škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III gizli özelliklerini açma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521495
Abi kablodan kasıt şu.Her cihazın laptopa bağlandığı zaman farklı bir vag sürümü var.

Atıyorum babamın octavia 12.0.1 di fabia da 12.0.5 tir gibi düşün.12.0.1 vag kabloyu bağladığımız zaman aracı vag sistemi üzerinde göremeyiz.

Dediğim gibi yeni pololar fabia 3 ün taban sistemi aynı kendim bilgisayar yazılım mühendisiyim bu işin içindeyim bir nebze çünkü :)

Peki garanti bozuluyor mu ??bende 1.0 75ps aldm ama o dediğniz özelliklerle 10 numara olur :)

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;524234
Ben Ender'i arayıp sordum açılabilen özellikler;
1- Kapı kilitleme esnasında korna ile ikaz
2- Kadran selamlama (kontağı açınca ibrelerin sona vurup geri gelmesi)
3- Diferansiyel kilidinin iptali
4- Farın yolu aydınlatması (Follow me home)

;)

Eyvallah hocam.
Diferansiyel kilidinin iptali iyi bi şey mi anlayamadım. 1. ve 3. özellikleri istemem muhtemelen. Az gizli özelliği varmış be. Neyse.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;524278
Eyvallah hocam.
Diferansiyel kilidinin iptali iyi bi şey mi anlayamadım. 1. ve 3. özellikleri istemem muhtemelen. Az gizli özelliği varmış be. Neyse.

Abi araçta ne kadar donanım eşittir o kadar özellik tabii ki ama diferasiyel kilidini kapatmasının mantığı ne olaki zaten elektronik bir kilit sonuç itibari ile önden çeker bir araç.

Leon için kapattıran bir arkadaşım vardı XDS+ 3-4 gün sonra geri açtırdı araba yol tutmuyor falan diye kafadan açmalar başladı demişti.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;524285
Abi araçta ne kadar donanım eşittir o kadar özellik tabii ki ama diferasiyel kilidini kapatmasının mantığı ne olaki zaten elektronik bir kilit sonuç itibari ile önden çeker bir araç.

Leon için kapattıran bir arkadaşım vardı XDS+ 3-4 gün sonra geri açtırdı araba yol tutmuyor falan diye kafadan açmalar başladı demişti.

Donanımla alakası var ama camların uzaktan kumandadan açılması, geri vitese alınca sağ aynanın inmesi, sis farlarının dönüşe duyarlı olması vs özellikler donanımla alakalı değil bence. Diferansiyel kilidinde haklısın.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
XDS Superb'de tamamen kapalı geliyor ve yol tutuşu artırmak adina en üst seviyede açtım ben. Kapattirmanizı da tavsiye etmem.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;524436
Donanımla alakası var ama camların uzaktan kumandadan açılması, geri vitese alınca sağ aynanın inmesi, sis farlarının dönüşe duyarlı olması vs özellikler donanımla alakalı değil bence. Diferansiyel kilidinde haklısın.

Camların uzaktan kumanda ile kapanmamasını şuna bağlıyorum sadece sürücü tarafı otomatik diğer 3 camda modül yok muhtemelen ondan.Sağ dikiz aynasının aşağı inmesi ise park sensörü modülü ile bağlı araçlarmızda orjinal fabrikasyon park sensörü yok yada çoğumuz dışarıda yada serviste taktırdık.
Çünkü orjinal vag sensörü 1.050 TL kadar işçilik hariç fakat ekrana da golflerdeki optik destek te veriyor.Orjinal olduğu için modül beyine bağlanıyor geriye alınca aynada otomatik aşağıya gider orjinal sensörlü gelen arkadaşların araçlarında ortaya çıkar bu durum özellikler açılınca.

Sis farları ingilteredeki skoda yada avrupada satılan fabialarda corner function fog lights opsiyon listesinde yaklaşık 400 TL kadar.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;524285

Merhaba,

Açılabilen özellikler içinde diferansiyel kilidi kapatılmasını ben de sevmedim. Neticede spor bir b segment arabada yakıtı artırıyor da olsa güvenlik önemli. Kadran selamlama genelde tutulan bir özellik ancak ben çok da güzel bulmuyorum açıkçası. Daha çok kapı kilitleme esnasında korna çalması ve follow me home özellikleri ile ilgileniyorum. Korna; jammer ile araç veya içindekileri çalanlara karşı büyük şehirlerde önemli bir özellik sayılabilir. Follow me home da arkşam arabayı kapının önüne park edince milletin ilgisini çekmesi açısından ya da tatile vs.gidince olmadık yerlerde karanlıkta önünü görmek açısından iyi denilebilir. Tabi bunlar benim fikirlerim. VAG-COM ile ilgili gelişme olur da daha fazla özellik açılabilirse diye konuyu takip etmeye devam edeceğim.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Fabia 3 te hız sabitleme yok valla şaşırdım.  Limit var sabitleme yok. Açtıran ya da yaptıran var mı?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pascalim;525209
Fabia 3 te hız sabitleme yok valla şaşırdım.  Limit var sabitleme yok. Açtıran ya da yaptıran var mı?

Hız sabitleyici yok ama İstanbuldaysanız gerekde yok, adaptif olmadıkça hiç koymasınlar zaten, gereksiz pahalı yapmasın arabayı, onun yerine bi sürü güvenlik donanımı koymuşlar, bence bu daha önemli.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;525215
Hız sabitleyici yok ama İstanbuldaysanız gerekde yok, adaptif olmadıkça hiç koymasınlar zaten, gereksiz pahalı yapmasın arabayı, onun yerine bi sürü güvenlik donanımı koymuşlar, bence bu daha önemli.
İstanbulda her gün yaklaşık 70 ila 100 km yapıyorum. Bazen ayak ağrıyor  :)

Ender elektronik ile görüştüm haber vecerecekler haber bekliyorum

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ender elektronik ten haber geldi.  

1150 tl imiş.

Şifre gelecekmiş öyle olacakmış.  Gelmesi 1 ay dedi bilginize

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabia 3 aracımda bu sabah vagcom ile bağlanıp açtırabildiğim özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralıyorum...
Aracım 2015 skoda fabia 3 1.0 Ambition paket
Açılan özellikler:

1. Elektronik difransiyel kiliti ACTİVE
2. Kadran Selamlama ACTİVE
3. Ek yakıt lt göstergesi ACTİVE
4. Dijital hız km göstergesinin 5.7"inch ekranda da göstermesi ACTİVE
5. Araç anahtarlıktan kapıyı açınca 2 kere korna çalması , kapıyı kapatınca tek korna çalması
6. Follow me home ( EVE KADAR FARLARI VE LEDLERİ AÇIK TUTMA)dilerseniz zamanı ayarlayabiliyorsunuz.Ben 30sn yaptım...5ile 30 sn aralığında zaman belirlemesi yapabiliyorsunuz...
7. Menülerde gündüz led farlarını kapatıp açma (siz belirleyebiliyorsunuz multimedia ekrndan)
8. Ani frende otomatik 4lülerin yanması ACTİVE
9. Arka stop lambalarım sürekli yanmasını sağlama (parklara almanıza gerek yok )
10. Araç ile 20km/h hıza ulaştıktan hemen sonra kapıların otomatik kitlenmesi , araba durduktan sonra kapınızı içeriden  açınca merkezinin otomartik deaktif olması

Ücret olarak 50tl verdim.Yaklaşık 1 saat sürüyor...
Anlayışlı güler yüzl bir arkadaş Ali Bey...
Ben çok memnun kaldım , bu özellikler ile araç başka bir boyuta geçti resmen...
Herkese tavsiyemdir....
Açıkcası 2 özellik bana yeter diye gittim ama saolsun Ali bey benim bile aklımda olmayan özellikleri saydı bende kabul ettim.:ok:

Sorularınız varsa buyrun alabilirim

Arkadaşın kartı buyrun:

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;531057
Arkadaşlar fabia 3 aracımda bu sabah vagcom ile bağlanıp açtırabildiğim özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralıyorum...
Aracım 2015 skoda fabia 3 1.0 Ambition paket
Açılan özellikler:

1. Elektronik difransiyel kiliti ACTİVE
2. Kadran Selamlama ACTİVE
3. Ek yakıt lt göstergesi ACTİVE
4. Dijital hız km göstergesinin 5.7"inch ekranda da göstermesi ACTİVE
5. Araç anahtarlıktan kapıyı açınca 2 kere korna çalması , kapıyı kapatınca tek korna çalması
6. Follow me home ( EVE KADAR FARLARI VE LEDLERİ AÇIK TUTMA)dilerseniz zamanı ayarlayabiliyorsunuz.Ben 30sn yaptım...5ile 30 sn aralığında zaman belirlemesi yapabiliyorsunuz...
7. Menülerde gündüz led farlarını kapatıp açma (siz belirleyebiliyorsunuz multimedia ekrndan)
8. Ani frende otomatik 4lülerin yanması ACTİVE
9. Arka stop lambalarım sürekli yanmasını sağlama (parklara almanıza gerek yok )
10. Araç ile 20km/h hıza ulaştıktan hemen sonra kapıların otomatik kitlenmesi , araba durduktan sonra kapınızı içeriden  açınca merkezinin otomartik deaktif olması

Ücret olarak 50tl verdim.Yaklaşık 1 saat sürüyor...
Anlayışlı güler yüzl bir arkadaş Ali Bey...
Ben çok memnun kaldım , bu özellikler ile araç başka bir boyuta geçti resmen...
Herkese tavsiyemdir....
Açıkcası 2 özellik bana yeter diye gittim ama saolsun Ali bey benim bile aklımda olmayan özellikleri saydı bende kabul ettim.:ok:

Sorularınız varsa buyrun alabilirim

Arkadaşın kartı buyrun:

yakında ankaraya gitmek farz oldu.

Çevrimdışı Deltaeagle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;531057

Bilgiler için teşekkürler. üstteki iki özellik stok araçlarımızda da mevcut, bununla ilgili bilgisi olmayan arkadaşlar için belirtmek istedim.

Kadran selamlama, ani frende 4'lü flaşörlerin yanması, 30 saniye follow me home, ek yakıt lt göstergesi istediğim özellikler açıkcası.

Bende en kısa sürede açtıracağım galiba

Ek yakıt lt göstergesinin resmini çekebilme imkanınız var mıdır?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Paylaşım güzel ve faydalı olmuş, bişey sorucam, bu diferansiyel kilidini açtıktan sonra araçta bi değişiklik oldu mu?, birde korna sesi nasıl çıkıyor, rahatsız edici şekilde mi yoksa çok kısa bi bip gibi mi?,