škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

vw sıkıntısının Skoda uzerınde kı etkısı ne olur?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olay burada bire bir Doğuş la alakalı değil ama bir de işin şu yüzü var,

VW Türkiye de ceza alırsa kimin karı düşecek? Türkiye'de bir ceza söz konusu olduğunda Hele ki "yaw bu araçlar hatalıymş, ileride muaynede vs sorun yaşarız deli ceza gelir, ikinci elde satamayız" algısı ilk el ve filo alanların aklına düşerse?

Sizce Doğuş bu işin Türkiye de araştırılmasına izin verir mi?

Kaldı ki bu ülkede belediyelerin, kamu kurumlarının kullandığı taşıtlar, otobüsler vs en büyük tabiat cinayetini işlerken sıra Vw e gelene kadar ooo.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;535675
Olay burada bire bir Doğuş la alakalı değil ama bir de işin şu yüzü var,

VW Türkiye de ceza alırsa kimin karı düşecek? Türkiye'de bir ceza söz konusu olduğunda Hele ki "yaw bu araçlar hatalıymş, ileride muaynede vs sorun yaşarız deli ceza gelir, ikinci elde satamayız" algısı ilk el ve filo alanların aklına düşerse?

Sizce Doğuş bu işin Türkiye de araştırılmasına izin verir mi?

Kaldı ki bu ülkede belediyelerin, kamu kurumlarının kullandığı taşıtlar, otobüsler vs en büyük tabiat cinayetini işlerken sıra Vw e gelene kadar ooo.
Kaldı ki Türkiye' de sadece duman yoğunluğuna bakılıyor. Zannetmiyorum ki NOx falan bakacak tertibatımız, vs. olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçinizde her köşebaşında yapılmasına ruhsat verilmiş egzoz muayenelerinin doğruluğuna güvenen var mı? Ben güvenmiyorum şahsen...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha hiç emisyon değeri yüzünden ceza yyen veya muayneden kalan göremedim.

Benim chip li cayır cayır duman atn CDTI ım bile geçmişti ölçümden

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim 2014 model Skoda Octavia Ambition araç sahibiyim , Volkswagen'in bu emisyon mevzusu bizim araçlarıda etkiliyor mu acaba ?

Birde Skoda yabancı sitesinde VIN kodu ile sorgulama ekranı koymuş emisyon mevzusundan etkilenen TDI motor tipleri için, site güvenilir mi acaba aracın VIN numarası ile sorgulasak aşağıdaki siteden bir sorun olurmu ? sonuçta arababanın özel üretim numarası site şu

http://www.skoda-auto.com/en/mini-apps/customer-information/

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;535885
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim 2014 model Skoda Octavia Ambition araç sahibiyim , Volkswagen'in bu emisyon mevzusu bizim araçlarıda etkiliyor mu acaba ?

Birde Skoda yabancı sitesinde VIN kodu ile sorgulama ekranı koymuş emisyon mevzusundan etkilenen TDI motor tipleri için, site güvenilir mi acaba aracın VIN numarası ile sorgulasak aşağıdaki siteden bir sorun olurmu ? sonuçta arababanın özel üretim numarası site şu

Site güvenilir ama Türkiye deki emisyon değeri çok yüksek olduğundan aracınızın etkilenmesi mümkün değil.Basitçe anlatmak gerekirse şöyle ki abd de sınır yarım kova kurum,avrupada 1 kova ama bizde 3 kova o yüzden Türkiye de bir aracın emisyon sıkıntısı olamaz.Kısacası rahat rahat arabanıza binebilirsiniz

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;535888
Site güvenilir ama Türkiye deki emisyon değeri çok yüksek olduğundan aracınızın etkilenmesi mümkün değil.Basitçe anlatmak gerekirse şöyle ki abd de sınır yarım kova kurum,avrupada 1 kova ama bizde 3 kova o yüzden Türkiye de bir aracın emisyon sıkıntısı olamaz.Kısacası rahat rahat arabanıza binebilirsiniz
Ama vw motor 3 değil 40 salınım yapıyormuş.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008- 2014 arası euro 5 motora sahip dizel araclarda sıkıntı olabileceği söyleniyor.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;535891
Ama vw motor 3 değil 40 salınım yapıyormuş.

Türkiye de olması gereken değerden 40 kat fazla değil araç hareket ederken ve rolanti de yapılan ölçümler arasında 40 kat fark varmış.Bizde hareket halindeyken ölçüm yapılmıyor(en azından ben daha görmedim).Avrupa,amerika ve bizim değerlerimiz çok farklı bizdeki değer çok yüksek(simsiyah gaz atan otobüs,tır vs. gibi dünyada böyle birşey yok) ve hareket halindeki ölçümde bu fark ortaya çıkıyor ve bizde hareket halinde ölçüm yok biz bu sistemi getirene kadar wv çoktan bu işi çözer.Wv ceza almalı ama bizim ülkemiz herhangi bir firmayı cezalandıracak güce ve etkiye sahip değil o yüzden bizde herhangi bir şey olmaz,olamaz
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 21:02:16 Gönderen: Referee »

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;535900
Türkiye de olması gereken değerden 40 kat fazla değil araç hareket ederken ve rolanti de yapılan ölçümler arasında 40 kat fark varmış.Bizde hareket halindeyken ölçüm yapılmıyor(en azından ben daha görmedim).Avrupa,amerika ve bizim değerlerimiz çok farklı bizdeki değer çok yüksek(simsiyah gaz atan otobüs,tır vs. gibi dünyada böyle birşey yok) ve hareket halindeki ölçümde bu fark ortaya çıkıyor ve bizde hareket halinde ölçüm yok biz bu sistemi getirene kadar wv çoktan bu işi çözer.Wv ceza almalı ama bizim ülkemiz herhangi bir firmayı cezalandıracak güce ve etkiye sahip değil o yüzden bizde herhangi bir şey olmaz,olamaz
ABD ve Avrupa'da da hareket halinde bir emisyon ölçümü yapılmıyor. Bahsettiğiniz ikinci el araçların ölçümü tüm dünyada aşağı yukarı aynı. Ama sıfır km araçların bir ülkede satış izni alabilmesi için km'de yaptığı CO2 salınımı sınırlaması vardır. Bu ABD'de 50mg, Avrupa'da 80mg iken VW'nin 2.0 TDI motorunda bu değerlerin 40 katı çıkmış. Türkiye'de sıfır araçlarda CO2 salınım üst sınırı nedir bilemiyorum.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;535916
ABD ve Avrupa'da da hareket halinde bir emisyon ölçümü yapılmıyor. Bahsettiğiniz ikinci el araçların ölçümü tüm dünyada aşağı yukarı aynı. Ama sıfır km araçların bir ülkede satış izni alabilmesi için km'de yaptığı CO2 salınımı sınırlaması vardır. Bu ABD'de 50mg, Avrupa'da 80mg iken VW'nin 2.0 TDI motorunda bu değerlerin 40 katı çıkmış. Türkiye'de sıfır araçlarda CO2 salınım üst sınırı nedir bilemiyorum.

Yanlışınız var abd de hareket halinde test yapılıyor,avrupa ve bizde yok ve hareket halindeki ve rölantide yapılan ölçümler arasında 40 kat fark var olması gereken değerden 40 kat daha fazla değil.Değerlere sabah bakmıştım ama hatırlamıyorum bulabilirsem resmini yüklerim.

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;535900
  aynen bu görüşe katılıyorum tırların ve otobüslerin çoğu 10 numara yağ yakıyor zaten mazot bile yakan yok.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Referee;535925
Yanlışınız var abd de hareket halinde test yapılıyor,avrupa ve bizde yok ve hareket halindeki ve rölantide yapılan ölçümler arasında 40 kat fark var olması gereken değerden 40 kat daha fazla değil.Değerlere sabah bakmıştım ama hatırlamıyorum bulabilirsem resmini yüklerim.

Hayır Abd'de de hareket halinde test yok. Yapılsaydı zaten teee 2008 yılında ortaya çıkardı bu durum.

Üniversiteden bir grup denildiği kadar temiz olup olmadığını anlamak için hareket halindeyken uzun km'lerce test ediyorlar 3 farklı aracı. Vw'de sonuç farklı çıkıyor. Testte bir sorun olmuştur diye tekrar deniyorlar. Sonuç yine aynı çıkınca dananın kuyruğu kopuyor, dünya Vw ile çalkalanıyor.

Çevrimdışı Yadigar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;535885

arakdaşlar ben sorgulama yaptım rapid 2013 disel hileli yazılım var

Dear Customer,

We regret to inform you that the software in question has been installed  in your vehicle. We apologize for this situation and are doing  everything in our power to remedy it as soon as possible. The important  thing for you to know is that your vehicle is completely safe and  roadworthy!

However, we want to reassure you that the Volkswagen Group and SKODA are  working intensively on a technical solution. We take full  responsibility and we will cover all the costs for the necessary  measures.

To obtain detailed information and support, please visit your preferred  ŠKODA authorized partner or contact the ŠKODA Call Center in your  country.

Should you have any difficulities with the alternatives above, please  leave your contact data below, we will be happy to forward it to the  relevant Call Center.

Thank you for your understanding.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yadigar;535956
arakdaşlar ben sorgulama yaptım rapid 2013 disel hileli yazılım var

Dear Customer,

We regret to inform you that the software in question has been installed  in your vehicle. We apologize for this situation and are doing  everything in our power to remedy it as soon as possible. The important  thing for you to know is that your vehicle is completely safe and  roadworthy!

However, we want to reassure you that the Volkswagen Group and SKODA are  working intensively on a technical solution. We take full  responsibility and we will cover all the costs for the necessary  measures.

To obtain detailed information and support, please visit your preferred  ŠKODA authorized partner or contact the ŠKODA Call Center in your  country.

Should you have any difficulities with the alternatives above, please  leave your contact data below, we will be happy to forward it to the  relevant Call Center.

Thank you for your understanding.

Sistem bana da aynı cevabı verdi? , aynı durum bizde de söz konusu o zaman.