škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat egea

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linea o kadar abartıldığı kadar kötü arabalar değil bence.Egea da daha kötü olmaz diye düşünüyorum.
Bu arabanın handikapı şirketler tarafından binlerce alınarak yüzünün eskitilmesi.Yoksa orta sınıf için sadece Fiat olduğu için yermek manasız.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla 6 sene dobloya bindik 1.3 mjetin ilk serisi premio donanımdı 88k daydı muhtemelen satarken bi kere aküsü bitti bi kerede bizim cahilliğimiz yüzünden turbosu patladı geri kalan hiç bir yerinde bir yıkılma bir çökme yoktu. Hor kullanılan her araba illaki 2-3 sene sonra çöker dağılır.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sürü psikolojisine karsıyım arabamı daha almadan satmayı düşünmem kullanırken hangisi beni mutlu edecekse onu alırım aracın piyasası beni alakadar etmez satarken piyasası var diye asıl almak istediğim aracı almayıp keyfini sürmeyeceğim aracı almam.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;542439
Ben sürü psikolojisine karsıyım arabamı daha almadan satmayı düşünmem kullanırken hangisi beni mutlu edecekse onu alırım aracın piyasası beni alakadar etmez satarken piyasası var diye asıl almak istediğim aracı almayıp keyfini sürmeyeceğim aracı almam.

İşte bu yorum aynen kafamdan geçenler bunlar duygularıma tercüman olmuşsunuz.Konuşmaya gerek yok dağılın beyler adam haklı...

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiat AegeA bu kadar paraya değmeyeceği kanısındayım ama Türkiye pazarında güzel satış rakamlarına ulaşacağı kesindir ve Linea dan daha fazla satacaklar. Tofaş Fiat ın yıllık öngörüsü toplamda 220 bin araç ( 120bin sedan, 80 bin hatcback, 20 bin SW ) 2016 hazirana kadar seri üretime geçmeyi planlanan hatcback ve station wagon versiyonlarınında proje parçaları bitmiş durumda ön seri hazırlıkları var. Ama trio (Cenk ) arkadaşımızın dediği gibi mutlu olmayacağım ama pazar piyasası olan araca bende binmek istemem. Ve otomotiv üreticisi olarak nacizane tavsiyem yeni bir araç çıktıktan en az 1 sene sonra alacaksın özellikle Tofaş arabası.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birçoğu Linea örneğinden gitmiş, daha kötü olamaz diye ama lineanın tipinden başka nesi kötü?
Yıllardır babam bagajı ve önü dışında Lineanın aynısı olan Punto kullanıyor, güncel olmasından, donanım zenginliğinden tut, malzeme kalitesine kadar kötü birşeyini görmedik,
Haa, ''tasarım'' derseniz, görecelidir,  o başka ama ''vag grubundan altta'' diye yerden yere vurmaya gerek yok...
egea'yı görmediğim için yorum yapmayacağım ama, arkadaşların da dediği gibi ''linea dan kötü olamaz'' :) ...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;542457
Ve otomotiv üreticisi olarak nacizane tavsiyem yeni bir araç çıktıktan en az 1 sene sonra alacaksın özellikle Tofaş arabası.

Bunu geri dönüşlerle arabadaki eksiklikler giderilir anlamında mı söylediniz? Bir de tam tersi yeni bir araç çıktığında başta kalitesi iyidir fakat araç piyasada tutulunca kaliteyi düşürürler derler. Buna ne dersiniz?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasanın bitmesine yakın, yeni kasaya yoğunlaşıldığından kalite biraz düsebilir,
fakat yeni cıktığındada ufak tefek bazı eksiklikleri oluyor, bunları zamanla hallediyorlar, genel olarak ilk cıktığında almamak hazıra konmak gibi bisey, örnegin: Golf VII ilk cıktığında elektronik el freni, yokus kalkıs destegi, park freni cok sertti, güncellemeyle hallettiler, veya arka cam fiskiyesi su damlatıyordu basit seyler ama sıfır araç alan bunlarla ugrasmasa daha iyi olur,
veya Yetinin makyajlısında epey biseyleri düzeltmislerdi, izolasyon, trim sesleri vs otopark.com arabanın olumlu epey degistigini söylüyordu,

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani yeni bir kasa çıktığında ilk makyajı beklemek mantıklıdır diyebilirmiyiz bu durumda?
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2015, 14:03:44 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:-) aslında makyajı bekleyen yeni kasayıda bekler :-)
yani yeni kasa cıktığında ilk 6 ay veya 1 yıl sonra alınması garanti yoldur, diyebiliriz heralde.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;542476
Bunu geri dönüşlerle arabadaki eksiklikler giderilir anlamında mı söylediniz? Bir de tam tersi yeni bir araç çıktığında başta kalitesi iyidir fakat araç piyasada tutulunca kaliteyi düşürürler derler. Buna ne dersiniz?

Konuyu biraz açayım. Araba yaklaşık 1 sene boyunca bantlı olarak yollarda gezdi çeşitli forum ve sosyal medyada bayağı alay konusu olarak okumuşluğumuz var. 1 sene boyunca aynı araba sürüş yapılmıyor araç değişiyor. Buda aslında araba tam randımanlı olarak test olmamış oluyor. Şunu demek istiyorum siz aracı alıyorsunuz 1 sene içerisinde şikayetiniz olursa bunu servise ve satın aldığınız bayiye bildiriyorsunuz ki Tofaş Fiat servisinden genelde kullanıcı hatası olarak geri dönüyor (2011 Fiat Linea aracımızdan biliyorum) Bunlar birikiyor ve  gerekiyorsa araç üzerindeki parçalarda modifikasyona gidilerek problemler giderilmeye çalışıyor. Burada yazıyla anlatması zor, özetle aracın 1 yıl sonra ne olduğu meydana çıkıyor.

Alıntı yapılan: Engin E.;542458
Birçoğu Linea örneğinden gitmiş, daha kötü olamaz diye ama lineanın tipinden başka nesi kötü?
Yıllardır babam bagajı ve önü dışında Lineanın aynısı olan Punto kullanıyor, güncel olmasından, donanım zenginliğinden tut, malzeme kalitesine kadar kötü birşeyini görmedik,
Haa, ''tasarım'' derseniz, görecelidir, o başka ama ''vag grubundan altta'' diye yerden yere vurmaya gerek yok...
egea'yı görmediğim için yorum yapmayacağım ama, arkadaşların da dediği gibi ''linea dan kötü olamaz'' :) ...

Linea nın nesi iyi bagajından başka?

Arka koltuklara yetişkin 3 kişi otursun kapı tarafındakiler boyun fıtığı olur.
 Her ay plakalık lambası yada arka stop lambası yakar.
 Yolda giderken aniden tüm elektrikler kesilir.
 Güven vermeyen karoseri ve malzeme kalitesi.
 dahası da var bu yazdıklarım bizim hala kullandığımız 2011 Linea da başımıza gelenler.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1:Linea dizeliyle bi kez uzun yol yapmıstım, otobanda, motor kuçağında gidiyorsun sanki, motor sesini baya baya alıyordu,

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;542601
Linea nın nesi iyi bagajından başka?

Arka koltuklara yetişkin 3 kişi otursun kapı tarafındakiler boyun fıtığı olur.
 Her ay plakalık lambası yada arka stop lambası yakar.
 Yolda giderken aniden tüm elektrikler kesilir.
 Güven vermeyen karoseri ve malzeme kalitesi.
 dahası da var bu yazdıklarım bizim hala kullandığımız 2011 Linea da başımıza gelenler.

Ben , kullandığım punto örneği verdim, lineanın pek farklı olmadığını tahmin ediyorum ama İç hacim konusunda B segmenti bir arabadan bahsettiğimizi hatırlatayım, lamba yakma, elektrik konusunda biz olumsuz birşey yaşamadık, güven derken yine ''segmentini'' hatırlatmak isterim.
Bu kadar problemli bir araba olsa, 2. eli bu kadar hareketli olmaz, taksi, şirket, kiralama gibi pazarlarda yer bulamazdı bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konu linea'ya kaydı :) Arkadaşlar önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi superb II'den inip lineaya binmiş ve 6 aydır'da linea 1.3 urban kullanıcısı olarak arabanın motor performansı dışında bir şikayetim olmadı. Bence f/p olarak gayet iyi bir araba. Marka algısı maalesef ki bizim milletçe sorunumuz. Acaba dsg'de ki sorunlar fiatta olsa ne yorumlar yapardık gerçekten merak ediyorum. Fiatın özellikle koç grubunun tofaş araçlarıyla yaptığı kötü ünden dolayı sevilecek bir tarafı yoktur kabul. Beklentilerimiz ışığında egeanın'da 3-5 bin pahalı olduğu doğru. Ama piyasaya baktığımızda benim şahsi fikrim f/p olarak şu anda alınası bir araç gibi görünüyor. Herkesin fikri değerli zaten konuyu açmamda ki amaçta olumlu olumsuz fikirleri almak. Yorumlarıyla katkıda bulunan ve bulunacak tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzellik ve beğeni kişiden kişiye değişir ve göreceli bir kavramdır. Benim şahsi fikrim o kadar para AEGEA ya verilmez. Bekleyiniz 2016 nın sonlarına doğru aksilik olmaması durumunda Hatcback ve SW versiyonlarının lansmanı yapılacak. Bu arada TOFAŞ FİAT fabrikasından yetkili ağızdan aldığım bilgiye göre şu an 50 bin adet sipariş olmuş bile