škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608296
garantiyi bozmuyor değil mi? bu konu net mi arkadaşlar.

Sorun çıkarsa mesuliyet size ait. Yani servis fark edebilirse:) Garanti dışı kalıyor. Ancak Servise bakıma gitmeden önce aracın eski orjinal kodlarını geri alırsanız hiçbir sorun çıkmaz.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608297
Sorun çıkarsa mesuliyet size ait. Yani servis fark edebilirse:) Garanti dışı kalıyor. Ancak Servise bakıma gitmeden önce aracın eski orjinal kodlarını geri alırsanız hiçbir sorun çıkmaz.

her bakımda işlem öncesi ve sonrası işlem mi yapmak zorundayız, olmaz öyle :)

servis kendisi açamıyor mu bu özellikleri ?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608299
her bakımda işlem öncesi ve sonrası işlem mi yapmak zorundayız, olmaz öyle :)

servis kendisi açamıyor mu bu özellikleri ?

Malesef.:( Servis ilgilenmiyor böyle şeylerle...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;608300
Malesef.:( Servis ilgilenmiyor böyle şeylerle...

Eee, ne demişler, kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış!

Ben de 15.7.0 klon kablo ile bir kaç aydır uygun zaman buldukça epeyce işi çözdüğümü söyleyebilirim. Açtığım özellikler aşağıdadır. Ümraniye'de oturuyorum, yakın civardaki arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Alıntı
Yapılanlar 01.10.2016/12.02.2017

1. Araç hareket edip 15km/sa hıza ulaştığında kapıların otomatik kilitlenmesi.
(Araç durduğunda kontak anahtarının çıkarılması ile ya da şoför kapısı açılınca tüm kilitler açılır.)
2. Dönüş farı olarak dönülen taraftaki ön sis farının yanması.
3. Geri viteste ayna joystiği R deyken sağ aynanın kaldırımı gösterecek şekilde aşağı inmesi, aynı zamanda ön sislerin yanması. Bir süre ileri gidince aynanın eski konumuna gelmesi, yanan sislerin sönmesi.
4. Sisler açıkken selektör yapınca sislerin sönmesi.
5. Konfor/otoban sinyal sayısının 3 ten 4 e çıkarılması.
6. Kumandadan açma tuşuna tek basınca sadece şoför kapısının, ikinci basışta tüm kapıların açılması.
7. Açma tuşuna basılı tutunca camların ve cam tavanın açılması, kapatma tuşu ile tersi.
8. Gündüz farlarının; selektörde tutarken sağa sinyal ve kontağın açıldıktan sonra 3 saniye tutularak
açılması. Sola sinyal ile kapatılması.
9. El frenini çekince açık olan gündüz farının sönmesi/kapanması.
10. Coming Home özelliğinin park edip arabadan inerken yapılan selektör ile sis farları üzerinden 10 sn. geri sayım ile başlatılması/yapılması.
11. Arka sol sis lambası ile arabanın kapısının açılması ile emniyet tedbiri olarak yanması.
12. Belli hızlarda panik frende abs devreye girdiğinde arka dörtlülerin yanması. ?
13. Selamlama/Karşılama, kontağı açınca devir ve hız ibrelerinin sona gidip sıfıra inmesi.
14. Ön ve arka cam sileceklerinin ağlama/son damla modunun açılması.

Sıradaki özellikler;
1. Gündüz farı açıkken arka parkların ya da arka stopların park seviyesinde yanması.
2. Emniyet kemeri uyarısının açılması (şu an ne görsel ne ses olarak bir uyarı yok!).
3. Amerikan park (ön sinyallerin düşük watta yanması)

Çevrimdışı Mcrae22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2015 rapid spaceback edirnede 2 kişi denemesine rağmen sadece kadran selamlamayı açabildiler. Bana söyledikleri bu araç ara üretim üzerinde ibiza beyni var falan dediler . Bu konuyla ilgili bir bilgisi yada başına böyle bir olay gelen varmı ?

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mcrae22;609918
Benim aracım 2015 rapid spaceback edirnede 2 kişi denemesine rağmen sadece kadran selamlamayı açabildiler. Bana söyledikleri bu araç ara üretim üzerinde ibiza beyni var falan dediler . Bu konuyla ilgili bir bilgisi yada başına böyle bir olay gelen varmı ?

hepsi açılır yok öyle birşey,
aracınız 1.nesil rapid büyük ihtimalle, 1.nesil özellik listesindeki herşey açılır.

Çevrimdışı mustafa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: runaway61;583479
Trabzon´da kodlama yapacak birini arıyorum yardımcı olacak arkadaş var mı ?

Merhaba; kodlama yapabilen bulabildiniz mi teşekkürler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul'da yakın muhittekilere isterlerse yardımcı olabilirim. Bahar geldi artık yakında bir etkinlik olursa o şekilde de olabilir. Ümraniye'deyim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hata kodları ve bazı özellikleri açabiliyor fakat bu iş için gerekli kablo 15.7.x, 16.8.x gibi sürüm numaralı kablolardır. Sahibinden gibi sanal sitelerde 100-150 TL civarı bulabilirsiniz. 15 serisi ile 2016 ilk üretimlere kadar işe yarar. Yani kısaca baştaki sayı üretim yılını belirliyor. İş biraz daha karışık, özetle böyle.

Çevrimdışı volvox007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler bilgi icin, aliexpresste 17.1.3 olan versiyonu buldum onu siparis edecegim.

Çevrimdışı alterpunk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;610894
İstanbul'da yakın muhittekilere isterlerse yardımcı olabilirim. Bahar geldi artık yakında bir etkinlik olursa o şekilde de olabilir. Ümraniye'deyim.

Merhaba ben kocaelindeyim çok yakın olmasada uzak sayılmam ümraniyeye gelirsem yardımcı olabilir misiniz? ne zamanlarda müsayitsiniz?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce kendinizi tanıtsaydınız keşke;)

Yardımcı olmaya çalışırım. Çalışmıyorum, yeni emekli oldum işlemlerimi beklemekteyim, her zaman müsaitim. Çıkmadan aramanız yeterli. Özelden tel gönderiyorum.
Bir de neleri açmak istiyorsunuz, benim arabada yapabildiklerimi yazmıştım. Sizde neler açılabilir girmeden bilemem.
Bir de beklediğiniz özellikler açılmazsa onca yolun  zahmetine değer mi bilemiyorum? Kocaeli'nde ikamet eden üyelerden yardımcı olacak olan bulunur belki.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2017, 17:36:38 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı volvox007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;611685
Önce kendinizi tanıtsaydınız keşke;)

Yardımcı olmaya çalışırım. Çalışmıyorum, yeni emekli oldum işlemlerimi beklemekteyim, her zaman müsaitim. Çıkmadan aramanız yeterli. Özelden tel gönderiyorum.
Bir de neleri açmak istiyorsunuz, benim arabada yapabildiklerimi yazmıştım. Sizde neler açılabilir girmeden bilemem.
Bir de beklediğiniz özellikler açılmazsa onca yolun  zahmetine değer mi bilemiyorum? Kocaeli'nde ikamet eden üyelerden yardımcı olacak olan bulunur belki.

Recep abi merhaba, ben umraniyede oldugunu simdi farkettim :)) bende armaganevlerdeyim. 17.1.3 kablo siparis ettim ama kac gune gelir çinden belli degil. Kocaelindeki arkadasla olacak bulusma gerceklesirse haber verirseniz bende katilmak isterim. Emekliliginde hayirli olsun bu arada, keyfini cikart. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Kerem kardeşim, yardımcı olmaya çalışırım.