škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

16" OEM çıkma jant + lastik alma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl petlas aldım.Bu yıl daha takılmadı bu yıl da kullanmam lazım birşey demem için ama ilk yıl fazlasıyla memnundum.

Ben de kışlık ayrı yazlık ayrı takım kullanıyorum.Sebebi ise janttan söküldükten sonra bekleyen lastikte bozulma olduğunu okudum.Daha doğrusu eski performansını vermediğini.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Elak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skodanın verdiği değerler her zaman doğrudur ,lastik yanak yüksekliği düştükçe risk artar,görsellik bence önemli değil kışın araç zaten mahvoluyor kar çamur soğuk

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kışlık olarak petlas ın starmax ını kullanıyorum çok memnunum yazın da marshal kullanıyorum onuda isteyerek ve zorla getirttim hiç şikayetim yok.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de kışlık yazlık 2 takım jant kullanmak daha mantıklı. Lastikçilerin bijonları sökerken bile bijon yuvalarına zarar verdiğini gördüğüm için lastikten jantı ayırırken neler yapabileceklerini düşünmek bile istemiyorum. Bence de 4 ay kullanılacaksa ebata çok fazla takılmamak lazım. Birde 16' üzerindeki jantlara zincir takılmasının önerlmediğini okumuştum bir yerlerde. Ancak doğruluk derecesi hakkında bilgim yok.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;543488
Bence de kışlık yazlık 2 takım jant kullanmak daha mantıklı. Lastikçilerin bijonları sökerken bile bijon yuvalarına zarar verdiğini gördüğüm için lastikten jantı ayırırken neler yapabileceklerini düşünmek bile istemiyorum. Bence de 4 ay kullanılacaksa ebata çok fazla takılmamak lazım. Birde 16' üzerindeki jantlara zincir takılmasının önerlmediğini okumuştum bir yerlerde. Ancak doğruluk derecesi hakkında bilgim yok.

Zincir kullanımı konusunda kesinlikle haklısın. Zaten çok mecbur olmadıkça zincir kullanmamak gerekir. Üstelik bir de zincirle patinaj, zorlama olursa şanzıman ağlar hatta kahrından dağılabilir.

En iyi koşullarda saklanmış bir kış lastiği bile 3.yılın sonunda önemli ölçüde performansını kaybeder. Bu yüzden eğer çok sert kış koşulları yoksa Petlas hayli hayli işinizi görür. Çin malı lastiklere para vermektense Petlas alın keyfinize bakın. Fiyatı da gayet uygun duruyor.

Edit : Bu arada http://www.kolayoto.com ücretsiz kargo yapıyor üstelik sadece 7 TL daha pahalı toplamda. Ben bir iki alışveriş yaptım sorun yaşamadım.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün itibarı ile 215/55/17 " Nokian Wr D4 lastiklerimi alıp taktirmis bulunmaktayım.  360 tl adet fiyatı. 16 jant ve lastik kombinasyonundan vazgeçmiş oldum. İlerde çıkma 17 Oem jant bulursam  yazlık ve kışlık ayrı set halinde kullanırım. Olmazsa da mühim değil. Hava olarak  nitrojen bastirdim34 ps.  Bana çok gibigeldi. Sanki 32 ps daha iyi olurdu. Araç benzin deposunda 3 yolcu normal bagaj yükü işaretiyle 2.2bar , 5 yolcu ve bagaj ile ile 2.5 bar gösteriyor. Firsatim olmadığından gitmeden bakamadim kaç ps yapıyor diye. Neyse gayet iyi lastikler.

Yağmurda frenleme B
Yakıt C görünüyor
69db  ses seviyesi.

Fikir beyan eden tüm arkadaşlara tsk.  ederim.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;544134
Bugün itibarı ile 215/55/17 " Nokian Wr D4 lastiklerimi alıp taktirmis bulunmaktayım.  360 tl adet fiyatı. 16 jant ve lastik kombinasyonundan vazgeçmiş oldum. İlerde çıkma 17 Oem jant bulursam  yazlık ve kışlık ayrı set halinde kullanırım. Olmazsa da mühim değil. Hava olarak  nitrojen bastirdim34 ps.  Bana çok gibigeldi. Sanki 32 ps daha iyi olurdu. Araç benzin deposunda 3 yolcu normal bagaj yükü işaretiyle 2.2bar , 5 yolcu ve bagaj ile ile 2.5 bar gösteriyor. Firsatim olmadığından gitmeden bakamadim kaç ps yapıyor diye. Neyse gayet iyi lastikler.

Yağmurda frenleme B
Yakıt C görünüyor
69db  ses seviyesi.

Fikir beyan eden tüm arkadaşlara tsk.  ederim.
Hayirli olsun. Resim atabilirmisiniz

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;544138
Hayirli olsun. Resim atabilirmisiniz
Hocam resim cekmedim de yarın atayım.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Nokian candır[emoji106]. Yağmurda frenlemesi A  olması lazım wrd4ün.Sizinki B mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik olarak güzel bir tercih yapmışsınız. 2.2 bar 32 psi yapar, muhtemelen fazla hava sizi rahatsız edecektir zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin söylediğiniz 16" jant için sanırım. İncelediğimde görmüştüm. 205/55/16 ebadındaki lastik için frenleme A yakıt C idi.

Tesekkur ederim. Hep iyi yorum gördüm ve duydum  Nokian kullanıcılarından.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kendimde wrd4 kullanıyorum 1 haftadır 225/45/17 ölçüler.Etiket değerleri C-A.O yüzden sordum zaten ama sizin ebat biraz farklı o yüzden demekki...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;544164
Lastik olarak güzel bir tercih yapmışsınız. 2.2 bar 32 psi yapar, muhtemelen fazla hava sizi rahatsız edecektir zaten.
Evet bana da biraz fazla geldi. Ama nitrojen basıldığı için normal bir benzincideki hava pompası ile hava ayarlaması yapamayacağım muhtemelen lastiğin takıldığı yere gitmem gerekecek. Orası da çok yoğun.

Bu arada lastik oteli de vardı. Yazlıkları da verdim. Üye kartı gibi bir şey verdiler. Bu da hoştu.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;544168
Ben kendimde wrd4 kullanıyorum 1 haftadır 225/45/17 ölçüler.Etiket değerleri C-A.O yüzden sordum zaten ama sizin ebat biraz farklı o yüzden demekki...
Ebat farklılığından olabilir. Ama benim ölçülerde söylediğim değerler var.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklero hep normsl havasi ile kullanin

Cok kar oldugunde eger lastiklerinizin vakum ozelligi varsa bunu artirmak icin 32 yerine 34 yapilabilir. Ancak kuru zeminde 32 kullanmakta fayda var