škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

50.000 Bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Aracım 2006 model 1.4 benzinli 74 BG Combi. Şu an gerçek tam 50.000 km de. 2010 yılı sonunda ortaya çıkan bir  sorun sırasında triger set olarak ve su devridaim pompası değiştirildi. Açıkçası araç tam 30.00 km' de iken ve  yaklaşık 5 yıllık araçta gereklimiydi,değilmiydi bilmiyorum.  Şimdi sorularım şunlar.
1. Son uzun yolumda Bursa yakınlarında bir fabia I' HB' nin yolda kalıp çekici beklediğini  gördüm. Yağ pompası nedeniyle yolda kalmış. Arıza ile ilgili bir uyarıda  vermemiş. 105.000 km. de bir araçtı. Benim araçta km düşük olmasına rağmen  huzurumda kaçtı, yağ pompasının yenilenmesi gerekir mi? Araç 10 yaşında  olduğunuda dikkate alırsak. Daha çok aracı uzun yolda kullanıyorum. Değişmesi gerekiyorsa, maliyeti nedir?
2. Triger seti tam 5 yıl önce yenilendi ve ~ 20.000 km yaptım. Değişmesi  gerektiğini düşünüyorum. Ancak edindiğim bilgiye göre triger kayışı VW'  nin örgülü tabir edilen cinsiymiş. Daha epey gider dendi. Gerçekten yılı  açısından ömrünü doldurduysa yada doldurmak üzereyse  değiştireceğim,korkulu rüya görmeyeyim diyorum.İlk değişimde çıkan triger kayışında bir yığın kılcal çatlaklarla doluydu. Maliyeti nedir?
3. Su devri daim pompası tam 5 yıllık. Değişmesi gerekirmi? Değişirse maliyeti nedir?
4. Şu an Haziran başında son bakım sırasında krank keçesinden hafif bir yağ kaçağı  vardı. Bunu yaptıracağım ve yukarıdaki 3 iş sırasında bunları da aradan  çıkarayım diyorum, ne dersiniz? Bu keçe değişim işinin günahı nedir?
5. 5 yıl önce değiştirdiğim fren hidrolik yağını son bakımda kontrol  ettirdiğimde elektronik test cihazında yine yağ epey nem kapmış  gösterdi. Edremit'te tekrar kontrol ettirdim, sonuç doğrulandı,  değiştireceğimiz kesinleşti.Kitaba göre 2 yılda bir değişmesi gerekiyor  da bu işin maliyeti ne olur?
Kısacası bu işlerin bana maliyeti ne olacaktır?
Şimdiden teşekkürler.....

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger 70 bin ya da 5 senedir değişimi.
Sizde bes sene dolmus. Kafam rahat olsun derseniz değiştirin.  Kendi aracim olsa bir sene daha sabrederdim ama size tavsiye edemem. Maliyeti parca 300-350 iscilik 200 tl
su devirdaim falan da yaninda alirsiniz beraber degisir.

Fren hidroligi de cok masraflı bir is degil.  Iscilik 50 tl hidrolik de markasina gore degisir fiyati.