škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön konsol ses?? çok entresan

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar son iki haftadır ön konsol direksiyon kısmandan geldiğini düşündüğüm bir ses var araçta.. sadece çukurdan gecerken kötü yolda belli oluyor.. nereyi mıcıklasamda yerini bulaamdım..

Sesın en önemli özelliği iste araç ısındıktan sonra kesinlikle yaklaşık 5-6 km sonra ses kesiliyor ve bir daha da gelmiyor.. Daha önce yoktu.. cok tuhaf geliyor.. sizce nerden kaynaklanıyor olabilir:confused:

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı olduğunu düşündüğüm ses benim aracımda da var. Direksiyon kısmından gelen ve araç ısındıktan sonra kesilen saçma bir çıtırtı. Ben göstergenin altında çıkan bir parça var ondan şüpheleniyordum ve o kısma küçük yapışkan süngerlerden bi tane sıkıştırdım ses kesildi. sizde bir deneyin derim

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu ses bendede var sanki gösterge kısmı gevşek oradan bir yerden geliyor bende bu duruma çok gıcığım

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim ufaklık citigo'da da var(dı) benzer bir ses. Uzun uğraşlardan sonra direksiyonun sol alt çaprazında bilgisayara bağlanan soketin ve muhtemelen sigortaların olduğu bir kümenin  içinden geldiğini keşfettim. İlginçtir sadece sabah-akşam ilk yola çıktığımda bir çukura girersem ya da bir tümsekten geçersem bir zırlama şeklinde ses başlıyordu ve yine gariptir ısınınca araba ya da artık belli bir süre sonra kesiliyordu. Elimle çok kolay ulaşamasam da ittirip kaktırma metoduyla geçen gün bir şeyi yerine oturttum ya da ben öyle sanıyorum. Şu anda kesildi. Soket oralarda bir yerde midir Octavia'da?

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
soket yerine çok dikkat etmedim ama kontrol ederim umarım çözebiliriz bu sesi.

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
way be sadece bende yokmus demekki.. soyledıklerınze bakacam bugun.. ısınınca kesılmesıcidden cok entrrsen

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı problem bende de mevcut. gösterge camına bastırınca kesiliyor, bırakınca tekrar çıtırdıyor. trim seslerini hiç sevmem, ilk 15000 bakımında dile getireceğim vosmere.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trim seslerini hiç sevmem ve özellikle sunroof şu araçlarda çok ses var. Hele de hava soğuksa don varsa off offf. Bir daha kolay kolay sunroof lu araç alacağımı zannetmiyorum ama benim de vitesin olduğu bölgenin yan tarafında bir ses var beni sinir ediyor. Ve maalesef Octavia da tarım sesi çok fazla. Ben servise bir yer gösterdim şöför tarafındaki direğin ucu açılmış. Servise dedim ki bunu yapar mısınız? Servisin cevabı aynen şu kronik bir sorun biz birşey yapamıyoruz. Sese de vereceği cevabın benzer olacağını tahmin ediyorum.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vitesin olduğu bölgenin yan tarafında söförün sağ bacağının değdiği kısımda bende de trim sesi var. Koltukla o kısım arasına bişeyler sıkıştırırsam ya da elimle bastırırsam ses kesiliyor aksi halde ses devam ediyor. İlginçtir bendeki ses de araç ısınınca genelde geçiyor. Herkese olduğu gibi bana da servisin cevabı "trim sesine bişey yapamıyoruz" oldu. Geniş bi vaktimde kalıcı bişeyler yapmayı düşünüyorum. Çözüm bulursam yazarım...

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Trim seslerinden ben de rahatsızım. Bozuk ya da perke yolda çok trim sesi oluyur. Özellikle sağ taraftaki direğin cama yakın bitiş yerinden çok tıkırtı geliyor. Silikon sprey sıktım ama geçici bir çözüm oldu.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Superb'de de bu tirim sesleri mevcut. Sürücü tarafı emniyet kemeri olduğu yerden geliyordu sanıyordum meğerse sunroof kısmından geliyormuş. Bu sesler araç içinde dağıldığı için insanı yanıltabiliyor. Özellikle Skoda araçlarında sesler kapı fitilleri ve cam fitilleri gibi plastiğin kaporta kısmına süründüğü yerlerden geliyor. Silikon spreyle 2-3 ay bu sesleri kesebiliyoruz fakat araç yıkanıp ıslandıkça bu sesler tekrar ortaya çıkıyor. Özellikle insanlar araç testlerinde  daha 500 km'de ki araçlardan bu seslerin gelmesinden çok rahatsız olduklarını üstüne basa basa söylüyorlar.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kışın soğuktan plastiklerin sertleşmesinden  dolayı trim seslerinde müthiş artış oluyor, bence pek kurcalamayın normal ısıdaki havalarda gelen trim seslerine müdahale edin, çünkü havalar biraz ısınınca seslerin birçoğu kendiliğinden kaybolur.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Don olaylarının fazla olduğu şu günlerde resmen tangır tungur gidiyorum. Her yerinden ses geliyor aracın.

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende tek bir ses bir ses var.. trim sesi gibi değil.. zangır zangır geliyor.. araba ısınınca kesiliyor.. başka hiçbir ses yok araçta.. yerini bulamadım nereyi mıcıklasamda .. bi bulsam en azından kafam rahatlayacak..

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışarı şuan -15 derece araba sanki octavıa değilde skoda pikap gibi tıkırtı sıkırtı ve sanki bagajda boş damacana şişeleri varmış gibi ses geliyor...