škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo -Büyük İşler-

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında yaz aylarında bitirmiştim ama şimdi paylaşmak mümkün oldu.

Citigo ailemize gireli üç yıl oldu, bu süre içerisinde çok nadir araç sahipleriyle karşılaştım. Madem bu kadar nadir, arkadaşların deyimiyle 'kupon' oldu bu araç, biraz daha estetiğine katkıda bulunalım, Türkiye'ye gelemeyen donanım paketlerini de 'retrofit' edelim diye bir çalışma başlattım.

Araç Citigo 1.0 ASG + Sunroof Opak Kırmızı olarak 2012 Aralık ayında alındı(Daha önce incelemesini paylaşmıştım)

Neler Yapıldı:

[DIŞ] 1ST 064 FL8 Siyah Metalik yarış çizgileri uygulandı. (Parça getirme konusunda Efe Ankara'ya, uygulama konusunda DBY Detailing'e teşekkürler)
[DIŞ] 1ST 071 494E FM9 Apus Jantlar metalik siyah jantlar takıldı. (Efe Ankara'ya teşekkürler)
[DIŞ] Gövde Rengiyle Aynı Renk Gömülü Tip 3. Parti  Kablosuz Tip Park Sensörü takıldı.
[DIŞ] Ön Tampon alt kısımdaki çene uzantıları daha belirgin görünsün diye alt kısımda siyah folyo çalışıldı.
[DIŞ] Ön Camlar 1 Numara Arka Camlar 2 Numara Cam filmi uygulandı.

[İÇ] Navigasyon Ünitesi Monte Edildi. Navigasyon ünitesinin olduğu göğüs kısmı kesildi. İç tesisat ve paraçalar döşendi. Navigasyon yazılımının Türkiye haritası içermemesi nedeniyle android telefonlarda kullanılan navigon app'i kullanılarak içindeki .map dosyası cihaza yüklendi ve Türkiye haritasi ve POI desteği kazandırıldı. Böylece ömür boyu ücretsiz olarak harita güncellemelerinin yapılabileceği anlaşıldı.(Forum Sponsorumuz Yüncülere parça kodlarına göre sorgusuz sualsiz getirebildikleri için çok teşekkürler.)
[İÇ] Havuzlu Paspaslar Konuldu.
[İÇ] Bagaj kısmına hareket sensörlü Osram LED yerleştirildi.

Navigasyon ile ilgili videomu ise inşallah önümüzdeki günlerde ekleyeceğim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maşallah, çok şık olmuş araç, emeğinize sağlık...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel işler çıkmış...özellikle yarış çizgileri, dikkatımı çeken bir konu, orijinal olmasa da birşekilde yaptırmak istiyorum.
Kazasız-cezasız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araba ile ilgili yorumlarınız nedir? Kardeşime de almayı planlıyoruz. Ancak üretimi olmayan bir model, sizce alınmalı mı?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mükemmel anlatım ve mükemmel fotolar için teşekkürler :ok:

* Sensörlü ledleri bagaja kendiniz mi monte ettiniz? Buna ait fotoları da görebilir miyiz?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;547333
Bu araba ile ilgili yorumlarınız nedir? Kardeşime de almayı planlıyoruz. Ancak üretimi olmayan bir model, sizce alınmalı mı?

Merhaba, uzun süre kullanılacaksa ikinci el çok güzel fiyatlara alınabiliyor, güzel taraflarından birisi de alanların çok hırpane kullanmamış olması diğer araçlara göre çok daha olası, genelde eş kardeş aracı oluyor. Tüketimiyle yekpareliği(az parça az tıkırtı) çok ideal bir şehir içi aracı, tek eleştirim ucuz olması için AsG gibi hafif bir şanzıman olması ve bu konuda yapılan diğer çıkarımlar

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;547349
Mükemmel anlatım ve mükemmel fotolar için teşekkürler :ok:

* Sensörlü ledleri bagaja kendiniz mi monte ettiniz? Buna ait fotoları da görebilir miyiz?

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B002BX173I/ref=mp_s_a_1_2?qid=1450022590&sr=8-2&pi=SX200_QL40&keywords=osram+sensor+light&dpPl=1&dpID=41UXPu28LhL&ref=plSrch

Aldığım ürün bu, Koçtaş, Tekzen, Bauhaus tarzı mağazalarda bulunuyor, içinden cırtlı bantlar çıkıyor, bantları tampon tarafına içten yağıştırdım. Müsait zamanda çekip gönderirim.

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;547333

Arkadaşım da 2. el olarak aldı güzel bir fiyata. Şehir içi kullanıyor genellikle ve gayet memnun yakıt ve pratikliğinden.

Üretimi olmayan bir model demek yanlış olur. Türkiye ye gelmiyor artık sadece. İngiltere başka olmak üzere bir çok ülkede satışı devam etmekte.

http://www.skoda.co.uk/models/citigo-5-door-monte-carlo/default/

Bu arada çok tatlı olmuş Citigocuk, elinize sağlık.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 09:10:23 Gönderen: trolley »

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maaşallah gerçekten de o artık kupon bir araç olmuş elinize, zevkinize ve emeğinize sağlık. Tebrikler.