škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sanayiden İbretlik Görüntüler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=dPpF2-kETg8

Bizlere sanayiye araç bırakmamamız için ders veren bu hızlı ustalara teşekkürlerimi sunarım.

Bunları görünce yapabileceğimiz herşeyi kendimiz yapmalıyız. Aracı bırakıncada başından ayrılmamalıyız.

Umarım araç müşterinin değildir. Birde bu 4 dk lık rezalet işlem için fahiş fiyatta almışlardır.

Edit: Yetkili servis olduğunu söyledi Hasan Bey, durum daha vahim. Serviste sanayiye girer fakat o takım elbiseli insanlar sayesinde bu intiba kayboluyor ama demekki sanayi heryerde aynı kafa. Oysa sanayide çalışan usta sanatkar ve dürüst olmalı. Şu işlemi yaparken mm değil mikronları hesaplamalı fakat durum ortada.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2015, 19:58:57 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farkındaysan  tan oto yetkili servis kime güveneceksin bu zamanda

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hizli olmasi disinda problem yok bence. Alti ustu dort delik alti kablo soketini takma.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;530981
Hizli olmasi disinda problem yok bence. Alti ustu dort delik alti kablo soketini takma.

Bu işçiliği bedava dahi yapsalar aracı emanet etmem.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi sonuçta o kadar para sayıyoruz ya arabaya da yapılan işlere de biraz daha özen lazım parayı hakketmek lâzım da adamın canı yanmaz tabi kendi aracı olsun da böyle yapsın bakim mm ölçer. Hızlı olması dışın da ki sorunu işine vermediği önem hocam.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben ters bisey goremiyorum? Adam yavas da yapsa ayni seyi yapacak hizli yapsa da ayni seyi yapacak?

Calisan motora subap ayari yapan usta var siz neden bahsediyosunuz? Yapiyo mu yapiyo. Kirmiyo dokmuyo. Ve hani cok ince bir is degil. Calisiyorsa dogru yapmistir ve cihaz bozulmadikca da calisir.

Hatta helal olsun adamin eli baya baya alismis. Ama o park sensorleri kesin yamuktur :D

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Bence gayet iyi, adam yapa yapa eli alışmış hızlıca yapıyor. Metre ile de güzelce işaretledi gereken yerleri x-y koordinatı olarak, deldi gitti, daha ne yapsın. Mikron işlerine girersek işin içinden çıkamayız, alt tarafı sadece sesli uyarı yapan park sensörü :) Zaten 10 cm kala hepsi aralıksız diiiiiiit diye ötüyor, çok büyütecek bişey göremedim.

Benim ustam ve çalışanları da hem işinin ehli hemde eli çabuk adamlardır. Kontrolü yapar, sorunu belirler, parçayı hemen değiştirir beni hemen işimin gücümün başına gönderirler. Ha sizlerin bekleyecek çok vakti varsa, sanayide yada yetkili serviste uzun uzun oturup beklemek istiyorsanız öyle yerlere gidin. O tarz yerlere de ben gitmem hayatta

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Detailturkey de paylaşmalıydım bunu :) bence sorun var. Alt kısımda mutlaka diş kırdı, bagajı dağıtışı ve parçalara uygulamış olduğu güç tamamen faul. Kabloları çekiştirip duruyor yarın birgün temassızlık yaşanacak, aracın bazı yerlernde çizikler oluşmuştur muhtemelen. Kabloların toparlanması bence özensiz zamanla ses yapabilir. En önemlisi ise tamponu deliyor.Benim için simetri önemli ki büyük ihtimalle ufak farklılıklar şekil bozuklukları olacak. Son olarak 4 dk yapılan iş için 100 tl işçilik istemek soygundur.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Usta dediğin böyle olur işinden gücünden etmeden 2 dkda halleder verir arabayı. Helali var adamın altı üstü park sensörü zaten.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En azından benim ustam gibi sabah 8 den akşam 5 e kadar araç başında bekletmiyor.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abartacak bisey yok ayni islemi iki saattede yapsa aynı sekilde yapacakti cokta farketmeyecekti yani bu tür islere bu kadar kafanızı takmayın:)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha ne istiyorsunuz? akşama kadar uğraşsa daha iyi mi olacaktı perk sensörü?...Tebrik ederim bu ustayı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam arkadaşlar ne diyeyim usta süper. Siz araçlarınızı denemeler, rekorlar için verebilirsiniz. Kobay olabilir yani. Benim için bu durumun açıklaması olamaz. Yöneticiler tarafından forumca çok beğenilen ustanın, üstün performansını içeren bu konunun başlığı uygun bir şekilde değiştirilsin.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alti ustu fiesta ferrari degil ya. Ne dis kiricak. Kirsa ne olacak yine oturur yerine. O kablolar zaten ses yapacak ki..

Ayrica adamin eli alismis pat diye sokuyor ve hicbir sikinti da yok.

Insanlar illa sizinle ayni seyleri dusunmek zorunda da degil hani.. Catir catir takmis adam.

Goren de sanki aksam eve gelince salona koyuyoruz zanneder arabalari. Istediginiz kadar ozenin otoparkta yol kenarinda birisi cizicek carpicak kus pisliycek kedi kopek isiycek uzerine cikicak. Boyle ufak ayrintilara takilmamak lazim. Hicbirimizin araci koleksiyonluk muazzam arabalar degil bu sartlarda da olamazlar zaten.