škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

neden superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Premium diye alıp sonra kontukları elle ayarlama , ön park sensörü olmama ,adaptif far olmama,koltuklar kumaş olma,jantlar 16 inç olma bluetooth tan müzzik dinleyememe arka koltuğa sığamama,bagaj yetmeme ,kararan dikiz aynası olmama gibi durumlarla karşılaşma ve sonra 140000TL verme bana garip geliyor. Bunlar BMW 3.18 I için alınan fiyat ve yapılan test için geçerlidir. Bence premium alınacaksa BMW 5,Mercedes E, Audi A6 alınmalıdır.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay81;545684
Premium diye alıp sonra kontukları elle ayarlama , ön park sensörü olmama ,adaptif far olmama,koltuklar kumaş olma,jantlar 16 inç olma bluetooth tan müzzik dinleyememe arka koltuğa sığamama,bagaj yetmeme ,kararan dikiz aynası olmama gibi durumlarla karşılaşma ve sonra 140000TL verme bana garip geliyor. Bunlar BMW 3.18 I için alınan fiyat ve yapılan test için geçerlidir. Bence premium alınacaksa BMW 5,Mercedes E, Audi A6 alınmalıdır.

Aynen katiliyorum babamda ilk basta boyle dusunmustu superb fiyatini hesaplarken yuksek cikinca o fiyata bmw alirim dedi  ama superb gibi genis degildi. Biraz spor desek 418i daha genis desek 520i olabilir denilebilir basta fakat bu durumda superb dizelken ayni fiyata standart donanim benzinli bmw alinabiliyor hemde daha dusuk donanim. Teknik verilerde 7-8 litre yaziyor sehirici fakat forumlarda okursaniz kullananlar 10-12 litrelerden soz ediyor. Bmw dizel  ile superb dizeli kiyaslayalim bu durumda ayni arac 50 bin pahali oluyor. Benim icin yakit onemli degil opsiyon donanimlar olmasin vs derseniz premium segment daha mantikli ama sonradan su ozellikte olsaymis diye pisman olmakta var secim sizin :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Leca;545668
Şuan piyasada bulunan a , cla , c serisi premium sınıftan uzak mercedes kalitesine yakışmayan kalburüstü araçlardır.
Şahsi kanaatim.

Otomobilden anlayan ve logo egosu olmayanların şahsi fikride budur. Katılıyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ihtiyaçlarıma baktım, bir de cebime baktım. en uygunu superb idi.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;545711
Ben ihtiyaçlarıma baktım, bir de cebime baktım. en uygunu superb idi.

En mantıklı değerlendirme budur.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun araci yikattim yere bir mercedes c200 d geldi. Eleman suberb3 alacakmis 2.0 tdi mart ayinda gelir demisler. Araca ihtiyacim vardi bu da hazirdi gittim aldim diyor
 Cumleyi aynen yaziyorum "Suberb deki ozelliklerin %70 i yok bu arabada." Dedi. Ki arabayi da 176bine almislar.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;545733
Bugun araci yikattim yere bir mercedes c200 d geldi. Eleman suberb3 alacakmis 2.0 tdi mart ayinda gelir demisler. Araca ihtiyacim vardi bu da hazirdi gittim aldim diyor
 Cumleyi aynen yaziyorum "Suberb deki ozelliklerin %70 i yok bu arabada." Dedi. Ki arabayi da 176bine almislar.

:ok::ok: Audi'den sonra çağ atlamış gibi hisettim kendimi SuperB'de. En basitinden Mp3 dinleyememe gibi bir handikapım vardı. Bu en basit örnek.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545652
Sanırım c180'e hiç binmediniz, bindiyseniz de Mercedes'e özel bir ilginiz var. Araçtan Mercedes armasını çıkarıp, otomobilden anlamayan birine sorsanız Mercedes olduğuna inanmaz. Bence o derece kötü bir araç. Dış tasarımını da başarısız buluyroum. İç mekanda da öyle aman aman bir premium hava yok. Malzeme kalitesi de yine aynı şekilde uçar kaçar boyutta değil. Hani deriz ya "adı var" diye, o da aynen öyle. Güncel kasa Mercedes'i bir gözünüzün önüne getirin; gerek dış gerekse iç mekan olarak, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Boyut ve iç mekan genişliğinden bahsetmeye hiç gerek yok zaten.

Yeni E classları bile eski E Class kullanıcıları beğenmezsen, C serisindeki kalite gerçekten çok düşük hocam.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paranla rezil olmak.
mercedeslerin bmwlerin 1990lı yıllardaki halleri güzel ve dayanıklı.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;545883
Paranla rezil olmak.
mercedeslerin bmwlerin 1990lı yıllardaki halleri güzel ve dayanıklı.

Hiç unutulur mu balina kasa S Class'lar...
Aslında Mercedes'deki en büyük prestij kaybı yıllar öncesindeki Prenses Diana, Susurluk kazalarıyla yaşandı. Bu tür olayların birazda küresel güçlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. O kazalardan sonra sokaklardaki Land Rover gibi markaların sayısı arttı. Eskiden mümkünmüydü o tür araçları sokaklarda görmek...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçta kemerini bağlamazsan s class da alsan fizik kuralları aynı şekilde işler.