škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otobanda kaza, çarpan tır kaçtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam, konu hakkında deneyimi olan varsa yardımınızı rica ederim.

Otobanda yol çalışması olan bir bölgede bir TIR ön sağ tekerini bizim octinin sol arka çamurluğuna sürttü, tampon ve çamurlukta az da olsa hasar var. TIR durmadı kaçtı, plakasını aldım, polis çağırıp tutanak tutturdum. Beyanımıza göre yazdılar. Kaskoya vereceğim fakat ne olur ne biter bilmiyorum. Adam yok ben çarpmadım derse ne yaparız, daha önce başına benzer bişi gelen var mı ?

Keşke araç içi kamera taksaydım, ispat şansımız olurdu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşin takibini kasko yapar. Hasar çok ise kendi ceplerinden çıkmasın diye karşı tarafın peşine düşebilirler. Yok değilse zaten kendileri yaptırır. Sonuçta hasarsızlık indirimini bozup sizden bunun ücretini çıkartacaklar :)

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hasar büyük değil, hasarsızlık bozulmaması için elimden geleni yapıcam, muhtemelen mini onarım sınırları içinde bile yapılabilir. Sinirimi bozan çarpan mahlukatın tınmadan yoluna devam etmesi. Mümkünse değer kaybı vb. gibi konularda uğraştırmak istiyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam olarak aynisi benim basima geldi. Pesine dustum durdurdum. Adam farkina bile varmamisti. Oyle mi carpmis miyim yaaa dedi tutanak tuttuk. Keske dusseydiniz pesine

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun.

eğer dorsedeki plakayı aldıysanız bir işe yaramaz maalesef , çekicinin yani kafanın plakası lazım. aklınızda olsun.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;528505
öncelikle geçmiş olsun.

eğer dorsedeki plakayı aldıysanız bir işe yaramaz maalesef , çekicinin yani kafanın plakası lazım. aklınızda olsun.
Neden işe yaramasın ki? sonuçta o dorsenin de tescili var. Sahibi de dorsem hangi çekicide bilmiyorum diyemez.

Çevrimdışı Fatihin Fedaisi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Şuç duyurusunda bulun ve kaza tutanağı ile beraber savcılık suç duyuru kağıdı ile hasar dosyası açılsın. Bu durumda kaskon bozulmadan hasarın yapılır. Sadece tutanak ile Kasko karşı aracın peşine düşmez. Kendisi parasını almak için o plakalı sürücünün peşimine düşşsede sizin hasarsızlığınızı bozar.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gidin savcılığa şikayet edin./SIZE]
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2015, 11:22:36 Gönderen: srdr4270 »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
selçuk bey haklısınız ancak pratikte öyle olmuyor , 300 tane dorsesi olan bir TIR garajında saat kaç sıralarında o dorse hangi çekiciye takılıydı kayıtlardan çıkarttırılacak vs vs

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

İstanbul yolunun bir bağlantısında bahsettiğiniz olayın aynısı başıma geldi . Ufak bir hasar oluşmuştu.

Tırcının savunması ,

" Abi gel, bir çık şu turun üstüne , otur... Bak sağ taraf görünüyor mu ? Görmüyoz ki , göremiyozzz .. "

Adam da haklı :)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konu üzerine hem TIR üreticileri hem araç şöförleri çok çalışıyorlar gerçekten :)

şöförlerimiz sağ tarafta yeri gösteren dikiz aynalarını kullanmakta ustalaşıyorken , üreticiler de bazen sağ dikiz aynasının altına tıpkı kör noktay ikaz eden uyarı lambası gibi burada araç/nesne var diye ikaz eden turuncu ışık koyuyorlar bazen de sağ yolcu ayak kısmına pencere/cam koyarak daha görünür kılıyorlar. Fakat sağ alt taraf kör alan (nokta da değil...) büyük sorun.. eşimin aracına da bir TIR öyle çarpmıştı ..