škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Zangırdaması ve Kapı Lambasını Yakmak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön sol kapı kaportasına elimle vurunca diğer kapılara göre daha zangır zungur bir ses geliyor.

O kapıdaki hoparlör de yüksek seste zangırdamaya başladı.

Kapı döşemesini söküp altına bakacağım da hava soğuk üşeniyorum.

Hiç yaşayan var mı bu sıkıntıyı?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi kablo veya yapisma ozelligini yitirmis yalitim malzemesi hoparlore degiyor muhtemelen. Skup bakmadan duzelmesi zor. Ya ziriltiyi dinliycen yada sokucen.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;545930
Bi kablo veya yapisma ozelligini yitirmis yalitim malzemesi hoparlore degiyor muhtemelen. Skup bakmadan duzelmesi zor. Ya ziriltiyi dinliycen yada sokucen.

Sökeceğim de  sökmüşken, kapıdaki reflektörleri de aktive edeyim diyorum. Bendekilerin içi boş sadece parlıyor, yani kapı açılınca yanmıyor.
Bahsettiğim şu reflektör:

Ama burdaki videoda vatandaş kapıyı sökerken altından lamba da çıkıyor. Yani bizimki gibi altı boş değil.
https://www.youtube.com/watch?v=pxzZMM6WKVM

Burdaki anda belli oluyor:

Burda da görüldüğü üzere, kapı üzerinden bir elektrik bağlantısı var:

Ben de benzeri bir şekilde buraya lamba düşünüyordum ama tavan lambasından hat çekmeyi planlıyordum.

Şimdi bu video kafamı karıştırdı. Demek ki oradan bir yerden elektrik almak mümkün?

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
resimdeki arkadaşın aracı elegance pakettir onlarda kapı reflektörleri yanıyor.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Belekomalı11;545948
resimdeki arkadaşın aracı elegance pakettir onlarda kapı reflektörleri yanıyor.

Yanan lambasını da buldum:

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Door-Warning-Light-For-A3-A4-A5-A6-Allroad-Quattro-A7-A8-Q3-Q5/32288666962.html?spm=2114.01020208.3.2.tQxpcC&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_9

Şimdi ihtiyacım olan soket ve nerden bağlantı yapacağımı bilmek.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;545951
Yanan lambasını da buldum:

http://www.aliexpress.com/item/OEM-Door-Warning-Light-For-A3-A4-A5-A6-Allroad-Quattro-A7-A8-Q3-Q5/32288666962.html?spm=2114.01020208.3.2.tQxpcC&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_9

Şimdi ihtiyacım olan soket ve nerden bağlantı yapacağımı bilmek.
@mustklc,
Ben aracı 2006 da satın alırken kapı lambalarını,sisler+anahtar değişimi ve alt karter sacı ile arka park sensörünü de ilave ederek pazarlık yapmıştım. O tarihte bayağı ucuza mal olmuştu.Toplam araç fiyatına 300 TL ek olmuştu. Kapı lambalarının hattı o tarihteki Ambientlerde kapı içinde özel soketi ile birlikte mevcuttu. Ek bir tesisat çekilmedi. Park sensörlerinin hattınıda geri vites aydınlatmasından çekmişlerdi. Sislerin hattıda mevcuttu,sadece far anahtarı değiştirildi.Hatırlıyorum kapı lambaları hattı olmayan taban modellerde kapı lambalarının hattı bu far anahtarından alınıyormuş.
Eğer kapı içinde hattınız yoksa birde bu lambalara bağlanan özel soketlerede ihtiyacınız olacak.Lambalar ve soketleri VW grubu yedek parça ve aksesuar  satıcılarında mevcut

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;546034
http://www.passatplus.de/sonstiges/skoda_fabia/index.htm

Mustafa abi senin eleman burada yapmış lambaları galiba parça numaraları da yazıyor

Yapacam burak kafaya koydum. yapınca resmi buraya atarım :D

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi senin yolunu izleyerek bende yapacağım onları yanarken gorursem gözüm açık gitmez. Projeye başlayalım. Do it yourself

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Ben de yapmak istiyorum da bunu kapı açılınca yanacak şekilde mi ayarlamak gerekiyor yoksa,her zaman mı yanması gerekiyor. Ona göre +12 volt beslemesini çekmek gerekiyor. Bence sadece kapı açılınca yanması gerekiyor. O halde içteki tavan lambasından paralel almak gerekiyor. Onun +12 volt ucunu bulmak gerekiyor.
Kolay gelsin...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
normali kapı açılınca yanıyor.

Tavan lambasından paralel çekilebilir. Ama uğraşmak lazım. Siz yaparsanız resimlerini buraya atın herkes faydalansın

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
On kapilardaki zingirdama çam motorundan dolayı oluyor Mustafa abi o çam motorunun bi parçası sarsıntıdan dolayı saça degiyor ve ses yapiyor.Tavan lambasindan paralel gerek yok kapıda ona dair kablo var ordan alabilirsiniz elektriği

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sogukta ugrasmaya degmez. Bir de soguktan sertlesmis tirnaklari kirma ihtimali yuksek

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;551588
On kapilardaki zingirdama çam motorundan dolayı oluyor Mustafa abi o çam motorunun bi parçası sarsıntıdan dolayı saça degiyor ve ses yapiyor.Tavan lambasindan paralel gerek yok kapıda ona dair kablo var ordan alabilirsiniz elektriği

arkadaşlar yardım lütfen;
arabadan çok soğudum. bu kapı zıngırdaması eğer cam motorundan dolayı yapıyor ise nasıl bir çözüm üretilebilir? bu ses beni her geçen gün arabadan soğutmakta.
diğer husus ise kaloriferin ısıtmaması. bunu nasıl bir çözüme ulaştırabilirim?
özellikle bu kapıdaki ses.
teşekkür ederim...