škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passat 1.6tdi higline dsg vs bmw f30 320d karsilastirmam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Sayın forum üyeleri, Şuana kadar Yani 20 senede 27 araba almış biri olarak ve en sevdiğim 2 araç olan "BMW F30 320D" ile "PASSAT 1.6TDİ HİGLİNE DSG" Arasındaki farklar + - leri söylicem... Madde madde yazıcam karışmaması için

-BMW kalabalık aileler için ideal bir araba degildir.ama Passat rahatlık,olsun,konfor olsun bmw ye göre çok iyi.bmw'nin içi jetta kadar bagajı ondanda küçük
-
ara hızlanmalar olsun , yokuş çıkma performansı olsun ve hantallık passat bmw'nin çok gerisinde ama birisi 184-380 birisi 120-250 olduğunuda unutmayalım.
-bmw'nin en buyuk artilarindan birisi olan arkadas itiş sistemi yol tutuş performansı çok iyi ,malesef passat'da böle bir opsiyonunuz yok önden çekis virajı alirken cok savuruyor araci yol iyi tutmuyor,bmw ile 210 km/h ile viraj aldığımızi hatırlıyorum...

-yakıt olarak passat tabikide bmw'nin çok altında bir araç,bunun sebebi ise 184 beygir 380 tork olması.ne kadarda eco pro diye bir mod olsda o guç ayağınızın altında olunca ister istemez yakıt 8-9 litrelere çıkmakda.passat ne kadarda bassan 120 beygir gitmiyor kardesim az yakıyor

-bmw'nin guzel ozeliklerinden birtanesi lastikler runflant olması yani patlamaz lastikler... Patlamaz dedikse havası sönüyor.lastiklerin yanakları kalın olmasından dolayı 60-70 kmh 80km/h ile gitmeniz mümkündür.ve maliyetide 5-10tl bisedir yama yaparsin sisirisn olur biter passatin stepne cikar tak gotur lastikciye cikar tak yaptır stepneyi yerine koy v.s v.s cok iş yani...

-320'nin güzel teypi i-drive passatın pro'su kadar iyi ve kullanişlı değil malesef...passat'da nav,film izleme gibi guzel eglendirici ozleikler varken bmw'nin navigasyonuna 5000€ vermek çok sıkıcı ve saçma geliyor

-bmw 130-160 km/h giderken rüzgar neredeyse içeri almıyor ama passatda sanki birazdaha bir ses var gibi...bunun sebebi airdnomik yapısıda olabilir tabiki...

-bmw'yi alırkende satarkende rahat edersin,passatda aynı şekil ama fiyat 130 ları bulunca sanki bmw 1 adım önde gidiyor gibi...ama şans işi birazda

borusan oto muşteri memnuniyeti 0 bilmiyorum nedenini ama sevemedim , volkswagen servislerine giriş yaparken güler yüzlü olsun,hitap etmeleri güzel bişey...doğuş oto için bişe demiyorum zam yapmasalar iyiler aslında

------benden bu kadar beyler yazabildiklerimi kısaca özetledim,iyi günler iyi haftasonları...------

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eline sağlik hocam bu tip karşılaştırmalar aktarılan tecrubeler bence çok faydalı oluyor..

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;531293
Hocam bmw e90 miydi yoksa f30 mu

Hocam yazımı iyi okumadınız galiba :)