škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj lambasi sönmüyor.

mustklc · 13 · 12336

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nerden anladın diyeceksiniz,
Arka koltuklari yatirdim bagaj ici disardan gozkuyordu. kapıyı kitledim bir de baktim lamba sönmüyor.
Arac sedan oldugu icin sorun ne zamandir var bilmiyorum.  Nasil cozeriz sorunu sizce?

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de vardı.Akü 2 defa durduk yere bitti.Elektrikçiye götürdüm bagaj ampülünü söktü ve uzun bir süre bu şekilde kullandım aküye bir şey olmadı.Bagajı kapattığımda ampül içeriden yanmaya devam ediyormuş.Elektrikçi bagaj switchinin değiştirilmesi gerektiğini söylemişti.Ben aydınlatmaya gerek duymadığım için yaptırmadım.Bir sabah marşa bastığında akünün bitmiş olduğunu görebilirsin.Bu nedenle elektrikçiye göstermelisin.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen sene aku pat diye bitti belki de bu yuzden bitti. bir ay once de ampulunu led ile  degistireyim diye niyetlenmistim o zaman da lamba gavur seysj gibi yanıyor du demek ki surekli yaniyormus meret. lambayi soktum. yarin kablo baglantisina bakacağım.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynı durum torpidoda başıma geldi..hatta akü bile değiştirdim bu sebepten..sonra durumu fark edip birazda araştırma yapınca hemen  tamir ettim ..

ama bagaj o kadar basit olmaz çünki kilit mekanızmasını ilgilendiren bir durum..
kullanmıyorsanız ampülü sökün

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ampulu soktum.  kabloya baktim sıkıntı yok . sorun % 90 sivicte. Torpido ve bagaj sıkıntıli , içerde oldugu icin gözükmüyor.  Aslinda fabiada bu sivich sorunu kronik,  altı ustu degdi degmedi şeklinde caliscak bir devreye elektenik sivic baglamanin mantigi yok.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
switch tam olarak tamponun orda kilit görünüyorya ordaki plastik parçayı söktüğünde metalın yanında iki adet kablo ve fiş var switch orda işte..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendim soksem yapabilir miyim ki? bastirinca iceri giren parca degil mi? oradaki tork dan soksek olur mu yoksa komple plastigi de sokmek lazim mi?

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yo yo kiliti sökme ilk önce plastiği kaldırdığında fişi kontrol et belki onda bi kopukluk vardır.. daha sonra gerekirse belki kilitin alt parçası sökülüp bakılabilir..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fisle ve yanındakilerle baya bir ugrastim ama o düğme gibi kisma basinca lamba gene de sonmedi. Sorunun sivic kaynakli olduguna kanaat getirdim.

Bugun bir oto elektirikciye gosterdim. Bir iki yalandan ugrasti sonra o fis kısmına contact sprey sıktı biraz.  Bagajin icine girdi, tamam duzeldi dedi.

Ben borcum ne kadar diye sordum,  herhalde bir siftah ister bes on lira derken, 30 lira demez mi?

Biraz pazarlik ettim inmedi,  istemeye istemeye verdik 30 tl.

Sonra eve geldim bagaja bir baktim herifin tork tornavidalari benim bagajda kalmis. Iste dedim Allahin adaleti!

Bu arada isigin yanip sonmesinin o iceri giren dugme gibi şeyle direkt ilgisi yokmus, kilit de kapaninca devre tamamlaniyormusmus onu da öğrenmiş oldum.

Zira o düğmeye basinca isik gene sonmedi ama bagaji komple kapatinca sönüyor

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarida dediğim gibi biraz karişik bi devre ön kapilarda aynidir switch ler var ama kilitlerde kapanmayinca devre tamamlanmiyor işte neyse sorun çözülmüş.. :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı dert bwnde de çıktı, maxi dot ekran devamlı bagajı gösteriyor , lamba hep yanıyor, şimdilik çıkardım...kilidin switch ucunu şöntledim yine aynı, servis her zamanki gibi arızanın ne olduğunu bulamadı konfor ünitesi olabilir mi ?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin konfor unitesine bakmadan önce,  bagajin icindeki kilit mekanizmayi sokebilirsen sok ve guzelce yagla. Düzgün çalıştığından emin ol. Sonra o mekanizmaya giden kablolari takip et  iletkenliginden emin ol.  

Bak benim de kumanda kapiyi kilitlemiyordu. Konfor beyni falan dedik, kapiyi yarıya kadar soktum sonra biraktim. Kilitciye gittim benim soktuğum yeri açtı kablo kopmus tukuruklu agziyla bir kablo banti koparip sardi yalandan 50 lira istedi adi. Eminim sen ugrasarak yaparsin.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;524881
Aynı dert bwnde de çıktı, maxi dot ekran devamlı bagajı gösteriyor , lamba hep yanıyor, şimdilik çıkardım...kilidin switch ucunu şöntledim yine aynı, servis her zamanki gibi arızanın ne olduğunu bulamadı konfor ünitesi olabilir mi ?

Aynı durum geçen hafta benim sedan fabia da oldu usta kilidi söktü az yukarı aldı arada boşluk varmış sanırım şimdi sönüyor sizde kilidi yukarı aşağı yaparak söndürebilirsiniz diye düşünüyorum.