škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Model Superb siparisi verdim

smsener · 278 · 66238

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;563385
bir çok araçta o iş mekanik oluyor.

Cok sacma olmus bana gore.
Full elektronik araba, mekanik cocuk kilidi.

Arabayi uzun yolda test ettim, gayet basarili ozellikle far asistani ve ACC.

Arabanin akustigi zayif. Guzel bir dinleti icin volum aciyorsun bu sefer yandakinin konustugunu duymuyorsun.

120km ve uzeri iceri aldigi ruzgar sesi keske daha az olsaydi,temennim.

Klima olayi biraz tuhaf ama araba ici yalitim mi desem, koltuk isistma sonrasi icerideki havanin isinmasimi desem bilemiyorum 24 derecede soguk hava geliyor ama iceride usumuyorsun, aksine icerideki nefes miktari ile birlikte biraz soguk iyi geliyor.

Lastik sesi anladigim mevzu degil, kulaklarim okadar hassas degil, ses var ama ruzgarmi lastikmi dikkat etmiyorum.

Motor sesi yok denecek kadar az

Genel olarak guzel araba, Rabb'im isteyen herkese versin hatta daha iyisini versin.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracimda yasadigim bazi sorunlar.

1- bas sesi yuksek bir sarki dinlerken emniyet kemerinin takili oldugu dikmeden cizirt geliyor,elimle bastiriyorum anlik kesiliyor.

2- kullanim modu olarak individual secili bunu ozellistirdim ve sport mode yapmama ragmen, kontak kapatilip acildiginda individual secili geliyor ama D1 ile basliyor D2 seklinde devam ediyor. Taki icine girip tekrar individual tikliyorum hemen S1 oluyor.

3- koltuklari belimde agri yapti.

4- geri vitese takinca sag ayna asagi inmiyor. Ayar yapmak icin tus kombinasyonlarini yapinca direk asagi iniyor. Bak ayar bu sekilde dercesine ama geri viteste inmiyor.

Not.
1600km oldu: ortalama 6.9litre

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
4. Madde için ayna ayarı yaptığınız joystickin sağ aynanın seçili olması gerekiyor

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön yolcu tarafındaki aynanın geri vitese takınca aşağı inmesi için; ayna ayar joystick inin de 'R' konumuna alınmış olması gerek. Aksi halde her geri manevrada ayna aşağı inerdi. Ki bu da biraz gereksiz bir durum bence.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;565239

1- bas sesi yuksek bir sarki dinlerken emniyet kemerinin takili oldugu dikmeden cizirt geliyor,elimle bastiriyorum anlik kesiliyor.

2- kullanim modu olarak individual secili bunu ozellistirdim ve sport mode yapmama ragmen, kontak kapatilip acildiginda individual secili geliyor ama D1 ile basliyor D2 seklinde devam ediyor. Taki icine girip tekrar individual tikliyorum hemen S1 oluyor.

4- geri vitese takinca sag ayna asagi inmiyor. Ayar yapmak icin tus kombinasyonlarini yapinca direk asagi iniyor. Bak ayar bu sekilde dercesine ama geri viteste inmiyor.

Not.
Koltuklar nasıl ağrı yaptı. ben çok memnunum koltuklardan

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: smsener;565239

Not.

Aracın koltukları çok rahat. Bu konuda sorunu olan duymadım. Özellikle de ön koltuklar geniş diye çok ferah

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;565246
Ön yolcu tarafındaki aynanın geri vitese takınca aşağı inmesi için; ayna ayar joystick inin de 'R' konumuna alınmış olması gerek. Aksi halde her geri manevrada ayna aşağı inerdi. Ki bu da biraz gereksiz bir durum bence.

haklisiniz. Ben R konumunda hic tutmadim galiba.
Cunku aklima gelmedi hic ortada duran kolu saga dondurmem gerektigi.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 21:50:04 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;565255
Koltuklar nasıl ağrı yaptı. ben çok memnunum koltuklardan

Koltuklar belimde agri yapti dedim, belinde demedim.

Bu benim yasadigim bir sorunda olabilir, yadirgamaniz yada nasil agri yapti gibi tarifi olmayan bir sualle yaklasmanizi anlamadim. Nasil yaptigini bilsem cozmeye calisirdim. Kendime agri cektirtmek gibi bir hobim yok.

boy en kilo ve koltuk yerlesimi birbirini tutmamista olabilir. 1.98boy 111kg

Kullandigim diger araclarda boyle bir sorunum yoktu.

Degisik koltuk ayarlari denesemde muvaffak olamadim suana kadar

Çevrimdışı ozyx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
serhat bey kardeşim koltuk sorununu ilk defa sende duydum.  isterseniz koltuk ayarlarını iyicene bi kurcalayın bel desteği verin ya da bel desteğini komple sıfırlayın. O da olmazsa bi doktora görünmenizi tavsiye ederim. Bel fıtığı probleminiz olabilir.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;565288
Koltuklar belimde agri yapti dedim, belinde demedim.

Bu benim yasadigim bir sorunda olabilir, yadirgamaniz yada nasil agri yapti gibi tarifi olmayan bir sualle yaklasmanizi anlamadim. Nasil yaptigini bilsem cozmeye calisirdim. Kendime agri cektirtmek gibi bir hobim yok.

boy en kilo ve koltuk yerlesimi birbirini tutmamista olabilir. 1.98boy 111kg

Kullandigim diger araclarda boyle bir sorunum yoktu.

Degisik koltuk ayarlari denesemde muvaffak olamadim suana kadar

Benim de belim koltuğun kıvrımına tam oturmuyor. kürek kemiklerim koltuğun sırt kısmının bence olması gerekenden daha üst bir noktasına denk geldiği için belim koltuğu temas etmiyor. belki bel desteği ayarı ile oynamam lazım ama başarılı olamadım. arabadaki diğer herşey çok güzel. bir tek ben alırken dsg yoktu. dsgli almak lazımmış.
ama koltuklar benim için de uygun değil. şu ana kadar kendim için en ergonomik bulduğum araç e39 5 serisi oldu.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

Analizlerime devam ediyorum.

Akilli Far Asistani'ni uzun yolda kullanma sansim oldu bazen sapitip karsidan sellektor yesemde cok guzel bir ayricalik kesinlikle tavsiye ediyorum, cok hosuma gitti.
Hele etrafiniz iyice kararmissa yolda bir isik dans gosterisi izliyorsunuz.

Arabanin motor sesi yaninda bir fan ugultusu duyuyorum, seyir halinde iken muzik acik degilse duyuyorum ama hep muzik acik oldugu icin onemsemiyorum.

Koltuk havalandirmasini kis olmasina ragmen iceride bunuldigimda actim uzun sure acik kaldi, performansini sevmedim.
Ustum kalindi belki etkisini bu yuzden tam hissetmedim ama yazinda ustum ince arabanin icin ve dis ortam cok sicak olacak. Birde havalandirmalari actigimda kalorifer 24 derece ufluyordu en dusukte.
AC acik oldugunda 21 derecede, koltuk havalandirmada fark edecekmi bilmiyorum.

Direksiyondan F1 uzerinden vites kucultup buyuttummu otomatikten cikiyor belli bir sure veya kullanim. Oysaki anlik bunu yapiyorum, trafik lambalarinda fren yerine motor freni ile yavasliyorum ama kalkista otomatik olmadigi icin belli bir sure iyi bagiriyor. Ben yukseltsem manuele devam edecegi icin ellemiyorum.

Genel olarak lezzetli bir arac, kesinlikle tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;563030
Bunların arka teker rulmanlarında sıkıntı varmış. teker yamuk dönüyormuş ona dikkat ettiniz mi esas? :)
Hocam o naıl bişey yaa??
Nasıl yamuk dönüyor? Tam olarak nereye bakmam gerekiyor bu yamukluğu görmek için?

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;565947
Hocam o naıl bişey yaa??
Nasıl yamuk dönüyor? Tam olarak nereye bakmam gerekiyor bu yamukluğu görmek için?

Sn Ozdil bence mecazi bir anlam yuklemis kelimelere...

Araci ilk aldigim gun; teker yamuk donuyor, abi tabanca benzin deposundan cikmiyor, bu kapi duzgun kapanmiyor gibi soylemler ile belli bir param gitti :) zannimca bunu demek istedi.

Ama en dogrusunu, sozun sahibi bilir...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun yaptigim uzun yolda biraz hisli gittim
Max 227 gordum, savrulma, titreme yasamadim gayet kendine hakim bir araba vardi altimda tek sorun ruzgar sesi coktu.

Sonrasinda devamli on sensorlerden uyari almaya basladim muzik kesiliyordu, indim baktim sinekler yapismis. Mendille temizledim sorun duzeldi.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;565950
Sn Ozdil bence mecazi bir anlam yuklemis kelimelere...

Araci ilk aldigim gun; teker yamuk donuyor, abi tabanca benzin deposundan cikmiyor, bu kapi duzgun kapanmiyor gibi soylemler ile belli bir param gitti :) zannimca bunu demek istedi.

Ama en dogrusunu, sozun sahibi bilir...
Vayyy arkadaş yaa...:D:D:D
Doğru söylüyorsun hocam.
Bu teker yamukluğuna birisi arka teker rulmanlarında sıkıntı var zaten diye cevap vermiş. ben onuda okuyunca, bu şekilde hiç düşünemedim...