?

Mesela yağı-flitreleri değişiyor evet ama kalkıp bir disk-balata-kampana işi çıkartmazlar dimi para kopartmak için ? Gözü açık olmak lazım onun için sordum. Bilen varsa yazabilirse sevinirim.
klasik yağ ve filtre değişimi. baska hicbir şey yok

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30000 bakımı trabzon C.K.R Servisinde  yapıldı bujiler değişti.640tl

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugün And Servis ten 15000 km bakımı için 633 tl fiyat aldım..Çok yüksek olsa da mecburen yaptırıcaz artık..

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
And oto nun dediğine göre geçen sene % 20 indirimi olmuş. fakat bu sene için bilgi yok.
15200 km oldu hala bekliyorum :))

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: doruk986;601313
And oto nun dediğine göre geçen sene % 20 indirimi olmuş. fakat bu sene için bilgi yok.
15200 km oldu hala bekliyorum :))

evet onu da sordum kampanya konusunda bir gelişme yok dediler. :) şimdi hem sene hem de km olarak vakti de  geldi. Garanti bozulması meselesi yüzünden riske de girmemek için mecbur yaptırıcam artık.

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
izmir vosmerde 581 tl ye  yıllık bakımını yaptırdım. Bu sene servis kampanyası olmıcakmış dediklerine göre.