škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 ilk bakim servis onerileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;541476
Ya arkadaşlar, şu yakıt filtresi değişimi için 30.000 km biraz erken değil mi?

WV benzin filtresinin değişmesine artık gerek olmadığı yönünde karar almış ve servislere bildirmiş ama skoda'ya daha ulaşmamış yada ellerinde kalanları bitirmeye çalışıyorlar. Aslında Yüce Auto'ya sormak lazım bununla ilgili bilgileri var mı diye

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt filtresini bakıma gittiğimde takmadan verin demeyi düşünüyorum bir filtre 18 binde tıkanmaz sonuçta olmaz derlerse çıkan filtreyi verin diyeceğim :)

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Özel servisler 209,00-TL bakım yaparak para kazanabiliyorsa
Yetkili servisin kazığını siz düşünün...

MOBİL OTO SERVİS FİYATI 209,00-TL
SKODA OCTAVIA 1.2 Benzinli Bakımı
+ Hava Filtresi Değişimi
+ Polen Filtresi Değişimi
+ Yağ Filtresi Değişimi
+ Bilgisayarlı Arıza Tespiti
+ Motor Yağı Değişimi(Castrol Magnetec)
+ İşçilik
+ Detaylı Kontroller: Fren Sistemi, Alt Takım, Yakıt ve Ateşleme Sistemi, Motor Sıvıları.
+ Diagnostic Test Kapsamı: Bilgisayarlı Beyin Tarama + Arıza Kodu Tespit ve Silme + Servis Işığı Sıfırlama.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ya Fiat olaydı. 20 binde değişseydi ve fiyatı 140 tl olsaydı

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Eski aracımın yakıt filtresi değişimi 60,000 km'de bir yapılmıştı.
Ne dersiniz; ülkemizdeki satılan yakıtların kalitesindeki kuşkular nedeniyle böyle bir karar alınmış olabilir mi?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm bu konuşulanlardan şöyle bir netice çıkardım:

Sıfır araç sahipleri olarak garanti süresinin bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz! :o:D:o:D

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm bu konuşulanlardan sonra bende  de arabam dsg olmasına rağmen garantiyi uzattığıma pişman oldum [emoji3][emoji3] arada bu kadar fark olduğunu bilmiyordum

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizellerde yakit filtresini her bakimda degistirmek bana gore daha avantajli. Ancak fiyat disaridan 2 kat fazla. Volkswagen ozelservisi arkadasimda ayni marka filtre 45 tl. Ayni polen filtresi 20 tl. Onceki Seat ta her bekimda degistirmistim ve bunun yararini gordum. 10 yilin sonunda enjektorlerdeki kirlilik 0 a yakin motor durumu da % 91 di. Ha bu arada ben de 2 hafta once Konmar da yaptirdim ve 525 tl idi.

Çevrimdışı rasimb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende bugün  2 tane servisle görüştüm birisi 580 tl diğeri 480 tl fiyat istedi. Ve ayın 19 unda kampanya başlayacakmış. Kampanyalı olarak 480 diyen İzmit Özdağ otomotiv 400 tl fiyat verdi. Ve Perşembe günü için randevu aldım. Total yağ kullanıyorlarmış. Total yağ ve İzmit Özdağ Otomotiv hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi. Ayrıca Servislerin hepsinin kullandığı malzemeler yağ hariç aynımıdır, Serviste seçmemiz gerekirmi?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün vosmer WV servisini aradım benzin filtresi ile ilgili ve artık gerekmedikçe değiştirmiyoruz dediler sonra vosmer skoda servisini aradım ikisinin arasına 30 mt var ve öyle bir bilgi kendilerine ulaşmadığını söylediler ama araştırırız servise gelince istemiyorsanız değiştirmeyiz dendi. Bu son bakım garantisi bitiyor acaba diyorum kendim mi yapsam bakımını ama sonra iyi niyet olayı kalmayacak yıllık 200-300 lira için değer mi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;542023
Bugün vosmer WV servisini aradım benzin filtresi ile ilgili ve artık gerekmedikçe değiştirmiyoruz dediler sonra vosmer skoda servisini aradım ikisinin arasına 30 mt var ve öyle bir bilgi kendilerine ulaşmadığını söylediler ama araştırırız servise gelince istemiyorsanız değiştirmeyiz dendi. Bu son bakım garantisi bitiyor acaba diyorum kendim mi yapsam bakımını ama sonra iyi niyet olayı kalmayacak yıllık 200-300 lira için değer mi.
Araç dsg ise yetkiliye gitmeye devam edin derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;542043
Araç dsg ise yetkiliye gitmeye devam edin derim.

Evet DSG li, bence de sırf o yüzden gitmek zorundayım galiba

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;542052
Evet DSG li, bence de sırf o yüzden gitmek zorundayım galiba
DSG'de sıkıntı çıkarsa biliyorsunuz fazla masraf çıkabiliyor. İyi niyet uygulamasından yararlanabilmek adına bence mutlaka yetkili servise gidin. Gittiğiniz yetkili servisle görüşüp yağınızı kendinizin götürmesini kabul ettirin, özel-yetkili bakım ücret farkı da azalmış olur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;542067
DSG'de sıkıntı çıkarsa biliyorsunuz fazla masraf çıkabiliyor. İyi niyet uygulamasından yararlanabilmek adına bence mutlaka yetkili servise gidin. Gittiğiniz yetkili servisle görüşüp yağınızı kendinizin götürmesini kabul ettirin, özel-yetkili bakım ücret farkı da azalmış olur.

Yağ işini halletim kendim getireceğim dedim tamam dediler, kısmetse sonraki bakımda bujileri'de kendim götürmeyi düşünüyorum böyle giderse servise almayacaklar beni

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Arkadaşlar benim de ay sonunda 1 yıl doluyor..

Yağ teklifini henüz sunmadım ama, kendim götürecek olsam hangi yağı tercih etmem lazım..

http://www.hepsiburada.com/castrol-edge-0w30-4-lt-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTM85C055

http://www.hepsiburada.com/castrol-edge-10w60-4-lt-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTYAGCST024

Castrol de çeşit çeşit yağ var? Yağların üzerindeki 0W30, 10W60 ibareleri ne için acaba?

Bir de Edge ayrı Magnetec ayrı? Hangisi tercih edilmeli?
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2015, 12:04:30 Gönderen: dervişbey »