škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bej iç plastikler ve göğüs ne ile temizlenmeli ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malum kış geldiği için iç temizlik kolay olmuyor. Oto yıkamalarda sadece konsolu ve vites kolunun etrafını üstün körü siliyorlar. Işıklı bir ortamda bir baktım kapı içleri, diz bölgeleri, torpidonun kapağı, B sütunu siyah dalga dalga bir is tutmuş. Nemli bezle bi giriştim. Tam temizlenmedi, hatta yayıldı. 10 defa farklı malzeme ile denemek istemiyorum. Bu iç plastik kısımların temizliği konusunda önerebileceğiniz ürün var mıdır ?

5-6 sene önce fiestamı sattığımda galerici çamaşır suyu-su karışımıyla girmişti mesela aracın rengi değişmişti :) Ben de böyle yapmak istemiyorum tabi :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel temizleyici apc yi 10 da 1 oranında sulandırarak kullanabilirsiniz. Durulamayı iyi yapmalısınız ardından. Köpüğü direkt torpidoya sıkmayın önce beze sonra torpidoya. Tehlikeli olduğundan değil beyaz beyaz artık bırakmasın diye 10 ölçü suya 1 ölçü apc.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;554852
Genel temizleyici apc yi 10 da 1 oranında sulandırarak kullanabilirsiniz. Durulamayı iyi yapmalısınız ardından. Köpüğü direkt torpidoya sıkmayın önce beze sonra torpidoya. Tehlikeli olduğundan değil beyaz beyaz artık bırakmasın diye 10 ölçü suya 1 ölçü apc.

Meguiars, Valet Pro, Crystal Concept Sensei, Sonax marka ürünler buldum, önereceğiniz marka var mı ?

Birde baktım bagajda 2 yıl önce aldığım bir Sonax Xtreme Cockpit Reiniger var. İş görür mü ?

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;554855
Meguiars, Valet Pro, Crystal Concept Sensei, Sonax marka ürünler buldum, önereceğiniz marka var mı ?

Birde baktım bagajda 2 yıl önce aldığım bir Sonax Xtreme Cockpit Reiniger var. İş görür mü ?

Saydıklarınızın hepsi iyi ürünlerdir. Kullanım talimatını iyi uygulayın yeterli. Gerisi marka, bütçe, deneyime göre değişir. Ben uygun fiyatlı olduğu için apc dışı ürün kullanmadım ama sağlam markalar saydıklarınız sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;554885
Saydıklarınızın hepsi iyi ürünlerdir. Kullanım talimatını iyi uygulayın yeterli. Gerisi marka, bütçe, deneyime göre değişir. Ben uygun fiyatlı olduğu için apc dışı ürün kullanmadım ama sağlam markalar saydıklarınız sıkıntı olmaz.
Apc diye arayınca bulamadım.  All Purpose Cleaner diye baş harfleri gorunce bunlar heralde dedim. Araştırayım...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timbaz;554858
sonax xtreme mat kullaniyorum, memnunum, silikon icermiyor...
Silikonlu ürünler uzun vade de zarar da veriyor galiba.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı markalarında apc si bulunmakta örnek olarak bunu vereyim fakat kardeş forumda daha iyi önerisi olan ve tecrübesi olan vardır. Parlatıcı jelleri temizlik amaçlı kullanmayın. Onlar uv koruyucu ve parlatıcı görevini görür.
http://www.erdemboya.net/MEGUIARS-APC-PLUS-COK-AMACLI-GENEL-TEMIZLEYICI-KONSANTRE-101-BOLUNMUS-500-GR,PR-115.html

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıların alt kısımlarında ve genel olarak yumuşak olmayan sert plastiklerin temizliği konusunda kullandığım ürün, marketlerde satılan aspirin diye çok kolay bulabileceğiniz bir temizlik ürünü.

Leke, iz vs hiçbirşey bırakmıyor. Kova içerisindeki suya ölçüsü kadar döküp mikrofiber bezle sıkıp ovalayarak silin. Ben hem bej renkli octavia hem de gri renkli fabiada denedim çok memnun kaldım, tavsiye ederim. Oldukça düşük maliyetli :ok:

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aspirin tarzi urunler icerdigi kimyasallardan dolayi zamanla plasigin ust yuzeyini bozabilir...
kullanildiginda iyice durulanmali...
araca, kullanim amacina ozel urunlerin kullanilmasi uygun diye dusunuyorum...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2016, 11:30:34 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gtechniq matte kullanmaktayım. kokusu ile de bıraktığı etki ile de aracı yeni aldığım ilk günkü hali gibi iz bırakmakta. marka zaten en iyi markalardan biri olduğu için huzur içinde alabilirsiniz.

Çevrimdışı berkedis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bej iç döşemeyi ve deri kısımları arap sabununu sıcak su ile karıştırıp temizlemiştim bayiden aldığım günkü gibi olmuştu kesinlikle renk atma gibi bir dert te olmamakta tavsiye ederim.

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar koltukları nasıl bir yöntemle koruyorsunuz zira çok leke oluyor,