škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ekzantrik sensörü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hicazkar37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar.  2006 fabia TDI kullanicisiyim.  Araç bir kaç aydır 3 5 güne bir bazen geç çalışıyordu  yani marşı almayip ikinci de biraz zorla alıyordu.  Ama bunun dışında tık diye ilk Marsta hep alıyor.  Arada böyle yaptıktan sonra yolda seyir halinde stop ettiği oldu. Tekrar çalıştırınca normaldi. Böyle bir kaç kere daha yaptı. Ben acaba yakıt filtresi vakti geldiğinden mi ucuz mazot tan mi yağ değişimi geldi ondan mi derken.  Bugün tamirci më gittim. Tamirci ile tur attık.  O da gayet iyi gibi dedi. Ben de arada yapıyor dedim. Bir de test cihazı ile bakalım deyince. Aklıma gelenmis dedi. Ekzantrik sensörü arızası uyarısı veriyor dedi. Seni yolda bırakır dedi. Ben ya her zaman olmadı sonuçta. Idare edeyim diye düşündüm Ama seyir halinde stop da tehlikeli geliyor. Parça 150 tl. Değişimi de işçilik 150 tl. Toplam 300 TL'ye mal olacak. Yağın da zamanı gelmiş.  Anahtar simgesi çıkmadı ama 13 bin olmuştu değiseli.  Yakıt filtresi ile beraber hepsi 500 tl tutacak. Sizce ne yapmalı. Bu arıza acil değil gibi dursa da tamirci tehlikeli diyor. Triggerin altındaymis sensör o yüzden 150 tl işçilik alıyorum zor yerde diyor. Bu arıza nedir belirtileri nedir. Fiyat uygun mu. Yorum alayım dedim sizden dostlar