škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süperb prag'a 10 aile gönderiyor.

fenomen · 118 · 33291

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: berfin.meb;51893
Ben de NTV'de gördüm ışıkayhan hocam. :)  
Artık çok sık veriyorlar.

Bu aralar vermeselerde, katılım az olsada, prag seyahati çıkma olasılığını fazla olsa :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;51950
Bu aralar vermeselerde, katılım az olsada, prag seyahati çıkma olasılığını fazla olsa :kiki:
Merak etmeyiniz. Gitmeniz kısmetse hiçbir şey engel olamaz zaten sayın mygökhan.  :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dün test ettim Superb'i. 1.4 TSI Ambiation donanım. Direksiyon yumuşacık. Deri olması fark yaratıyor, sürüş esnasında Roomster'dan çok hafif geldi. Arka diz mesafesine hayran kaldım içerisi çok genişti. Sürüş esnasında gaza basarken zorlandım anında tepki veriyordu hafifçe dokunmak gerekli. Bana göre eksik kalan kısımları ise; arka cam çok küçük sağ ve sol dikiz aynalarını kullanmanız gerekli, torpido gözüde küçük geldi bana. Fiyatı muadillerine göre uygun geldi (52.000 küsür).

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"**Ne güneş ne de yıldızlar hiç biri karanlıklar içinde olan birine ışık veremez**"
-------------------------------
alakasız olacak ama ben bu imzayı çok sevdim,patenti kimdir acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

berfin.meb

• Ziyaretçi
Teşekkür ederim sayın fenomen. :)
 Ben uydurdum bu sözü. Ama belirtmeliyim ki sayın ışıkayhan hocamızın imzası  bana ilham kaynağı olmuştur. :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;52010
Bende dün test ettim Superb'i. 1.4 TSI Ambiation donanım. Direksiyon yumuşacık. Deri olması fark yaratıyor, sürüş esnasında Roomster'dan çok hafif geldi. Arka diz mesafesine hayran kaldım içerisi çok genişti. Sürüş esnasında gaza basarken zorlandım anında tepki veriyordu hafifçe dokunmak gerekli. Bana göre eksik kalan kısımları ise; arka cam çok küçük sağ ve sol dikiz aynalarını kullanmanız gerekli, torpido gözüde küçük geldi bana. Fiyatı muadillerine göre uygun geldi (52.000 küsür).

mesela 5. vites 2000 devir giderken birden basınca korkutuyor mu? 1.2.3 viteslerde benim fındıkta yapıyor korkutma işini sağa sola kafa atıyor ama 5 te 3000 devrin altında korkamıyorum nedense :kiki::kiki:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52062
mesela 5. vites 2000 devir giderken birden basınca korkutuyor mu? 1.2.3 viteslerde benim fındıkta yapıyor korkutma işini sağa sola kafa atıyor ama 5 te 3000 devrin altında korkamıyorum nedense :kiki::kiki:

Erhan komutanım yok öyle konusursun tabi Hakan, geldiginde anti yorumları görürsün sen,
demek senin fındık makine 5 te 3000 devirden sonra korkutuyor filan,
5 te 3000 devir üstü zaten 130 lara denk geliyor, 130 da kafamı kaldırıyor yani?:kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;52066
Erhan komutanım yok öyle konusursun tabi Hakan, geldiginde anti yorumları görürsün sen,
demek senin fındık makine 5 te 3000 devirden sonra korkutuyor filan,
5 te 3000 devir üstü zaten 130 lara denk geliyor, 130 da kafamı kaldırıyor yani?:kiki:

1.2.3. viteslerde yaptığını 5 te yapıyor demedim ki, korkamıyorum dedim sadece, belki ben 140 tan sonra korkuyorum ne biliyonuz? :kiki:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sen? 140 cıklarda korkacaksın :kiki: güleyim bari,

zaten korku yönünden bakarsak olaya, bizim dizel fabislere 1,4 tdi motor az geliyor bence,
motor bitiyor, motorun sonunu görüyosun, arac yine güvenli yolda, kasa agır oldugu icin cok belli etmiyor bence,

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;52062

Dalga geçme yav.:bnn:
Hayatımda ilk kez test sürüşü yaptım ne yaziim?:hh:
Valla dokunduğun an baarıyordu motor. Atılıyordu adeta...Debriyajdan ayağını çek diyordu.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;52070
sen? 140 cıklarda korkacaksın :kiki: güleyim bari,

zaten korku yönünden bakarsak olaya, bizim dizel fabislere 1,4 tdi motor az geliyor bence,
motor bitiyor, motorun sonunu görüyosun, arac yine güvenli yolda, kasa agır oldugu icin cok belli etmiyor bence,

Bazen kaptırınca 1-2-3-4-5 liyerek hızlanıyorum, Debriyaja basıp 6 ya çekmeye çalıştığım oluyor, dediğin gibi çabık bitiyor namıssız. 200 yapmak için çok kanırtıyorsun makineyi, keşke 5 i biraz kısaltıp, 5 tende az uzun bi 6. vitesi olsaydı.

Ama koymamakta onlarda haklı şindi herkes benim gibi pro değil yane 2000 devirde 6 da maltıda giden tipler çıkar motoru yer, yada 230 la fabiayla viraja miraja girerler, al başına bela cık sevmiyom bu olayı ya :++: :++: :++: :++: :++: :kiki::kiki:

Alıntı yapılan: Suleyman;52072
Dalga geçme yav.:bnn:
Hayatımda ilk kez test sürüşü yaptım ne yaziim?:hh:
Valla dokunduğun an baarıyordu motor. Atılıyordu adeta...Debriyajdan ayağını çek diyordu.

Ayağınız debriyajdayken mi basıyordunuz :kiki::kiki:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyajdan ayağını çekerken gaz verme sırasındaki milisaniyede oldu hepsi.
Neyse sen devam edersin ben kaçtım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;52077
Debriyajdan ayağını çekerken gaz verme sırasındaki milisaniyede oldu hepsi.
Neyse sen devam edersin ben kaçtım.

Abi estagfurullah, zaten anlamıştım kastettiğin olayı ;) Açlıktan saçmalıyor olmalıyım.

Guççük vitesleri çok güzel oranlıyorlar artıkın, arabalar seri olsun diye, ama son viteslerde pek yüksek oranlı oluyor, uzun yolda ekonomisch olsun diye :)

Şöle hem 1.4 olup, hemde 2.0 araba gibi son vitestede 1500-2000 devirden kaldırıp giden bişeye rastlamadım pek, ondan yani, ölesine...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı olayı bende yapıyodum düz vitesteyken vites değişirken gaza baya yükleniyodum araba öne sıçrıyordu:D
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: selchuk;52083
aynı olayı bende yapıyodum düz vitesteyken vites değişirken gaza baya yükleniyodum araba öne sıçrıyordu:D

Ama kaçıncı viteste abi, vallahi billahi merak ediyorum, hiç TSI'a binmeyi bırak, kaputunun altını bile görmedim hayatımda.

1500 d/d de max torkluyor, ve ben çok merak ediyorum son viteste 1500 civarı, hadi 2000 d/d olsun, gazı yere koyunca şahlanıyor mu yoksa nazlandıktan sonra mı gaza geliyor Superb kasasında???

AhmetH abinin testte anlattıkları, bide sizin dedikleriniz, kafam karışıyor şahsen. Zira dediğim gibi, 1-2-3 viteslerde mükemmel oranlama ile bahsettiğiniz olayı gerçekleştiriyor olabilir, ama son vitesi merak ediyorum o cüssede.