škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oto Yıkama Makinası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Slm,

Ne zamandır aklımda, bir basınçlı yıkama makinası alıp arabamı kendim yıkamak. Benzinlikler de hem sıra beklemek hem de kullandıkları köpüğün ne olduğunu bilmemek canımı sıkıyordu.

Sün de arkadaşın aracına kil-har giderici - wax uygularken yıkama konusunda çok sıkıntı çektik. Dedim en iyisi bir piyasa araştırması yapayım.

Benzinliklerde kendi ykadığım hariç Ayda 2 kere 20 TL den yıkamacı da yıkatsam yıllık 480TL yapıyor zaten.

600-650 TL civarında KAcher K4 Compact'ı buldum. Sizce bu makina alınır mı?

Yaşadığım ilde bu ürünü satan yer olmadığı için, gidip yerinde bilgi alma şansım da yok.

Forumlarda okuduğum kadarıyla makinanın dayanıklı olması için soğutma sistemi ile tabanca ucunun ve bağlantısının pirinç olması önemliymiş. Yukarıda bahsettiğim ürünü inceledğimde sadece soğutma sistemi hakkında bilgi bulabildim.

Kısaca sizlerden ricam bu ürünü benim için değerlendirmeniz. NAsıldır Alsam 3-5 sene beniidare eder mi? Kötü diyorsanız yerine ne önerirsiniz?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende karcher in ufak modeli var 170 tl ye almıştım. Kullanım olarak sadece kaba kirleri söküyor tamamen kirin izini sökmüyor mecburen tekrar sabunlayıp yıkıyorsunuz ama hiç olmazsa kabası gittiği için yıkarken çizilme riski olmuyor. Alacağınız makina da aynı şekilde yıkayacağı için bence o kadar pahalıya gerek yok en fazla toplasan 15-20 dk çalıştırıyorsun profesyonel bir makinaya gerek yok. Benimkinin giriş ve çıkış kısmı plastik alalı bir seneden fazla oldu kaç sefer kullandım derseniz 5-6 anca olmuştur.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben araba konusunda takıntılı olduğum için en az kullansam ayda 2 kere kullanırım.

Sizin aldığınız modeli bilmiyorum ama anlattıklarınızdan çıkardığım en giriş seviyesi. Bu tür makinaların yıkama basıncı az olduğundan kirleri sökmesi dediğiniz gibi zor oluyormuş. Motor soğutması ve plastik aksam yüüden de 15 dk lık periyotlerla dinendirilerek kullanmanız gerekiyormuş.

Bu olumsuzlukları yaşamamak için zaten bütçeyi yukarı çekip K4 Compact a yöneldim. Bildiğim kadarıyla bu makinanın basıncı yeterli seviyede.

Hatırlıyorsanız sizin makinanın  modeli neydi acaba? Bir de ürettiği basınç ?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ok teşekkürler,

100 bar gerçekten düşük bir basınç, K4 de  max 150, sürekli 130 bar basınç veriyor. Yanında kir sökücü uç ta var. Tabii ki benzinliklerdeki prof makinalar kadar basınçlı olmayacaktır ama bence iş görür. Prof seviyey çıktığımızda fiyatlar 2bin tl seviyesine çıkıyor çünkü.

Bunun yanında motor su soğutmalı olduğundan daha uzun süre çalışmasına imkan verecektir. Öyle gün boyu çalışmaz ama aracı yıkmaya yeter sanırım. Bunun yanında tetik değiştirmeden ve foam lancer lamadan kendi köpüğünü de kullanabilmesi güzel.

Benim en çok merak ettiğim, ne kadar dayanır. Çünkü fiyatına bakılınca kendini 1-11.5 senede amorti edecek gibi. Bu süre içinde sorun çıkarabilcek gibiyse değmez. En az 3 yıl dayansın istiyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi nakit alacaksan batik oto yikamalardan ikinci el prof makina kovalayabilirsin?

Ama dandik makinalar da is goruyor aslinda

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. El makinaya guvenemem ki. sonucta bildigim bisi degil. adamlar duduklemesin beni :)

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sakın ama sakın pompası metal olmayan makina almayın. Bozulur elde kalır. Garantiye de girmez.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bahsettiğiniz pompa kısmı acaba nedir, neresidir?

Hortumun makinaya bağlandığı yer mi? yoksa başka bir yer mi?

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayır. İçindeki motor kısmında. Alırken sorun
 Pompası plastik mi aluminyum mu diye yeter.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rica ederim. Birçok insan bunu bilmiyor. Satarken de söylemiyorlar.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pompasi plastigi biraz daha tasvir edebilir misiniz? Fotografli falan?

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tasvir etmeye gerek yok aslında.  Alırken pompası hangi malzemeden üretildi diye sorun. Cihazın içinde olan bi parça zaten o pompa. Mağazada açıp da gösteren olmaz zaten.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi bu yikama isine girerseniz sonu gelmez :D Ben lavor p19 kullaniyorum size tavsiyem alacaginiz makine en kotü 150 bar olsun yoksa kışın cok zorluk cekersiniz. Makineyle beraber Fl dedigimiz foam lance almanizida tavsiye ederim bunun sayesinde traş kopugu kivaminda köpuk yapabilirsiniz uzerindende yikama eldiveni ile gecincede guzel bir yikama olmus olur. Son olarakta iyi bir MF kurulama bezi ile finish yapilabilir :) Tabi takintiliysaniz hizli cilasiydi ic mekan temizligiydi bu liste uzar gider kadinlarin kozmetik işi gibi birsey sonu yok :D